Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski gościł w Kościerzynie

  • 30.06.2020, 14:09 (aktualizacja 01.07.2020, 14:34)
  • Redakcja
Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski gościł w Kościerzynie
We wtorek 30 czerwca na kościerskim rynku, tłum sympatyków powitał kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Gość w 30 minutowym przemówieniu przekonywał wyborców dlaczego warto oddać na niego swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca 2020 roku.

Wizyta kandydata na prezydenta RP, pełniącego aktualnie obowiązki prezydenta Warszawy, zgromadziła na płycie rynku mieszkańców miasta, oraz zagorzałych zwolenników Trzaskowskiego. 

W tłumie wyróżniał się transparent niesiony przez byłego senatora PiS Waldemara Bonkowskiego.

Kandydata przywitał Aleksander Mach były dyrektor PODR w Lubaniu, oraz dwóch burmistrzów miasta Tomasz Nadolny, oraz Dawid Jereczek, którzy wręczyli gościowi pamiątkowy album. 

Tomasz Nadolny dodał, że ma nadzieję zobaczyć Rafała Trzaskowskiego nas jeszcze w przyszłości.

Obok burmistrzów Kościerzyny wśród witających byli też: Mieczysław Struk, Janusz Lewandowski oraz Jacek Karnowski a także zastępca wójta Gminy Kościerzyna, Grzegorz Świtała.

Rafał Trzaskowski w 30 minutowym przemówieniu skrytykował obecną politykę rządu i zarzucił obecnemu prezydentowi ,że unika z nim konfrontacji w debacie . Oświadczył też ,że jest gotowy do rozmów z Szymonem Hołownią o wspólnym programie dla Polski.

Rafał Trzaskowski zapowiedział ,że jego prezydentura będzie otwarta na wszystkich, a kancelarię prezydenta trzeba obecnie przewietrzyć.

Zarzucił też rządzącym, że "coś ukrywają i szukają kolejnych obciążeń, aby uratować finanse państwa". Trudną sytuację budżetu nazwał „dziurą Morawieckiego”.

Całej wizycie towarzyszyły okrzyki „mamy tego dość!”, „chcemy zmiany” . Spotkanie zakończyło się po godzinie 14.00 okrzykiem „Zwyciężymy”

 

 

Redakcja

Na kogo oddasz głos w w drugiej turze wyborów prezydenckich ?

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przykro, że nie ma PO w KOŚCIERZYNIE
Przykro, że nie ma PO w KOŚCIERZYNIE 2 dni temu, 12:23
Gdzie są działacze PO z Kościerzyny?
Gdzie Panowie radni z PO: Czucha, Męczykowski, Hinca, Modrzejewski, Szoska, Lizakowski?
Gdzie Panie radne z PO: Chmielewska, Knopik, Kirstein, Zdrojewska?
Tylko logo PO do wyborów samorządowych wykorzystujecie i do załatwiania własnych spraw potem zero aktywności.
Nie ma co się dziwić, że Duda wygrał w Kościerzynie skoro Kościerskie struktury PO śpią
jan
jan 2 dni temu, 09:51
Sroka zdradziła PIS, a przede wszystkim Polaków. Już powinno być po wyborach (10 maja). Stracimy przez głupotę opozycji, Sroki i Gowina jakieś 80-90 mln. Opozycji chodziło o zmianę Kidawy, a nie o zdrowie Polaków. Pamiętacie te słowa "Zabójcze koperty", "Kaczynski będzie miał krew na rękach". A co ? Dzisiaj Polacy nie umierają ? Czy ktoś o nich myśli ?
Najgorzej na tym głupim pomyśle wypadli Polacy, Biedron (2,5%) oraz lekarza Kosiniak-Kamysz (2,5%), który został znokautowany. A mógł być w II turze z Dudą, gdyby był homo sapiens. Jednak on w ogóle nie myślał. Już nigdy się nie pozbiera.
Jola
Jola 2 dni temu, 06:38
Ks.pedofil-to człowiek zagubiony.
Cywilny pedofil-to najgorszy zbrodniarz.
Taka jest mentalność ludzi!!!!!!!!!!!!!!niektórych
ber
ber 03.07.2020, 09:25
w dziś wp.pl donosi,że Trzaskowski nie wie kim jest-poczytajcie bo warto
Polak... Kaszuba
Polak... Kaszuba 02.07.2020, 22:02
A tapicer z pustą głową dalej szalamąci! Tego typa powinno się jużdawno zamknąć w Kocborowie! Stary faszysta z dziada pradziada! Takie typy maja w Polsce cos do powiedzenia? Volksdeutsche i tyle!
aaa
aaa 02.07.2020, 07:45
a ja zrezygnuję z mojego prawa i na wybory nie pójdę,gdyż wstyd wybierać pomiędzy jednym a drugim złem.
Nitras-Trzaskowski
Nitras-Trzaskowski 02.07.2020, 06:39
Nitras-Trzaskowski jak ktoś uważa, że to jest dobra para Prezydencka to powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza ogólnego
ja
ja 2 dni temu, 09:55
Raczej do spejalicty....
kolo
kolo 01.07.2020, 18:22
Prywatny samochód Burmistrza na parkingu przed Urzędem Miasta zaczyna troszeczkę przypominać "auto słup" propagandowy Bonkowskiego. Trochę wstyd przed współpracownikami i mieszkańcami Kościerzyny - Panie Burmistrzu.
alfa
alfa 01.07.2020, 14:36
Pół godziny lania wody. Żadnych konkretów.Tylko jad antypisowy. Ci ludzie naprawdę nie mają żadnego pomysłu na Polskę. To są produkty polityczne.
Koscierzak
Koscierzak 01.07.2020, 15:59
Podobnie jak ty puknij sie w glowe
koza
koza 01.07.2020, 14:29
no jo, to majewski wziął sobie na pokład zdrajców z PO. Jereczka i Nadolnego. Ale będzie ciekawie.
Genio
Genio 01.07.2020, 12:15
chętnie zagłosowałbym na pana Trzaskowskiego ale boję się,że ten prezydent wraz z marszałkiem senatu będą rozwalać sejm-zajmie im to ok.roku,więc Polska i Polacy będą na drugim planie.
miłośnik przyrody
miłośnik przyrody 01.07.2020, 12:12
Z innej beczki. Czy ktoś zauważył,że mamy w mieście plagę srok? /śliczne czarno białe ptaki/,które nagminnie niszczą małe śpiewające ptaszki.Ich pokarmem są :
"" jaja i pisklęta ptaków (plądruje gniazda innych ptaków śpiewających i łownych), a nawet i małe kurczaki. "". Mam w ogrodzie gniazdo kosów i codziennie muszę patrzeć jak te wstrętne sroki wynoszą z gniazda młode kosy.
Czy mamy w mieście coś takiego jak ochronę środowiska-może by ktoś przyjrzał się problemowi?
Miro
Miro 02.07.2020, 13:45
Musisz kupić od Ruskich Kałacha i zrobić co trzeba
sroczka
sroczka 01.07.2020, 22:52
W parlamencie , kościerski PiS ma swoją reprezentantkę, panią Srokę.Ponieważ "Pisiory" twierdzą że wszystko mogą to trzeba wierzyć że i w tej sprawie zadziałają.Może pan Prezydent Duda obieca rozwiązać problem to zdobędzie dodatkowy głos miłośnika przyrody.
sg
sg 02.07.2020, 15:17
Sroka nie jest z PiS a od Gowina. Głosowala przeciw wyborom 10 maja
informatyk
informatyk 01.07.2020, 09:29
Mądrzy wykształceni ludzie nie pchają się do polityki i wszystko w temacie
Lidia
Lidia 01.07.2020, 09:27
NIE ZAGŁOSUJĘ NA PANA TRZASKOWSKIEGO ZE WZGLĘDU NA PANA GRODZKIEGO-TO SĄ CI SAMI LUDZIE
reprymenda
reprymenda 01.07.2020, 22:56
A ja nie zagłosuję na Dudę ze względu na Bonkowskiego -to są ci sami ludzie.
Jan
Jan 02.07.2020, 13:54
Dokładnie.To wstyd dla kościerzaków i kaszubów za taką zniezrównoważoną psychicznie osobę.
Koscierzak
Koscierzak 01.07.2020, 09:00
W koncu prawdziwy kandydat miło posłuchać nie to co Pis obluda klam i Bonkowki .zwyciezymy
Tomek
Tomek 01.07.2020, 19:33
Oni już byli i nic nie zrobili pożytecznego, dbali tylko o siebie. A PiS bynajmniej działa i robi wszystko żeby ludziom żyło się lepiej. Szkoda tylko że niektórzy tego nie potrafią docenić. Brak słów. Nie widzicie różnicy zmiany, a większość z was korzysta chociażby z 500 plus.
Nie liczcie na to że PO coś wam da a wręcz przeciwnie wszystko cofnie wiek emerytalny, 500+,itp.
A wtedy będzie szczęśliwi.
Du    da...
Du da... 01.07.2020, 23:06
"Du da " można by ogłosić takie hasło wyborcze.Jestem przeciwnikiem wszelkiego rozdawnictwa(z wyjątkiem sytuacji losowych).Państwo powinno stwarzać możliwości by można było uczciwą pracą zarobić na utrzymanie rodziny.
Rozdawnictwo i przekupstwo wyborcze rodzi patologię która wejdzie w pokolenia.
ZENEK
ZENEK 01.07.2020, 08:33
KTO TO JEST POLITYK??? TO CZŁOWIEK KTÓRY NIC NIE POTRAFI,NA NICZYM SIĘ NIE ZNA- UMIE TYLKO GŁOŚNO MÓWIĆ,CIĄGLE W KOŁO TO SAMO I OBIECYWAĆ
niestety
niestety 01.07.2020, 23:09
Niestety,takich "polityków" się namnożyło i nami rządzą.
emeryt
emeryt 01.07.2020, 08:30
Do redakcji-po co robicie sondy? skoro i tak nikt prawdy nie powie? Jestem pewny na 100 procent,że w powiecie kościerskim wygra A.D.
Rafał M.
Rafał M. 01.07.2020, 08:25
Moja rodzina w kraju i zagranicą głosowała na Pana Hołownię,gdyż mamy dość polityki i politykierstwa. Teraz nasz wybór ograniczył się do 2 kandydatów; niestety Pan Trzaskowski swoimi wystąpieniami wręcz zmusza nas do nie głosowania na niego-to jest showmen bez wizji. Co on i jego partia zrobili dla Polaków przez 8 rządów Platformy???
Straszak
Straszak 01.07.2020, 07:21
Kto tu dzieli Polaków ten Pan przez dwadzieścia minut tylko narzekał, straszył na wszystko i wszystkich i totalne zero konkretnych propozycji chyba jeszcze słabiej niż Pani Kidawa. Ja już na niego nie zagłosuje
Koscierzak
Koscierzak 01.07.2020, 09:04
Jesteś głupi
Kościerzanka
Kościerzanka 01.07.2020, 06:57
Burmistrz Miasta reprezentuje całą społeczność kościerską.Powinien być stronniczy w okazywaniu swych poglądów. Skoro Kandydata A. Dudę witał w strojach kaszubskich wraz z całą rodziną to również jako głowa naszego miasta tak samo powinien zachować się do kontrkandydata. A Dudy. W Kościerzynie nie tylko są zwolennicy PIS. Takie zachowanie Burmistrza Miasta uważam za super naganne. Dziękuję jego zastępcą , którzy zachowali godnie uratowali honor tej instytucji.
ja
ja 01.07.2020, 21:49
Burmistrz poparł swojego kandydata i postąpił zgodnie ze swoimi przekonaniami i swoim sumieniem. Poparł całą rodziną, z dziećmi i wyglądało to wspaniale. Oczywiście dzieci było dużo więcej. A ponieważ czuję się burmistrzem wszystkich Kościerzaków, to posłał 2 zastępców o 1 za dużo. Oni mają przecież swoje obowiązki, zalało kilka ulic i Nadolny powinien tam ciężko pracować i nadzorować, a nie witać Trzaskowskiego. W Warszawie też zalało kilkanaście ulic. gdyby był dobrym gospodarzem, to pojechałby wszystko nadzorować. Źle to wygląda.
Kościerzanka
Kościerzanka 01.07.2020, 23:20
Problem w tym,że spotkanie z Dudą było w godzinach pracy Urzędu i występował tam jako Burmistrz,czyli reprezentant wszystkich mieszkańców Kościerzyny. W przypadku przyjazdu Trzaskowskiego już nas nie reprezentował.Właśnie takie sytuacje świadczą o klasie człowieka.
Gosia
Gosia 02.07.2020, 14:00
13.30 to godzina wieczorna dla ciebie.Pomyśl trochę zanim coś napiszesz
Tomek
Tomek 01.07.2020, 19:36
Kobieto daj sobie spokój. Burmistrz nic nie musi. Jest takim samym człowiekiem jak ty. Nie miał ochoty to nie i koniec.

Pozostałe