Ostatnia szansa na złożenie podania do szkoły muzycznej

  • 22.05.2020, 12:22 (aktualizacja 22.05.2020, 13:12)
  • Krzysztof Wencki
Ostatnia szansa na złożenie podania do szkoły muzycznej
Jeszcze tylko przez 9 dni można składać wnioski o przyjęcie do kościerskiej szkoły muzycznej.

Przypomnijmy, że szkoła kształci w dwóch cyklach nauczania. Zapisywać się mogą dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. 

Dostępne są następujące kierunki : Fortepian, organy, skrzypce, gitara, flet poprzeczny, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, akordeon i perkusja.

Nauka jest prowadzona w formie zajęć indywidualnych, a zajęcia teoretyczne odbywają nie w grupach. W szkole działa tez chór, orkiestra dęta i zespoły kameralne.

Zapraszamy kandydatów do nauki w dwóch cyklach wiekowych: dzieci w wieku od 6 do 10 lat kształcimy w cyklu 6-letnim, natomiast młodzież od 10 do 16 roku życia w cyklu 4-letnim. ...Uczniowie mają zajęcia indywidualne z instrumentu dwa razy w tygodniu oraz zajęcia grupowe z kształcenia słuchu i audycji muzycznych bądź rytmiki w zależności od cyklu nauki. Prowadzimy zajęcia z zespołów kameralnych, orkiestry i chóru. Najzdolniejsi uczniowie reprezentują szkołę na konkursach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, na których zdobywają nagrody i wyróżnienia. W ramach  atrakcji kulturalnych szkoła organizuje dla uczniów wyjazdy do Filharmonii Bałtyckiej, Teatru Muzycznego oraz na warsztatowe obozy muzyczne - mówi dyrektor PSM w Kościerzynie Katarzyna Karczewska 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych. Wszystkich.
 

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 22.05.2020, 17:24
Koniec wirusa koniec wolności- Oszustwo dziejów : https://www.youtube.com/watch?… . Miłego wysłuchania i oglądania.

Pozostałe