Sprawdzali prędkość na drodze. Dwie osoby straciły uprawnienia

  • 05.06.2020, 11:48 (aktualizacja 05.06.2020, 14:12)
  • Mat.Nadesłane
Sprawdzali prędkość na drodze. Dwie osoby straciły uprawnienia policja.pl Zdjęcie poglądowe
Wczoraj na drogach naszego powiatu prowadzone były policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkości". Działania te koordynowane są przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku, w których uczestniczą również kościerscy policjanci. Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzanej akcji ukierunkowanej na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Wczoraj na drogach naszego powiatu prowadzone były policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość"

Działania te koordynowane są przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku, w których uczestniczą również kościerscy policjanci. Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzanej akcji ukierunkowanej na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Czwartkowe działania policjantów ruchu drogowego przede wszystkim ukierunkowane były na kontrolę przestrzegania dopuszczalnych prędkości.

Podczas akcji funkcjonariusze sprawdzali również stan trzeźwości kierowców, używanie świateł, pasów bezpieczeństwa, również przez pasażerów, a także obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach.

Policjanci kontrolowali odcinki najbardziej zagrożonych kościerskich dróg i ulic, w szczególności drogę krajową nr 20 oraz drogi wojewódzkie.

Policjanci przeprowadzili 31 kontrole drogowe, gdzie w 28 przypadkach kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, za co zostali ukarani mandatami karnymi i nałożono na nich punkty karne, dwóm kierującym zatrzymano prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km w terenie zabudowanym.

Celem działań było: - zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, - egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, - uświadomienie zagrożenia kierującym, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

 

Zdjęcia poglądowe.

Źródło: policja.pl

Mat.Nadesłane

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.06.2020, 12:00
Im więcej kontroli tym lepiej. W pełni popieram.

Pozostałe