Woda przestanie zalewać posesje

  • 28.05.2020, 14:43 (aktualizacja 28.05.2020, 19:04)
  • Redakcja
Woda przestanie zalewać posesje
W Kościerzynie trwają prace przy realizacji 3 Etapu projektu pod nazwą: ”Ochrona przez powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wierzyca na terenie miasta Kościerzyna”. Ten etap przewiduje między innymi zaprojektowanie i wybudowanie kanalizacji deszczowej na osiedlu Za Torami. ( pod Skorzewo) 

Jeszcze do niedawna posesje mieszkańców osiedla Za Torami w Kościerzynie, przy każdej większej ulewie były sukcesywnie zalewane. W efekcie tego trzeba było wzywać Straż Pożarną lub służby Kos-Eko z odpowiednimi pompami aby pozbyć się nadmiaru deszczówki.

W odpowiedzi na skargi mieszkańców władze miasta wybudują w tej okolicy trzy zbiorniki retencyjne, których rola jest gromadzenie nadmiaru deszczówki z najbliższej okolicy. Aktualnie trwają prace przy budowie trzech zbiorników. Dwa mniejsze zbiorniki są zbiornikami szczelnymi a trzeci, największy będzie zbiornikiem z nieuszczelnionym dnem. Zebrana w nim woda będzie naturalnie parowała .

Dodatkowo w ramach prowadzonych prac wybudowana zostanie sieć kanalizacji bazowej o długości ponad 5 km.

Mieszkańcy tej części naszego miasta nie ukrywają zadowolenia z prowadzonych prac, natomiast do pełni szczęścia brakuje im jeszcze wodociągu i kanalizacji sanitarnej. Większość posesji na tym terenie musi kopać szamba i własne studnie. Z rozmów przeprowadzonych z mieszkańcami wynika, że problem leży po stronie PKP, które nie chce zgodzić się na przeprowadzenie wodociągu pod pobliskimi torami. Rozmowy trwają.

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AAAA
AAAA 01.06.2020, 14:35
"Większość posesji na tym terenie musi kopać szamba i własne studnie".....

Tanio kupili działki, a teraz dziwią się że nie ma tam wody i kanalizacji?
jaja
jaja 28.05.2020, 15:09
Za chwilę siano się skończy i nie będzie nic

Pozostałe