piątek, 19 kwietnia 2024 03:02

Daniel Pek z trzema medalami Halowych Mistrzostw Świata

W dniach 25-27 lutego w toruńskiej Arenie odbywały się Halowe Mistrzostwa Świata Virtus w lekkiej atletyce, sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.

Na zawodach w Toruniu znakomicie zaprezentowali się dwaj przedstawiciele UKS Olimpijczyk Skorzewo, podopieczni trenera Leszka Zblewskiego. Daniel Pek zdobył trzy medale, srebrny i dwa brązowe a Łukasz Walczak wywalczył 4 miejsce w pchnięciu kulą.

W pierwszym dniu Daniel rywalizował w biegu na dystansie 1500m i wywalczył brązowy medal. W drugim dniu wystartował Łukasz Walczak, który w konkursie pchnięcia kulą zajął 4 miejsce. W trzecim dniu mistrzostw Daniel Pek najpierw zdobył srebrny medal w wyścigu na 800m aby po 1,5 godzinnym odpoczynku sięgnąć po brąz w sztafecie 4x400m.

„Jestem bardzo zadowolony z wyników moich zawodników” – powiedział trener Leszek Zblewski. „Dla Daniela docelową imprezą w tym roku  będą Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio i starty w hali potraktowaliśmy jako zimowy przerywnik w treningach. Łukasz także spisał się znakomicie zważywszy, że przygotowywał się intensywnie do tych zawodów tylko przez trzy tygodnie, biorąc urlop w pracy, w tym tylko 9 dni spędził na zgrupowaniu kadry w Słupsku”.