Powiat Kościerski. Nowe drogi oficjalnie otwarte

  • 26.06.2020, 16:12 (aktualizacja 26.06.2020, 16:33)
  • Redakcja
Powiat Kościerski. Nowe drogi oficjalnie otwarte
W dniu 26 czerwca w Liniewie uroczyście otwarto kolejne wyremontowane odcinki dróg powiatowych. W uroczystości przecięcia wstęgi uczestniczyli, obok władz powiatowych i samorządowych, wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz podsekretarz stanu Marcin Horała.

Drogę powiatową w Liniewie przebudowano na długości 2430 metrów wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli nowymi zatoczkami, chodnikami odwodnieniem i nowymi przystankami.Koszt remontu wyniósł ponad 3,3 mln zł.

Obecny na uroczystości pełnomocnik rządu Marcin Horała dodał, że takie inwestycje jak ta w Liniewie z perspektywy Warszawy są być może mało ważne i nieistotne, ale z perspektywy mieszkańców są kluczowe. Zadeklarował, że takich właśnie dróg będzie powstawać w Polsce coraz więcej.

Kolejną inwestycją, którą otwarto w piątek była droga w miejscowości Garczyn, gdzie nową nawierzchnię zyskał odcinek łączący miejscowości Kobyle i Garczyn. Należy dodać ,że do momentu rozpoczęcia inwestycji była to droga szutrowa. Odcinek wyremontowano w ramach środków uzyskanych na usuwanie skutków nawałnicy z 2018 roku.

Mieszkańcy tej okolicy obecni na uroczystości nie kryli swojego zadowolenia wspominając ,że na nową drogę czekali aż 40 lat.

 

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Damian
Damian 29.06.2020, 15:16
Zwykła ustawka przedwyborcza. A który to wójt?

Pozostałe