W związku z koronawirusem rekomendowane odroczenie obowiązkowych szczepień dzieci

  • 20.03.2020, 19:10 (aktualizacja 20.03.2020, 19:15)
  • pap
W związku z koronawirusem rekomendowane odroczenie obowiązkowych szczepień… pixabay.com
Minister Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny wraz z konsultantami krajowymi w dziedzinie epidemiologii, medycyny rodzinnej, neonatologii i pediatrii rekomendują w związku z koronawirusem odroczenie szczepień obowiązkowych dzieci.

Zalecenie przewiduje odroczenie, do 18 kwietnia 2020 r., szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci.

Zalecenie ma na celu ograniczenie skupisk dzieci i rodziców w przychodniach.

Szczepienie może być wykonane w sytuacji zaistnienia uzasadnionych przesłanek medycznych – lekarz opiekujący się dzieckiem powinien podjąć wówczas indywidualną decyzję. Zgodnie z rekomendacjami, szczepienia w oddziałach noworodkowych oraz szczepienia poekspozycyjne powinny być prowadzone na dotychczasowych zasadach.

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne mają wydawać szczepionki bez ograniczeń i na zasadach dotychczasowej dystrybucji. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

pap

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

covid-19
covid-19 20.03.2020, 20:58
Apel do służb sanitarnych. Może by tak ulice, chodniki i place przy sklepach zacząć spryskiwać np. chlorem lub innym środkiem wirusobójczym. Służby oczyszczania miasta mogłyby taką akcję przeprowadzić.
Ktoś
Ktoś 22.03.2020, 19:19
codziennie wieczorem kościerzacy trują koronawirusa wypuszczając trujące dymy z kominów. Myślę że to skutecznie odstrasza.
czyścioch
czyścioch 20.03.2020, 21:41
tra la la najskuteczniejsze jest mydełko Fa

Pozostałe