Kościerski szpital może już wykonywać testy na COVID-19

  • 06.05.2020, 13:05 (aktualizacja 06.05.2020, 13:40)
  • Redakcja
Kościerski szpital może już wykonywać testy na COVID-19
Laboratorium Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie może już wykonywać testy na korona wirusa. Personel został odpowiednio przeszkolony, a placówkę wpisano na listę ośrodków diagnostycznych COVID-19.

Szpital w Kościerzynie otrzymał aparat GeneXpert, który służy do wykrywania koronawirusa. Sprzęt kosztował prawie 150 tys. zł i został sfinansowany przez Zarządu Portu Morskiego w Gdyni. Dzięki urządzeniu będzie można wykonywać testy PCR w czasie krótszym niż godzina. Pozwoli to na pobranie wymazu do badań u 48 osób w ciągu doby.

Do tej pory próbki, które pobrano w kościerskim szpitalu były wysyłane do laboratoriów w Trójmieście. Oznaczało to, że na wynik trzeba było czekać od 9 do 13 godzin, a bywało, że nawet trzy dni. Dzięki nowemu urządzeniu laboratorium w Kościerzynie ,odciążone zostaną pozostałe laboratoria w województwie pomorskim a tym samym poprawi diagnostykę zakażonych SARS-CoV-2 w regionie.

Testy będą wykonywane zarówno u pacjentów, jak i wśród personelu szpitala

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 16.10.2020, 20:10
Kochani rodacy, poddając się testom na świrusa żądajcie pisemnego potwierdzenia, podpisu i pieczątki! To jest czynność medyczna i wydanie takiego potwierdzenia jest obowiązkowe. To umożliwi Wam dochodzenia roszczeń za poniesione konsekwencje związane z niewiarygodnością tych testów.
Biada wam !
Biada wam ! 08.05.2020, 22:00
Systemowe popychadła za srebrniki kupione pchają swoich współplemieńców do zniewolenia i zagłady całego naszego rdzennego słowiańskiego narodu ! Polacy - obudźmy się proszę ! Przymusowym szczepionkom zdecydowane NIE !!! Wirus mutuje, to każdego roku będą nas strzykać coraz to innymi truciznami?? Kaczy system postępuje do ideologii dr Mengele ! 75 lat minęło, a cele świrów na szczytach władzy wciąż aktualne - wyniszczyć ludzkość !!!
Pytanie
Pytanie 08.05.2020, 21:35
Kozie też wykonaja jak w Tanzanii? Oczywiście bedzie pozytywny :)
Zawsze mozna jabłko lub banana przebadać!!
Janek
Janek 16.10.2020, 02:37
Kolejny kraj, który nabrał "odporności stadnej" bez udziału bandytów z WHO : https://wydarzenia.interia.pl/…
Edukacja dla nibyjanka
Edukacja dla nibyjanka 16.10.2020, 12:15
Przeczytaj, posłuchaj nagrania rozmów załóg karetek z dyspozytorami, a następnie zapłacz nad swoją głupotą.

https://businessinsider.com.pl…
Janek
Janek 16.10.2020, 19:47
"Kaszub" - pierwszy przykład z brzegu:
https://wiadomosci.onet.pl/swi…
- a jaka jest prawda? :
https://fakenews.pl/spoleczens… .
To tylko jeden przykład, a tych fałszerstw są tysiące, dziesiątki tysięcy powielanych i kopiowanych przez mainstream, by zastraszyć ludzi. Nie wierzę, że jesteś naiwny i nie masz pojęcia o co tu chodzi. Jestem przekonany, że perfidnie manipulujesz faktami, bo od tego zależy twoja ciepła posadka, albo służby mają na ciebie "haki". To już nie są przelewki, bo tysiące ludzi w naszym powiecie płaci składki zdrowotne i nie mają bezpośredniego dostępu do lekarza! Większość z nich boi się nawet zadzwonić taki terror im zaserwowaliście ! Biada wam oszuści covidowi - Norymerga II i cela+ się dla wasz szykuje...
Janek
Janek 16.10.2020, 19:01
Czy aby nie dopuszczono się przestępstwa dokonując przechwycenia służbowych rozmów i upublicznienia ich? Wszystko jest grubymi nićmi szyte! Propaganda na całego.
Janek
Janek 16.10.2020, 18:38
I ty w to wierzysz?? Cały mainstream łże jak bura suka i zastrasza ludzi, aby ci jak potulne baranki dobrowolnie poddali się szczepionkom od dr Mengele-Gates'a! Na tą propagandę idą ogromne sumy od koncernów farmaceutycznych i zastrasza się niezależnych naukowców, profesoró, czy prawników. Statystyki mówią wszystko - nie ma żadnej epidemii a śmiertelność jest jak co roku na poziomie zwykłej grypy ! Zabiję każdego, który zbliży się do mnie ze strzykawką wbrew mojej woli!
Człowiek
Człowiek 16.10.2020, 19:14
Pod imieniem i nazwiskiem zes...sz się i nic nie powiesz bo tacy kozacy jak ty to tylko w necie a pupa w realnym świecie. Tłum anonimowych hejterów na żywo jest tylko niegroźnym stadem jagniąt zaganianych przez jednego psa pasterskiego.
Jestem za penalizacją takich zachowań jakie prezentujesz i w czasie epidemii namawiasz ludzi do zachowań aspołecznych narażając ich na utratę zdrowia i życia.
3 pokolenie UB
3 pokolenie UB 18.10.2020, 19:24
"Człowiek", penalizacja za mówienie prawdy ? Macie już nowe lokum do resocjalizacji niepokornych Polaków? Poprzednia katowenia przy ul. Fornalskiej się sfajczyła i jakoś niebardzo nadaje się do remontu nawet za "darmowe" pieniądze podatników...
Maria
Maria 19.10.2020, 09:14
Sami się "zresocjalizujecie" ze swojej bezmyślnej niepokory na oiomie pod respiratoem.
Jako 3 pokolenie UB nie próbujcie indoktrynować ludzi swoimi antycovidowymi teoriami wyssanymi z niby wolnych mediów nadającymi z Jaseniewa.
Dużo rozumu życzę.
Janek
Janek 16.10.2020, 20:39
Zmierz się z faktami zamiast personalnie kogoś zwymyślać ! Wszyscy nie zdołacie spieprzyć "przez Zaleszczyki" kiedy ludzie zrozumieją co im zgotowaliście! Zresztą, jaki kraj chciałby przyjąć pasożytów, kłamców, nierobów i prostackich złodziei... Sami rozgrywacie tą brudną robotę.
Janek
Janek 16.10.2020, 02:43
Najlepsze są komentarze pod tym artykułem :-)

Pozostałe