125 osób na linii startu parkrun Rezerwat Strzelnica

  • 03.03.2020, 12:09 (aktualizacja 03.03.2020, 13:41)
  • Nadesłane przez Elwira Kwidzińska
125 osób na linii startu parkrun Rezerwat Strzelnica
29 lutego w Kościerzynie został zainaugurowany parkrun Rezerwat Strzelnica. Jest to 73 lokalizacja w Polsce.

Na starcie stanęło 125 osób – biegnących lub maszerujących z kijami. Oprócz rzeszy indywidualnych uczestników, swoich przedstawicieli mieli Kościerski Klub Nordic Walking, Kościerski Klub Morsów, Akademia Biegowa Kościerzyna. Nad przebiegiem spotkania czuwało 23 wolontariuszy, którzy m.in. mierzyli czas, rozdawali tokeny, skanowali kody uczestników, zabezpieczali trasę.

Po zapoznaniu z ideą i zasadami parkrun, na dźwięk wystrzału wszyscy ruszyli na trasę. Dobry nastój nikogo nie opuszczał. Po przebyciu 5 km na każdego czekała gorąca herbata, kawa, ciasto i owoce. Spotkanie swoim występem uświetniły Julia i Zuzia Zaborowskie, które dla startujących przepięknie zaśpiewały kilka piosenek. Czas dla aktywnie spędzających sobotni poranek znalazł również burmistrz Michał Majewski, który dopingował biegnących. Tę sobotę zdecydowania można zaliczyć do udanych.

Parkrun Polska to bezpłatne, cotygodniowe spotkania na dystansie 5 km z pomiarem czasu, w ramach których można biec, truchtać, maszerować lub uczestniczyć w charakterze wolontariusza. Spotkania odbywają się zawsze w sobotę o 9.00 rano i przeznaczone są dla każdego bez względu na wiek, kondycję, czy też osiągane rezultaty.

Udział w spotkaniach odbywa się na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun, np. na stronie: www.parkrun.pl/rezerwatstrzelnica/ . Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie spotkań, w dowolnym terminie i dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce i na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilu uczestnika i przesyłane na adres poczty elektronicznej.

Parkrun to inicjatywa o zasięgu międzynarodowym. Spotkania organizowane są niemal na wszystkich kontynentach i skupiają setki tysięcy uczestników. Zachęcamy do przyłączenia się do rodziny parkrun i regularnego udziału w naszych spotkaniach, w każdą sobotę o godz. 9, na Strzelnicy. W parkrun nie liczy się czas, ale udział.

W najbliższą sobotę podczas parkrun, świętować będziemy Dzień Kobiet. Zachęcamy wszystkie przedstawicielki płci pięknej do udziału w spotkaniu.

Nadesłane przez Elwira Kwidzińska

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe