Obradowali w niecodziennych warunkach

  • 21.05.2020, 12:33 (aktualizacja 21.05.2020, 12:42)
  • Krzysztof Wencki
Obradowali w niecodziennych warunkach
W środę 20 maja na kościerskiej hali Sokolnia odbyła się XV Sesja Rady Powiatu Kościerskiego.

W takich warunkach, i na tak dużej, powierzchni radni jeszcze nie obradowali. Na boisku, które na codzień służy do rozgrywek sportowych rozstawiono stoliki, zachowując pomiędzy nimi zalecaną 2 metrową odległość. Za stolikami zasiedli radni, oraz zarząd powiatu. Projekty uchwał były wyświetlane na tymczasowym ekranie, który rozwieszono na drabinkach do ćwiczeń. 

Była to pierwsza sesja od momentu ogłoszenia stanu epidemii. 

Na posiedzeniu omawiano między innymi stan budżetu powiatu, który niestety będzie wymagał zmiany, ponieważ sytuacja którą mamy na rynku, mocno zmieniła go po stronie przychodów. Ratunkiem jest więc zaciągnięcie kredytu, który pozwoli na niezakłóconą realizację wszystkich inwestycji.

„Niestety , ale rada powiatu musi działać, decyzje muszą być podejmowane. Dzisiejsza sesja związana jest ze zmiana budżetu i podjęciem tych uchwał, które nie mogą czekać… To co dotyczy bezpośrednio mieszkańców , to budowa hali sportowej przy kościerskiej budowlance.Jedna z największych inwestycji w tej kadencji….- powiedział nam przewodniczący Rady Powiatu Marcin Modrzejewski

Program sesji przewidywał prezentację sprawozdań policji, straży pożarnej , urzędu pracy czy też sanepidu, ale ze względu na specyficzny czas sprawozdania te zostały przesłane radnym na skrzynki mailowe.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe