Zarząd powiatu kościerskiego z jednogłośnym poparciem

  • 18.06.2020, 12:03 (aktualizacja 18.06.2020, 13:30)
  • Redakcja
Zarząd powiatu kościerskiego z jednogłośnym poparciem
W środę 17 czerwca na terenie kościerskiego "Ekonomika", odbyła się XVI Sesja Rady Powiatu Kościerskiego. Głównym punktem obrad była prezentacja działalności zarządu w 2019 roku. W głosowaniu, radni jednogłośnie udzielili poparcia zarządowi, któremu przewodniczy starosta Alicja Żurawska.

Ile stracił szpital

Oprócz sprawozdania zarządu, drugim ważnym punktem było wystąpienia prezesa zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. 

Na początku wystąpienia, prezes Marzena Mrozek przedstawiła radnym raport z działań jednostki w 2019 roku. Niestety, na pytanie jak wygląda stan finansowy szpitala po przestoju spowodowanym COVID-19, prezes nie udzieliła jasnej odpowiedzi. Marzena Mrozek potwierdziła tylko fakt, że kierowana przez nią jednostka ucierpiała finansowo w wyniku przestoju. Na ponowne pytanie o wysokość poniesionych strat odpowiedziała tylko, że jest za wcześnie na podanie tych wyników.

Mieszkańcy skarżą się na parking

Kolejnym pytaniem, które pojawiło się ze strony radnych dotyczyło przyszpitalnego parkingu, a dokładnie systemu poboru opłat. Radni zarzucali dyrekcji szpitala, że obecny system jest niesprawiedliwy. Prezes Marzena Mrozek odpowiedziała ,że zarząd szpitala ma tego świadomość i przyszłym roku obecny system zostanie zmieniony.

Pomimo prawie dwugodzinnego wystąpienia prezes szpitala, najważniejszym punktem XVI sesji było sprawozdanie z działalności zarządu powiatu, które przedstawiła starosta Alicja Żurawska. Po prezentacji przewodniczący rady Marcin Modrzejewski, zarządził głosowanie nad udzieleniem wotum zaufania dla zarządu.

100 procent poparcia

W głosowaniu, wszyscy radni poparli działania władz powiatu w roku 2019 i tym samym jednogłośnie udzielili całemu zarządowi absolutorium. Swojej radości z tego faktu nie kryła Alicja Żurawska. Starosta podkreśliła, że odczuwa ogromna satysfakcję i dumę z tego ,że tak dobra sytuacja powiatu jest zasługą pozytywnych relacji pomiędzy wszystkimi pracownikami, zarządem i radą.

Jednocześnie starosta Żurawska podkreśliła ,że był to ciężki rok, ale właśnie dzięki determinacji i współpracy można go określić tylko w jeden sposób : Wspólny sukces dla dobra całego powiatu.

Będzie stagnacja ?

Starosta odnosząc się do problemów, które spowodowała epidemia koronawirusa zadeklarowała, że to nie jest czas na narzekanie tylko poszukiwanie rozwiązań i nowych środków  w tej zaskakującej i nietypowej  dla wszystkich sytuacji.

 

 

 

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KOŚCIERZAK
KOŚCIERZAK 20.06.2020, 18:29
Przewodniczący Rady Powiatu poprzedniej kadencji mówi, że dzięki zrozumieniu i współpracy wszystkich pracowników starostwa udało się wyprowadzić z długów Powiat Kościerski. Dziękuje za wyrozumiałość. Jest to zrozumiałe i miłe zwłaszcza, że starostwo od bardzo długiego czasu tnie pensje i dodatki wszystkim pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych starostwa.
Przykre jest to, że na przykład pensje urzędników i nauczycieli, pracowników obsługi szkół tnie się do kości a nauczycielom nawet jako jedyny samorząd w pomorskim nie wypłaca nadgodzin. Wiarygodne byłyby te podziękowania gdyby obecny Pan wiceprzewodniczący złożył wniosek o obniżkę do minimum diet radnych i całego prezydium (łącznie z ograniczeniem prezydium do dwóch członków w ramach oszczędności).
BZDURY
BZDURY 22.06.2020, 08:49
To nieprawda!. Dostałam zgodnie z planem lekcji wszystkie nadgodziny. Fakt, że dyrekcja zmieniła mi w czasie pandemii plan i okroiła dwie godziny w tygodniu. Nie miałbym wstydu upominać się o parę złotych, gdy inni tracili pracę i zostawali bez środków do życia!
Szkolny
Szkolny 21.06.2020, 21:12
Nieprawda bo nauczyciele dostają pieniądze za nadgodziny zgodnie z arkuszem z przed pandemii nawet ci co zamiast pracować online np budują dom.
wyborca
wyborca 20.06.2020, 14:36
Widać, że to inna jakość zarządzania Powiatem! Udało się kobiecie zebrać niezłą ekipę, rada ich wspiera i zero awantur. Efekty muszą być i są. Oby się nie pożarli, jak to zawsze bywa, gdy przewraca się w tyłkach od sukcesów!
Jan
Jan 18.06.2020, 17:03
Sprawdza się stare powiedzenie - zgoda buduję, niezgoda rujnuję!
Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu 18.06.2020, 15:20
Nie narzekanie ale poszukiwanie rozwiązań - mądre i odpowiedzialne.
Brawo dla p. Starosty i całego Zarządu.

Pozostałe