Kościerzyna.Policjanci ujawnili pięć przypadków naruszeń

  • 06.04.2020, 11:10 (aktualizacja 06.04.2020, 11:23)
  • Krzysztof Wencki
Kościerzyna.Policjanci ujawnili pięć przypadków naruszeń
Funkcjonariusze kościerskiej komendy oraz jednostek podległych prowadzą intensywne działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Do codziennej służby skierowano dodatkowych funkcjonariuszy, którzy kontrolują parki, plaże przy jeziorach oraz inne miejsca grupowania się większych ilości osób. W działania zaangażowali się również funkcjonariusze innych służb mundurowych. Wczoraj policjanci ujawnili 5 przypadków naruszenia obowiązujących przepisów. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Wynik niedzielnej służby policjantów pokazuje spore zdyscyplinowanie mieszkańców, jednak na terenie Kościerzyny i gminy Stara Kiszewa, funkcjonariusze ujawnili pięć przypadków naruszeń związanych z nałożonymi na społeczeństwo zasadami. Pierwszą interwencję policjanci podjęli w Wilczych Błotach, gdzie dwaj mężczyźni szli środkiem obok siebie, nie przestrzegając bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie zachowując wymaganego odstępu między sobą. Funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Kolejny przypadek policjanci zauważyli w Kościerzynie, gdzie trzech mężczyzn gromadziło się na chodniku. Cała trójka została ukarana mandatami karnymi w wysokości 500 zł każdy.

Przypominamy, że kto naruszy przepisy, musi liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi.

Policjanci apelują. W drodze o Wasze bezpieczeństwo #zostańcie w domu.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-Co-2. Mając na względzie bezpieczeństwo swoje, osób bliskich i starajmy się nie wychodzić i pozostawać w domach. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

Za złamanie przepisów związanych z epidemią grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł.

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 07.04.2020, 18:23
Stanowiska pracy policjantów w radiowozie powinny być od siebie oddalone co najmniej 1.5m! Jeśli nie przestaną jeździć i zagrażać bezpieczeństwu epidemiologicznemu będę musiał zgłosić to do sanepidu!

Pozostałe