Koscierski szpital. Stan gotowości to nie tylko straty

  • 12.05.2020, 18:30 (aktualizacja 13.05.2020, 13:51)
  • Redakcja
Koscierski szpital. Stan gotowości to nie tylko straty
Kościerski szpital już od ponad miesiąca funkcjonuje w tak zwanym "stanie gotowości" .Oznacza to, że w każdym momencie może zostać przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny . Taki stan trwa już od ponad miesiąca.Co to oznacza dla szpitala? Z pewnością bardzo duże straty finansowe.

Trwający stan epidemii, oprócz ogólnego strachu spowodował, że do kościerskiego szpitala zaczęła napływać także pomoc w postaci materialnej. Placówka otrzymała między innymi : respiratory, kardiomonitory, maseczki, przyłbice i rękawiczki. Pojawiły się także dodatkowe środki finansowe. Zarząd województwa pomorskiego przeznaczył prawie 1,5 miliona złotych na zakup środków ochrony osobistej, preparatów dezynfekcyjnych, a także aparaturę diagnostyczną. 

Przez ostatni miesiąc na terenie szpitala zdiagnozowano 2 przypadki zakażenia koronawirusem, na szczęście chorzy nie byli mieszkańcami powiatu kościerskiego. Na dzień dzisiejszy w kościerskiej placówce nie przebywa żadna osoba z potwierdzonym pozytywnym wynikiem zakażenia wirusem SARS Cov-2.

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe