Znamy wyniki powiatowej "halówki"

  • 01.03.2016, 10:34 (aktualizacja 04.03.2016, 10:59)
  • Krzysztof Wencki
Znamy wyniki powiatowej "halówki"
185 meczów w ciągu trzech miesięcy rozegrało 31 zespołów biorących udział w XI edycji Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Zmagania podsumowano podczas piątkowej uroczystości w Sali Szopińskiego.

Powiatowa „halówka” to trzy ligi. Zainteresowanie jest zawsze bardzo duże, a chętnych do grania nie brakuje. W większości to zawodnicy, którzy grają w ligach okręgowych, albo po prostu często uczęszczają na orliki. Górnych limitów wiekowych brak, trzeba jedynie mieć skończone 16 lat. Najstarszy zawodnik przekroczył pięćdziesiątkę.

 

W tym roku o puchary, medale i awanse walczyło 31 drużyn; w pierwszej i drugiej lidze grało po osiem zespołów, a w trzeciej piętnaście. Mecze rozgrywały się w salach sportowych w Wielkim Klinczu, Skorzewie i Kościerzynie.

 

W III lidze zwycięski okazał się Elstyp, a drugi Wencik Team. Ogółem w III lidze padło 766 bramek. Najlepszym bramkarzem został Piotr Gębka z Elstyp, a tytuł króla strzelców zdobył Grzegorz Lipiński z Lipusza.

 

W II lidze zawodnicy strzelili 309 bramek. Najlepszą drużyną została Kaliszanka Dziemiany, a bramkarzem ligi Łukasz Szamocki z tej właśnie ekipy. Królem strzelców ogłoszono Łukasza Woźniaka z Mako Reklamy.

 

I, najwyższa liga to 291 strzelonych bramek. Triumfował Zajazd Leśny Dworek, który na swoim koncie zapisał 9 zwycięstw, 1 remis i 0 porażek. Do tej drużyny należy też najlepszy bramkarz ligi Jarosław Ochal. Królem strzelców został Błażek Troka z Eko-Dom Acrylex.

 

  

Krzysztof Wencki

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 02.03.2016, 20:06
Ale nudy.
bolo
bolo 02.03.2016, 08:47
A Pan Burmistrz tak zajęty, że wysyła w swoim zastępstwie asystenta/(do)nosiciela teczki/kapciowego (nazwa do wyboru).
mieszkaniec
mieszkaniec 01.03.2016, 12:33
Jeżeli nauczyciel głosuje za likwidacją szkoły to znaczy, że minął się z powołaniem.
To dla tych radych -nauczycieli z lipuskiej rady gminy
uważny
uważny 01.03.2016, 11:15
Proszę proszę, nikogo Pani Starosta nie obejmowała, oprócz jednego gostka . Takie spostrzeżenie. Ha Ha
Od mieszkańców
Od mieszkańców 01.03.2016, 10:46
Po co pokazujecie Grzegorza Lipińskiego radnego który podniósł rękę by nie było naszej szkoły w Tuszkowach. Piłką niech się zajmie ale niech nie macza palców w naszej wsi. Choć jego zona też pracuje w szkolnictwie. Do wójta zostaw naszą szkołę w spokoju.

Pozostałe