Czy miasto Kościerzyna obniży czynsze za ogródki gastronomiczne ?

  • 23.05.2020, 11:18 (aktualizacja 25.05.2020, 11:41)
  • Krzysztof Wencki
Czy miasto Kościerzyna obniży czynsze za ogródki gastronomiczne ?
Od 18 maja możemy już bez przeszkód zjeść w restauracji, kawiarni, barze a także w centrach handlowych. Co ważne w kontekście rozpoczynającego się sezonu turystycznego, można zjeść posiłek w środku jak i w ogródku restauracyjnym.

Na pełne otwarcie branży gastronomicznej musimy jeszcze poczekać. Odbywa się ono pod warunkiem przestrzegania ścisłych wytycznych sanitarnych.

Wprowadzenie takich zasad oznacza, że na terenie restauracji , oraz ogródków będzie można przyjąć znacznie mniej klientów.

W związku z tym do pomorskich magistratów zaczęły wpływać wnioski o zwolnienie z opłat za dzierżawione od miast place przeznaczone na ogródki gastronomiczne.

W odpowiedzi, kilka samorządów w województwie pomorskim z uwagi na nadzwyczajną sytuację przychyliła się do próśb i wprowadziła ulgi lub ogóle zrezygnowała z poboru opłat za wynajmowane w przestrzeni miejskiej ogródki gastronomiczne.

A jak wygląda sytuacja w Kościerzynie ? 

...czynsz dzierżawny zostanie na nowo przeliczony pod koniec sierpnia, bowiem dzisiaj mamy do czynienia z taka sytuacją ,że nie jesteśmy pewni tego czy sezon będzie dobry, czy będzie średni, czy tez będzie zły... Na dzień dzisiejszy tereny dzierżawione są zgodnie z umową podpisaną przez dzierżawców. ... Jeżeli taka potrzeba zajdzie to nie tylko będziemy obniżać czynsz dzierżawny , ale również aneksować umowy dzierżawy....na dzień dzisiejszy nie dotarła do nas informacja o tym, aby ktoś zrezygnował... - mówił wiceburmistrz Kościerzyny Tomasz Nadolny

 

Wśród wymogów i zaleceń dla branży gastronomicznej są min :

  • limit osób w lokalu (na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 m2);
  • dezynfekcja stolika po każdym kliencie;
  • zachowanie 2 m odległości między stolikami. Ważne! Blaty mogą być odsunięte od siebie o 1 m pod warunkiem, że stoliki oddzieli się dodatkowo przegrodami o wysokości minimum 1 m ponad blat stolika;
  • zachowanie dystansu 1,5 m od gości siedzących przy osobnych stolikach;
  • noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego. Ważne! Goście restauracji mogą zdjąć maseczki, jeśli siedzą już przy stolikach.

 

Wszystko więc zależy od tego jak rozwijać nie będzie sytuacja. Czy pandemia będzie ustępowała, czy pojawią się nowe obostrzenia. 

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przedsiębiorca im
Przedsiębiorca im 01.06.2020, 08:58
I tak płacą grosze za te ogródki niech powiedzą prawdę ile płacą a nie że drogo bo stawki są śmiechu warte
Ola
Ola 28.05.2020, 13:51
Jak chcą taniej to może ja mogę je wynająć po normalnych stawkach ?
Ryzyko zawodowe
Ciekawy artykuł
Ciekawy artykuł 27.05.2020, 11:46
https://expresskaszubski.pl/pl…
jo
jo 27.05.2020, 01:56
Warszawa 6. czerwca 2020 https://stopnop.com.pl/protest…
obłuda
obłuda 26.05.2020, 19:22
odpowiedzi pozytywne ale nie obniżymy czynszu
Klyent
Klyent 25.05.2020, 16:11
To tylko zalecenia, te maseczki, odległości i te inne pier***rdu. Dał nam przykład
Mateuszek-Kłamczuszek
Mamka
Mamka 24.05.2020, 14:14
W Kościerzynie nie obniżać czynszu za ogródki! Lepiej zajmijcie się wykorzystywaniem pracowników przez wlascieli kościerskich ogródków, którzy od lat pracują bez umów za psie pieniądze. Może w końcu kościerski wyzyskiwać przestanie rozbijać się kolejnym porsche a z szacunkiem traktować ludzi..
Warto się uczyć...
Warto się uczyć... 25.05.2020, 23:21
Jak zauważył kolo jest inspekcja pracy i umowa o pracę - warto się uczyć aby potem wiedzieć jakie warunki pracy się podpisuje... Przecież każdy zgadza się dobrowolnie...
haml
haml 30.05.2020, 21:20
Warto się uczyć.. Twój komentarz poniżej krytyki.. Osoby wyzyskiwane są to zazwyczaj młodzi ambitni ludzie, którzy właśnie zarabiają sobie na studia, po to aby w przyszłości nie mieć do czynienia z takimi ludźmi jak pan od porsche...
kolo
kolo 25.05.2020, 11:43
Jest taka instytucja jak Państwowa Inspekcja Pracy.
@kolo
@kolo 26.05.2020, 09:37
Tak??? I pierwsza rzecz, którą zrobią to poinformują pracodawcę kto i kiedy zrobił zgłoszenie i kiedy będzie kontrola. On ma czas na wyczyszczenie papierów, a Ty natychmiast wylatujesz.

Pozostałe