Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

  • 22.05.2020, 10:23 (aktualizacja 22.05.2020, 12:28)
  • www.pomorska.policja.gov.pl
Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę rano na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Wygodą a Półcznem. W wyniku zderzenia motocykla ze śmieciarką na miejscu zmarł kierujący jednośladem. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady, które mają pomóc określić dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Dzisiaj po godzinie 8.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Wygodą a Półcznem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym skręcał w lewo w kierunku posesji. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności. Wtedy też doszło do zderzenia z wyprzedzającym go motocyklem honda. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 46-letni kierowca motocykla zmarł. 

Śledczy zabezpieczyli ślady zdarzeń, technik wykonał szkice oraz dokumentacje fotograficzne. Policjanci ruchu drogowego wykonali oględziny motocykla i śmieciarki. Pojazdy te zostały zabezpieczone do szczegółowych oględzin. 40-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Droga na czas prowadzonych czynności została zablokowana. Policjanci wyznaczyli i kierowali na objazdy.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu i nieprzepisowe wyprzedzanie. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

www.pomorska.policja.gov.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WM
WM 27.05.2020, 14:57
Moje kondolencje dla rodziny...
smutek
smutek 24.05.2020, 11:09
żal gościa , znałem go , mógł jeszcze sporo osiągnąć , Honda !!!
dxx
dxx 23.05.2020, 02:16
No tak, kolejny co za wolno jechał
greg b gdynia
greg b gdynia 22.05.2020, 16:59
Gdynia, Skwer Kościuszki. 20km/h a wlatują setką debile. Czekam na tragedię gdy jakieś dziecko zginie - to kwestia czasu. Progów zwalniających brak...
Ttk
Ttk 22.05.2020, 12:00
Już zaczynają wyjeżdżać te motory to jest jakaś masakra z tymi motorami

Pozostałe