Co oznacza przekształcenie kościerskiego szpitala w zakaźny

  • 19.03.2020, 11:19 (aktualizacja 19.03.2020, 11:28)
  • Krzysztof Wencki
Co oznacza przekształcenie kościerskiego szpitala w zakaźny
Komunikat pani Marzeny Mrozek- prezesa zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Koscierzak
Koscierzak 28.03.2020, 22:56
https://m.radiogdansk.pl/wiado…
do Rafała
do Rafała 22.03.2020, 07:30
Panie Rafale dobrze oceniając p.prezes Mrozek chyba nigdy nie musiał Pan korzystać z opieki medycznej naszego szpitala (a przynajmniej z pozycji zwykłego pacjenta). Najlepiej widać to w zakresie opieki onkologicznej. Mieliśmy 10-łóżkowy oddział onkologiczny w pełni wyposażony lecz działaniami p.prezes został on zlikwidowany. Chirurgia onkologiczna również zniknęła. Można by i inne przykłady podawać. Czy tak czyni "całkiem dobra" prezes?
zamęczony
zamęczony 21.03.2020, 17:27
Wystarczy trochę poszukać w necie, jak daruś gorąco popierał i zabiegał o to by MM została prezesem po tym jak wcześniej wygrała kasting u marszałka; teraz pan każe - sługa musi. a co na to teraz daruś?
Rafał
Rafał 21.03.2020, 19:27
Prezes szpitala nie ma nic do tego co się dzieje, to decyzja Struka. Zresztą w całym kraju są przekształcane szpitale. Z drugiej strony ta kobieta dosyć mocno oddłużyła szpital i ta decyzja aby to właśnie ona została prezesem jest całkiem dobra. Nie popieram jednak decyzji szczebla wyższego o przekształceniu tego szpitala czy jego części w zakaźny.
Wyjaśnienie tytułu
Wyjaśnienie tytułu 21.03.2020, 17:13
Oznacza to, że POpaprany marszałek przyzwyczaił się jeszcze od czasów donka że jest wojewódzkim szeryfem i nadal ma w głębokim POważaniu wszystkich, a szczególnie, łatwowiernych wyborców spoza gdańska, a gdzie lamczyk? zapewne pilnuje interesów, o nas przyPOmną sobie przy kolejnych wyborach. Krótkowzroczne ciule typu koś..rska marka i inne POkręcone zużyte panienki dalej będą za nimi agitować.
Do eskulapa
Do eskulapa 20.03.2020, 21:16
Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy zarząd nagle
olśniło. Info na stronie szpitala już jest
Eskulap
Eskulap 20.03.2020, 16:02
To co zafundował nam M. Struk to nic innego, jak narażanie mieszkańców powiatu kościerskiego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Bo jak inaczej określić sytuację, w której około 70-tysięcznej populacji odbiera się dostęp do najbliżej położonego szpitala? Pacjent z koronawirusem zdąży dojechać z Kościerzyny do Gdańska, ale już pacjent z udarem wymagającym np. leczenia trombolitycznego, szanse na powrót do zdrowia ma minimalne. Ten człowiek naprawdę musi nie lubić Kościerzyny.
Druga sprawa to działania naszego szpitala, a właściwie zarządzających. Gdzie jakakolwiek informacja, np. na stronie internetowej, dla pacjentów. Co ci biedni ludzie mają robić w razie potrzeby, gdzie się udać po pomoc. Brak słów...
lekarz
lekarz 20.03.2020, 09:02
więc kto podjął tą "decyzję"??której jeszcze nie ma,ale działania poszły w ruch???
To jest skandal i trzeba rozliczyć tych śmiałków,którzy sami decydują o losie pacjentów
śmiechu warte
śmiechu warte 20.03.2020, 08:58
Pani Prezes na pewno da radę,ale co z pacjentami?? Chory ale bez wirusa-do piachu??
pacjent/wkurzony
pacjent/wkurzony 20.03.2020, 08:47
Może pani prezes będzie tak miła i poinformuje mieszkańców Kościerzyny gdzie mają wykonywać swoje zaplanowane zabiegi???
Ciągłe dofinansowania z kasy podatników chyba do czegoś zobowiązują??
kuku
kuku 23.03.2020, 00:38
pani prezes ma mieszkańców Kościerzyny w głębokim powarzaniu
zbulwersowana pacjentka
zbulwersowana pacjentka 20.03.2020, 08:42
od 3 miesięcy czekam w kolejce na zabieg ginekologiczny;dostaję telefon z izby przyjęć ze szpitala,że zabieg się nie odbędzie-na moje pytanie "co mam robić dalej-odpowiedź ""nie wiem""".
Gdzie mam usuwać moje guzy na macicy????
Pacjent z koronawirusem jest ważny,a ja???
pacjent kaszuba
pacjent kaszuba 19.03.2020, 16:10
oto jest wykaz szpitali , który decyzją ministra zdrowia ma być przekształcony jako szpitale zakaźne:
• Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, Koszarowa 5, Wrocław
• Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu
• SPZOZ Puławy, ul. Bema 1, Puławy
• Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przy ul. Walczaka 42
• Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu
• Szpital Uniwersytecki w Krakowie przy ul. Jakubowskiego 2 w Krakowie (NSSU)
• Centralny Szpital Kliniczny MSWiA
• Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu
• Centrum Medyczne w Łańcucie
• Szpital Wojewódzki w Łomży
• 7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ
• Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy-Wejherowo, ul. dr. Alojzego Jagalskiego 10
• Szpital Specjalistyczny im. N.M.P. ul. Bialska, Częstochowa
• Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu ul. Gamowska 3, Racibórz
• Szpital w Starachowicach, ul. Radomska 70
• Szpital w Ostródzie
• Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UW im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
• Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J.Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w z siedzibą w Poznaniu ul. Szwajcarska 3
• Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie ul. Arkońska 4.
Nie ma tu Szpitala w Kościerzynie. Pan Marszałek Mieczysław Struk podjął bezprawną decyzję o wycofaniu z tej listy Szpitala Wejherowskiego i zastąpienia go Szpitalem Kościerskim na co nie uzyskał zgody . Pani Prezes Marzena Mrozek rozpoczęła bezpodstawne działania , wbrew interesom załogi i pacjentów , polegające na wygaszaniu działalności kościerskiego szpitala. od dnia 16 do 19.03.2020 r szpital zaprzestał przyjmowania pacjentów , udzielania pomocy chorym , odsyłając ich i kobiety rodzące do innych placówek , odwołano konsultacje , wizyty , badania itp. narażając realnie zdrowie i życie pacjentów szpitala . Działania Pana Marszałka i Pani Prezes są bezprawne i bezpodstawne , doprowadziły do chaosu wśród załogi Szpitala i wśród pacjentów i ich rodzin , są one szkodliwe i doprowadziły nie tylko do strat finansowych ale przede wszystkim do nieodwracalnej szkody na zdrowiu pacjentów. Kto za to poniesie odpowiedzialność ? Kto doprowadzi do postawienia przed sądem tych , co w obliczu gdy inni narażają się , dbają o własne partyjniackie interesy i okłamują innych. Wstyd i tyle.
WOG
WOG 19.03.2020, 13:20
a jak SOR będzie działać? Jakie zabezpieczenia mają ratownicy?

Pozostałe