Świetny występ kościerskich karateków

  • 14.03.2020, 15:48
  • Krzysztof Wencki
Świetny występ kościerskich karateków
W minioną sobotę, karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", wystartowali w corocznym Pomorskim Turnieju Karate Tradycyjnego w Wejherowie. Przywieźli stamtąd 17 medali, pozostawiając w pobitym polu wielu zawodników z dużych klubów Gdańska, Gdyni, Sopotu, Koszalina czy Wejherowa.

Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego odbył się w przeddzień Dnia Kobiet, w hali Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie. Wystartowało w nim prawie 300 zawodników z 11 klubów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. 

Wychowankowie trenerów Wojciecha Mrowińskiego, Pawła Liedtke i Marka Szycy, spisali się w tych zawodach nadzwyczaj dobrze, zdobywając 17 medali, w tym 7 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Wywalczyli też dwa punktowane czwarte miejsca. Dorobek ten usadowił klub z Kościerzyny na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej i na czwartym miejscu w klasyfikacji punktowej, w której liczą się także czwarte miejsca. 

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Roch Mazurkiewicz i Hubert Mrowiński, którzy dwukrotnie stawali na podium oraz Adrian Szyca, zdobywca trzeciego i czwartego miejsca. 

Złote medale dla naszych barw zdobyli:

Wojciech Florek, Roch Mazurkiewicz, Hubert Mrowiński, Antonina Czarnowska, Leon Lemańczyk, Sławomir Lubecki i Leszek Zwolakiewicz.

Srebrne medale:

Jakub Ostrowski, Wiktoria Narloch, Dominik Rycewicz, Jakub Kasprzykowski, Bruno Koseda, Zuzanna Grzenkowska.

Brązowe medale:

Elżbieta Ostrowska, Roch Mazurkiewicz, Mateusz Bronk, Adrian Szyca

Czwarte miejsca:

Hubert Mrowiński, Adrian Szyca.

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edek
Edek 17.03.2020, 14:40
Gratulacje, tak trzymać.
To
To 15.03.2020, 19:50
Gratuluję trenerom.....
Jurek
Jurek 14.03.2020, 18:48
Gratulacje. Jesteście wspaniali. Pozdrawiam.
Adam
Adam 14.03.2020, 18:19
Brawo. Wreszcie jakaś normalna, radosna informacja a nie te ciągłe smuty o jakimś koronawirusie, z powodu ktorego ludzie hurtowo wykupują ze sklepów papier toaletowy. Czy objawem tego wirusa jest jakaś potworna, nie dająca się okiełznać ***zka?

Pozostałe