Morsy i niedźwiedzie polarne biegały w Garczynie

  • 07.03.2016, 14:53 (aktualizacja 11.03.2016, 11:30)
  • admin 24
Morsy i niedźwiedzie polarne biegały w Garczynie
Ponad 500 osób wzięło udział w niedzielnym Biegu Morsa. Do Garczyna przyjechali lubiący zimno sportowcy nie tylko z naszego województwa, ale praktycznie całej Polski.

Impreza organizowana przez kościerski klub Forrest Gump odbyła się już V raz. Tym razem na trasie biegu było bardzo tłoczno. Najwięcej osób zmierzyło się z Biegiem Morsa, ponad setka maszerowała przez las z kijkami, a 64 osoby ukończyły Bieg Niedźwiedzia Polarnego.

 

Na liście startowej znaleźli się sportowcy w każdym wieku, najstarszy biegacz miał 81 lat. Obecny był również Leszek Zblewski – wielokrotny Mistrz Polski i trener klubu Olimpijczyk Skorzewo, którego kilkunastu reprezentantów wzięło udział w biegu.

 

W tym roku po raz pierwszy odbył się Bieg Niedźwiedzi Polarnych. To rzecz dla sportowców ekstremalnych, którzy 4 km leśnej trasy pokonali w strojach kąpielowych.

 

Przed kąpielą odbyła się obowiązkowa rozgrzewka przy muzyce. Następnie tłum morsów zszedł schodami na kąpielisko w Garczynie. Ich liczba mogła przyprawić o zawrót głowy! Humory dopisywały i nie dało się ukryć, że większość już nie może się doczekać wejścia do wody. Sygnał do startu kąpieli dał wystrzał armatki, którą żołnierze napoleońscy przywieźli z Gdańska. Do wody wkroczyło około 330 morsów!

 

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Morsik
Morsik 12.03.2016, 08:56
:) Fajna zabawa:)

Pozostałe