Przewodnicy z pomorza spotkali się w Kościerzynie

  • 25.02.2020, 13:04
  • Redakcja
Przewodnicy z pomorza spotkali się w Kościerzynie
Ponad stu pięćdziesięciu przewodników z całego Województwa Pomorskiego przyjechało do Kościerzyny, by wspólnie świętować Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Uroczystość odbyła się 22 lutego w Sali im. L. Szopińskiego, a jej gospodarzami byli burmistrz Michał Majewski oraz starosta Alicja Żurawska, przy współudziale Pomorskiej Federacji Przewodnickiej.

Podczas uroczystości, starosta Alicja Żurawska wyraziła ogromne zadowolenie, że na miejsce Wojewódzkich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego wybrano Kościerzynę i Powiat Kościerski, które ze względu na swoje walory krajobrazowe i kulturowe, zaliczane są do jednego z najbardziej uroczych zakątków Polski. Piękno naszego regionu z pewnością dostrzegają także turyści, których z roku na rok przybywa tu co raz więcej. 

Wydarzenie to było także doskonałą okazją do promocji naszego miasta i powiatu. Zaprezentowano filmy promocyjne z naszego regionu, na scenie wystąpił Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Młoda Kościerzyna”.  Ponadto dla gości przygotowano także stoiska z materiałami promocyjnymi i wyrobami regionalnymi.

Ostatnim punktem obchodów był przejazd do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, gdzie odbyło się jego zwiedzanie, a na wszystkich gości czekał ciepły poczęstunek.

Zobacz materiał video:


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe