Policyjny pościg z wykorzystaniem śmigłowca nad Kościerzyną

  • 15.05.2020, 10:47 (aktualizacja 15.05.2020, 11:41)
  • Redakcja
Policyjny pościg z wykorzystaniem śmigłowca nad Kościerzyną policja.pl
W nocy z czwartku na piątek około godziny 00:30 mieszkańców kościerskiego osiedla przy "szkole nr 6" w Kościerzynie obudził dziwny hałas. Mieszkańcy pobliskich bloków myśleli, że wypadną im szyby w oknach. Okazało się ,że nad kościerskim osiedlem pojawił się złowieszczy kontur policyjnego śmigłowca typu BlackHawk, który prowadził poszukiwania zbiegłego mężczyzny.

Całe zdarzenie rozpoczęło się  w Trąbkach Wielkich. 24-letni mężczyzna będący prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających, przyjechał do mieszkania swojej byłej partnerki i ich sześcioletniej córki. Mężczyzna grożąc im kazał wsiąść do samochodu. Przerażona rodzina kobiety zaalarmowała policję. Rozpoczęto pościg za napastnikiem. W momencie gdy mężczyzna zobaczył zbliżający się radiowóz , wyskoczył z pojazdu i uciekł do pobliskiego lasu. Kobieta i jej 6 letnia córka została w samochodzie. Na szczęście nic im się nie stało.

Policja  Pruszcza Gdańskiego przez całą noc prowadziła poszukiwania zbiegłego napastnika. Do akcji włączono policyjny śmigłowiec Black Hawk, który na niskim pułapie patrolował wiele pomorskich miast w tym Kościerzynę. 

Skoro mężczyzna zbiegł w okolicach Trąbek Wielkich to dlaczego poszukiwano go w tak odległych miastach jak Kościerzyna czy Kartuzy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się ,że mężczyznę próbowano namierzyć za pomocą sieci GSM., oznacza to, że patrol owano miejsca w których telefon napastnika logował się na stacjach telefonii komórkowej. Nestety  tropy okazały się fałszywe i na razie mężczyzny nie odnaleziono. Poszukiwania trwają.

 

Amerykańskie helikoptery typu S-70i Black Hawk są na wyposażeniu polskiej policji od 2018 roku.

 

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M
M 16.05.2020, 20:21
Z tego co Mi wiadomo, bo znam oby dwie osoby. To dziewczyna celowo się narażała i po tym pierwszym porwaniu jeszcze do Niego wróciła. Teraz gdy ich porwał drugi raz to sama z Nim się skontaktowała i zobaczył Ją z nowym chłopakiem. Pobił Go, a Ją i dziecko wciągnął do samochodu. Mało tego.. Chłopa jeszcze nie znaleźli, a Ona już chce kolejne 2 tysiące zadośćuczynienia.
sia
sia 16.05.2020, 09:05
Ten artykuł mówi nam o tym, że jakiś pan napił się alkoholu, powiedział swojej ex i dziecku: "wsiadaj do samochodu, jedziemy". Ona nie chciała, ale wsiadła i zadzwoniła, na policję, że nie chce. W związku z tym przyjechał po nich helikopter z wieloma policjantami, ale ta pani dalej siedziała w tym samochodzie, tylko ten pan sobie poszedł i nikt go nie znalazł do tej pory.
M
M 16.05.2020, 07:20
Zrobili sobie po prostu ćwiczenia "przy okazji" no i pokazali zerową skuteczność. Sam sprzęt nawet hamerykancky nic nie daje.....
Ana
Ana 15.05.2020, 22:29
W Egiertowie lataj około godziny 00:10-00:20, latał bardzo nisko nad domami. To był taki huk gdy przelatywał nad moim domem że nie dało się tego nie usłyszeć i wstac zobaczyć co się dzieje.
Janek
Janek 15.05.2020, 22:15
Celowe zastraszanie społeczeństwa. Macie się bać.
Q
Q 15.05.2020, 21:27
szok jestem w szoku!!! co to się staneło hehlihopter cuda w tej Polandiiiii
kk
kk 15.05.2020, 17:39
Ten Helikopter zawitał też do Egiertowa i zawisł nad Orlenem jakieś 6 min.
Kaszub
Kaszub 17.05.2020, 09:30
Może tankował 😂
Obserwaror
Obserwaror 15.05.2020, 16:53
Ludziska !!!! Wielka afera w małym mieście !!! No i co z tego ,że śmiglowiec przylecial . Nigdy śmiglowca nie widzieliście ??? Wioska jak nic !!!!
Akcja raczej pokazowa
Akcja raczej pokazowa 15.05.2020, 16:39
Narażanie ludności, wykonywanie zawisów nad budynkami w ścisłej zabudowie - to ma być bezpieczna akcja? Nastraszyli pół województwa latając tam i tu, mam nadzieję, że pilot wiedział co robi a nie kozaczył. Jeden podmuch i mogła być katastrofa i oczywiście go nie złapali.
damiano
damiano 15.05.2020, 19:47
zamknij pi z de idi o to jeba. ny, zielony się znalazł.. obrońca... musieli to użyli i ch u j Ci do tego lepiej zapie. rda laj po 500 + do mopsu
Gość
Gość 15.05.2020, 16:21
23:17 już był widoczny
Geniek
Geniek 15.05.2020, 14:00
Obserwator z kad ty niby masz takie informacje?
Nieznajomy
Nieznajomy 15.05.2020, 16:38
Na pewno nie ma ich ze słownika ortograficznego, którego ty nie potrafisz użyć.
Obserwator
Obserwator 15.05.2020, 14:37
Co do godziny, to osobiście byłem świadkiem przelotu śmigłowca, a pozostałych faktów wystarczy poszukać na portalach informacyjnych.
Obserwator
Obserwator 15.05.2020, 12:59
Nie o 00:30 a o 23:20, nie 6 letnie a 3, matka z dzieckiem nie siedziała w samochodzie a została wysadzona z dzieckiem na poboczu drogi. Warto sprawdzić pewne fakty zanim się coś napisze.
Obserwatorka
Obserwatorka 16.05.2020, 17:02
To jak w tym dow*** o tym, że w Moskwie zegarki rozdają. Po czym okazało się, że nie w Moskwie a w Petersburgu, nie zegarki, tylko rowery. I nie rozdają, lecz kradną.
Istne radio Erewań!
jaja
jaja 15.05.2020, 11:44
komandosi od koronawirusa

Pozostałe