Zakończyło się usuwanie zniszczeń po nawałnicy 2017 r

  • 14.05.2020, 12:08 (aktualizacja 14.05.2020, 12:16)
  • Pomorski Urząd Marszałkowski
Zakończyło się usuwanie zniszczeń po nawałnicy 2017 r
Tragiczne skutki nawałnicy, która przeszła przez Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy w sierpniu 2017 r., długo były widoczne. Zniszczoną infrastrukturę turystyczną trzeba było odbudowywać praktycznie od podstaw. Dzięki prawie 800 tys. zł wsparcia z Unii Europejskiej, prace w dwóch parkach już się zakończyły.

Naprawa zniszczeń nie była łatwym zadaniem. Należało nie tylko odbudować zniszczone miejsca, ale także uprzątnąć dużą część parków krajobrazowych. Nawałnica zniszczyła blisko 30 lat działalności parków krajobrazowych. Łącznie z Funduszu Solidarności parki otrzymały 791 tys. zł.

Wyremontowana infrastruktura już jest dostępna dla turystów. W tym roku turystyka przeżywa ciężkie chwile. Nie wiadomo, czy będzie można jeździć gdzieś dalej, za granicę. Dlatego goście będą mile widziani w Borach Tucholskich. To piękny rejon, a odbudowana infrastruktura pozwoli na lepsze jego poznanie. Dodajmy, że w lasach nie trzeba nosić maseczek. Są one jednak obowiązkowe na leśnych parkingach czy miejscach odpoczynku.

 

 

Pomorski Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

OSP
OSP 15.05.2020, 09:44
Na zdjęciu chłopaki z OSP Kaliska Kościerskie i OSP Łubiana i ich wóz bojowy.

Pozostałe