Uwaga! W weekend więcej patroli. Posypią się mandaty ?

  • 15.05.2020, 17:12 (aktualizacja 15.05.2020, 17:20)
  • mat.nadesłane
Uwaga! W weekend więcej patroli. Posypią się mandaty ?
Od początku marca nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu kościerskiego czuwają policjanci wspierani przez inne służby mundurowe. Tak też będzie i w ten zbliżający się weekend. Funkcjonariusze będą reagowali na zachowania niezgodne z prawem, na łamanie przepisów drogowych, ale swoją szczególną uwagę skupią na stosowaniu się do przepisów sanitarnych. Największą uwagę zwrócą przede wszystkim na obowiązek zakrywania ust i nosa oraz utrzymywanie bezpiecznej odległości od siebie. Wszystko po to, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Po raz kolejny apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie oraz przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń!

Słoneczna pogoda i z dnia na dzień wyższa temperatura sprzyja temu, że coraz chętniej wychodzimy z domu i spędzamy aktywnie czas na świeżym powietrzu. Pomimo tego, że niektóre restrykcje są znoszone przypominamy, że epidemia nadal trwa, i kierując się rozsądkiem oraz troską o zdrowie własne, ale przede wszystkim innych ludzi, nie możemy lekceważyć zasad bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone dla wspólnego dobra, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Na ulicach naszego powiatu codziennie można zauważyć więcej patroli zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych. Policjantów wspierają funkcjonariusze wojsk obrony terytorialnej i straży miejskiej i gminnej. Wszyscy mamy przecież jeden cel: pohamować, ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby Covid-19. W trosce o utrzymanie wysokiego poziomu zdrowia mieszkańców mundurowi stale prowadzą działania profilaktyczne w miejscach publicznych i rozmawiają na temat powagi sytuacji, z jaką obecnie mierzy się cały świat. W najbliższy weekend więcej policjantów pojawi się w miejscach, które zwyczajowo chętnie są odwiedzane przez mieszkańców i turystów ( parki, bulwary, rejony restauracji, promenady oraz centrum miasta). Mundurowi będą reagować na osoby, które łamią przepisy dotyczące gromadzenia się czy też nakaz zakrywania ust i nosa. Za niestosowanie się do tych obostrzeń może grozić kara do 500 złotych mandatu.

Pamiętajmy, że maseczka pod brodą nie uchroni nas przed wirusem. Wszyscy, poza określonymi grupami osób mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. W przestrzeni publicznej nadal obowiązuje utrzymywanie od siebie bezpiecznej odległości ok. 2 m. Ponadto w dalszym ciągu zabronione jest korzystanie z placów zabaw i obowiązuje zakaz zgromadzeń. Kontakty z innymi osobami warto ograniczać do minimum.

Zdrowie i życie mieszkańców naszego regionu, ale nie tylko, jest ważną sprawą dla nas wszystkich. Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o siebie nawzajem, przestrzegajmy obowiązujących przepisów i nie lekceważmy zaleceń sanitarnych, które są tak ważne żeby w jak najszybszym czasie wrócić do stanu jaki był przed pandemią.

mat.nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe