Przegląd Piosenki Obcojęzycznej na bardzo wysokim poziomie!

  • 15.02.2016, 12:56 (aktualizacja 26.02.2016 11:32)
  • Krzysztof Wencki
Przegląd Piosenki Obcojęzycznej na bardzo wysokim poziomie!
Niemal 70 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu kościerskiego wzięło udział w VII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs odbył się w piątek w Wielkim Klinczu.

W przeglądzie wzięły udział szkoły z Lubania, Kalisza, Liniewa, Starych Polaszek, Wielkiego Klincza, Dziemian, Wiela i Kościerzyny.

Anna Lideke-Konert – organizator i pomysłodawca: Jest nas coraz więcej, tym bardziej, że rozszerzamy kategorie o zespoły wokalno-instrumentalne, lub solistów z własnym akompaniamentem, bo tacy uczniowie już też do nas przyjeżdżają. W tym roku było 27 zgłoszeń, zarówno solistów, jak i zespołów wokalnych, jak i zespołów wokalno-instrumentalnych. Także zainteresowanie jest, nauczyciele się dopytują, dzieci się dopytują, rodzice się dopytują, więc myślę, że impreza będzie trwała dalej.

 

Dla młodych artystów, wśród których znajdują się pewnie przyszłe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, występ był ogromnym przeżyciem. Uczestnicy przygotowywali się do konkursu pod okiem swoich nauczycieli.

Daria Bielawska – uczennica klasy IIc gimnazjum szkoły w Wielkim Klinczu: Szczerze, jest dużo piosenek i był bardzo trudny wybór tej jednej. Bo, jak wiadomo, to jest konkurs na wysokim poziomie. Właśnie pani Ania Schutz wybrała mi taki wspaniały repertuar.

 

Wszystkich wykonań z uwagą słuchało jury, które oceniało nie tylko umiejętności muzyczne, ale też językowe.

Anna Lideke-Konert: W tym roku w jury zasiada pan Jan Zamkowski, który oceniał stronę muzyczną i pani Magdalena Konkol ze szkoły w Gołubiu, która oceniała językowe umiejętności. W związku z tym, że w tym roku wszystkie zgłoszenia były tylko w języku angielskim, pani Magda ocenia tylko język angielski, mimo że jest też nauczycielem również niemieckiego.

 

Wyłonienie najlepszych nie było łatwym zadaniem. Jury miało twardy orzech do zgryzienia.

Jan Zamkowski – członek jury: Jestem po raz kolejny zszokowany, ale na przestrzeni lat, które na Kaszubach pracuję, to rzeczywiście, dzieci kaszubskie są wyjątkowo uzdolnione wokalnie.

 

W końcu udało się jednak wybrać zwycięzców poszczególnych kategorii. 

Wyniki: 

a) szkoła podstawowa klasy IV-VI - soliści Nikola Knitter ze Szkoły Podstawowej w Starych Polaszkach, która zaprezentowała utwór Adele "Hello". Opiekunem była pani Katarzyna Knitter
b) szkoła podstawowa klasy IV-VI - zespół wokalny - zespół w składzie Martyna Adamczyk, Weronika Macierzanka, Anna Miszczak, Rozalia Szulc, który zaprezentował aranżację utworu zespołu ABBA "Chiquitita". Opiekunem był pan Bartłomiej Piwowarczyk.
c) gimnazjum - soliści - Marta Bielawska z gimnazjum przy Zespole Oświatowy w Liniewie  w piosence "Say something". Opiekun pani Iwona Piwowarczyk.
d) gimnazjum - zespół wokalny - zespół z gimnazjum nr 2 przy ZSP 2 w Kościerzynie w utworze "Someone". Skład zespołu Kinga Kiełpin, Oliwia Skwierawska, Laura Podjaska, Julia Zaborowska, Zuzanna Zaborowska. Opiekun pani Alicja Podjaska
d) gimnazjum - zespół wokalno - instrumentalny - duet Aleksandra Kropidłowska, Natalia Rapska w utworze "You raise me up". Opiekun pani Joanna Peplińska.
e) nagroda publiczności szkoła podstawowa - Nikola Knitter ze szkoły podstawowej w Starych Polaszkach - opiekun pani Katarzyna Knitter
f) nagroda publiczności gimnazjum - Katarzyna Dobek z gimnazjum przy Zespole Szkół w Lipuszu w utworze "Titanium".Opiekun pan Paweł Dziemiński.
 

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

OBSERWATOR PRZEGLĄDU BEZSTRONNY
OBSERWATOR PRZEGLĄDU BEZSTRONNY 16.02.2016, 22:14
Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się ,że inne miejscowości też brały udział w tym przeglądzie (a nie te tylko wymienione, które podobały się sprawozdawcy tego artykułu). A co do jury to nie mieli "ciężkiego orzecha do zgryzienia " . Tylko wybrali niektórych z litości i znajomości !!!!!
jagna
jagna 19.02.2016, 23:54
trzeba umieć przegrywać..
Wyborca Pana Piotra
Wyborca Pana Piotra 16.02.2016, 10:25
Kalisz jak zwykle nie umie przegrywać i snuje fantazje.....
zawiedziony
zawiedziony 15.02.2016, 22:16
Szkoda że nie nagrali najlepszych.Pełen "profesjonalizm"
-
- 15.02.2016, 21:10
Żeby wygrać ten przegląd, to po pierwsze trzeba śpiewać po angielsku, a nie tylko przyjechać z tatusiem. Na wyróżnienie to tam zasłużyli również inni. Ale tego ci rodzic... Nie zrozumieją.
mała
mała 15.02.2016, 21:12
i zdaje się na jednym wyróżnieniu się nie skończyło.
Kibic
Kibic 15.02.2016, 20:31
Dlaczego pan Orlikowski tak serdecznie się poklepali po plecach z członkiem komisji? I mimo to tylko wyróżnienie?
Ona
Ona 15.02.2016, 21:40
Chcesz to sie tez poklep buraku
lala
lala 15.02.2016, 20:55
??? cos sugerujesz???
#
# 15.02.2016, 21:00
Nic, tylko pytam.
Staś
Staś 15.02.2016, 19:44
Co to za komisja, która znowu nie dała pierwszego miejsca synowi pewnych "dziwnych" rodziców
Ja
Ja 15.02.2016, 21:33
A kto
To dziwni rodzice ?
Lola
Lola 15.02.2016, 20:54
jakies konkrety??

Pozostałe