Trenowali, by zdobyć wyższy pas

  • 18.02.2016, 12:00 (aktualizacja 26.02.2016, 11:31)
  • Krzysztof Wencki
Trenowali, by zdobyć wyższy pas
15 lutego w naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe. Niestety, śniegu wciąż brak. Co więc robić przez wolne od szkoły dwa tygodnie? Kościerski Klub Karate Tradycyjnego postawił na sport i zorganizował obóz zimowy.

Na miejsce ćwiczeń wybrana została sala sportowa ZSP nr 1. Plan obozu to dwugodzinne zajęcia od niedzieli do czwartku. Zapisali się na nie chętni członkowie kościerskiego i gdańskiego klubu, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania.

Paweł Liedtke: Kościerski Klub Karate Tradycyjnego: Przyjechali do nas instruktorzy z Gdyni z naszego zaprzyjaźnionego klubu. I przez tydzień mamy zajęcia karate. I na koniec tego obozu jest najważniejsza część – egzamin podwyższania swoich kwalifikacji.

 

Stopień zaawansowania w sztuce karate prezentuje kolor pasa. Sportowcy ćwiczą pilnie, bo marzeniem uczestników zimowego obozu jest osiągnięcie wyższego poziomu.

Paweł Liedtke: Nasz trening podzielony jest na etapy. Każdy etap kończy się egzaminem. I tak, jak widać tutaj: mamy różne kolory pasów. Są kolory białe, żółte, pomarańczowe, zielone, niebieskie, brązowe i czarne. Każdy taki etap musi zakończyć się egzaminem. I to jest bardzo poważny egzamin.

 

Nad tym, by wszystko przebiegało zgodnie z zasadami, czuwa egzaminator z Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. I nawet najmniejsze dzieci muszą stanąć przed egzaminatorem i zdać egzamin, którego zwieńczeniem jest nowy, będący powodem do dumy, pas.

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe