Zadaj pytanie gościom "Przesłuchania"!

  • 10.03.2016, 11:21 (aktualizacja 11.03.2016, 11:29)
  • Krzysztof Wencki
Zadaj pytanie gościom "Przesłuchania"!
Mając na uwadze głosy naszych Czytelników do programu „Przesłuchanie” zaprosiliśmy radną miejską i Sekretarz Gminy Katarzynę Knopik oraz Sławomira Rytlewskiego – kierownika projektu budowy obwodnicy Kościerzyny.

Jeśli mają państwo pytania do naszych Gości, prosimy o ich wpisywanie w komentarzach. Postaramy się uzyskać informacje na temat interesujących Państwa kwestii.

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (121)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przedsiębiorca
Przedsiębiorca 15.03.2016, 22:23
Pytanie do Pani Knopik.
1.Czy pełniąc funkcje radnego jest się uprzywilejowani w naszym mieście ?.
Zakupując od miasta nieruchomość przy ulicy Alojzego Piechowskiego obok nowej kliniki dentystycznej Pana Domarus (świetny fachowca polecam) radny zakupił nieruchomość i stawia kompleks garaży przy tejże ulicy, czy Pani jako radna mając do czynienia z aferą byłego Burmistrza a dot. działek uważa Pani nad wyraz wykorzystywanie w celach zarobkowych i powodująca konflikt interesu z pełnioną funkcją radnego Z.R. za nadużycie. Przypomnieć można również odległą sprawę np. zakupienie nieruchomości na przeciwko obecnego parkingu przy straży miejskiej Państwo Troka a będący również radnym miasta zakupił nieruchomość za psie pieniądz czy nie dość nieuczciwości w naszym mieście.
2.Pytanie dotyczy czy nie było by nad wyraz uchwałą Rady Miasta o zakazie w momencie piastowania mandatu wszystkich Rządzących Włodarzy oraz Radnych zakaz zakupu nieruchomości by nie było ewidentnie łamane prawo w naszym mieście.
3. Przykładów było by wiele - co Pani o tym sądzi?.
R......
R...... 15.03.2016, 22:25
Podatki tego pana spływają gdzie indziej nie do naszego miasta. Spółka nie chce płacić podatków.
Bre
Bre 15.03.2016, 17:18
Dlaczego w pierwszej kolejności nie forsuje się budowy ostatniego brakującego odcinka głównej obwodnicy, czyli połączenia drogi nr 214 od strony Stężycy z drogą nr 20 w kier. na Gdynie? W ten sposób wszystkie drogi krzyżujące się w naszym mieście byłyby połączone i ruch samochodów ciężarowych i tranzytowy byłby w pełni wysunięty za miasto.
wyborca
wyborca 15.03.2016, 12:31
Kiedy powstaną duże zakłady pracy? Mieszkańcy rozumieją, iż każdy przedsiębiorca jest ważny. Nawet ten, co inwestuje kilkanaście tysięcy. Ale czy jest klimat i czy coś się robi w tym kierunku, by przyciągnąć inwestorów, którzy chcą zainwestować grube miliony?. Słyszałem taki argument, że nie ma kadry w naszym powiecie. Dlatego nie ma inwestorów. Tylko jak jest przedsiębiorca, który chce się podzielić pieniędzmi to i kadra się znajdzie. Miasto powinno zrobić wszystko, by przyciągać firmy produkcyjne a nie tylko kolejne dyskonty. Kolejne pytanie: co z rynkiem pracy dla osób niepełnosprawnych, co radni robią w tym kierunku? Czy dla was tacy ludzie nie istnieją? Każde z ugrupowań startując do wyborów deklarowało wszelką pomoc niepełnosprawnym, seniorom. Co w tym zakresie się dzieje?
Hania
Hania 15.03.2016, 12:34
EEEE Wróci Lord Wielki i będzie Uzdrowisko, co tam Pani Kasiu racje mówię. Ha Ha HA
wyborca
wyborca 16.03.2016, 15:18
Uzdrowisko? Chyba, że u niego w lesie. Ludzie chcą normalnych zakładów i zarabiać przyzwoite pieniądze a nie zasuwać za najniższą krajową!!! Coś się dzieje w tym zakresie? Chyba nic!!!
Pewnie wróci
Pewnie wróci 15.03.2016, 12:44
bo kto ma z nim wygrać? Bezradny majewski? Przegrany Modrzejewski? A może opalony Mach?
ja
ja 14.03.2016, 18:48
Po Słomińskim mialo być dużo lepiej, a jest tylko troszkę lepiej .....
Jan
Jan 14.03.2016, 10:56
Do Pani Katarzyny Knopik.
Czy jako Radna uważa Pani że wnioski kierowane przez mieszkańców Naszego Miasta są brane pod uwagę?.
I dlaczego stosowane pisma do Radnych Miasta nie uzyskają światła na zewnątrz " Posiedzenia Rady " oraz nie odpowiada się na pisma?. Co w tym kierunku należało by zrobić by nie dochodziło do tego typu sytuacji, czekając na Odpowiedz i bez ECHA.
Mieszkaniec z Kopernika
Mieszkaniec z Kopernika 14.03.2016, 10:12
Przenieście drogą północną na odcinku Koperniku w kierunku lasu. Chociaż trochę dacie nam żyć.
Ola
Ola 14.03.2016, 11:00
Jak wszyscy to wszyscy, my na ul Storczykowej też nie chcieliśmy obwodnicy przed naszymi oknami i co !!! a teraz wielkie Hallo. Widzicie Państwo jaką mamy władzę słabą nie licząc się z mieszkańcami. Cała prawda o Burmistrzu i Radzie Miasta oraz poprzednikach np. Z Czucha i Koledzy !.
wywłaszczony
wywłaszczony 14.03.2016, 08:25
Do Pana Rytlewskiego.Czy wiadomo już kiedy wywłaszczeni z obwodnicy otrzymają wyceny swoich gruntów.?
Ala
Ala 14.03.2016, 11:01
Przecież oddajecie ją za przysłowiową 1zł.
Mieszkaniec z Kopernika.
Mieszkaniec z Kopernika. 14.03.2016, 07:41
A ja myślę,że to jednak dzięki Pani Knopik będziemy taką wspaniałą obwodnicę na naszym osiedlu.Aż dziw
jak to radni o nas zadbali.
Olaf
Olaf 14.03.2016, 11:02
HA HA
Mieszkańcy
Mieszkańcy 13.03.2016, 21:00
Dla Pani Preis to jest ostatnia kadencja .
teresa
teresa 13.03.2016, 22:35
Tak. Tak ja ta ostatnia kadencja miała być ostatnią, przed ostatnia, przed przedostatnia. Zawsze jak roznosiła ulotki to mówiła że to już ta ostatnia. Ciekawe jak będzie za 1,5 roku :)
Stefan
Stefan 14.03.2016, 07:43
Nikt nie jest doskonały.
KK
KK 14.03.2016, 06:43
Pani K .S. , niech sie pani tyle nie udziela wypisujac zawsze cos na temat przew. RM . szkoda pani eennerrggiii
Józek
Józek 13.03.2016, 20:40
Kto ma interes do zbicia na obwodnicy północnej.
m
m 14.03.2016, 18:44
Jaki Józek, podaj nazwisko proszę.
Józek
Józek 14.03.2016, 20:54
Domyśl się sam.
Do Józeka
Do Józeka 14.03.2016, 11:03
Szkobel
Tomuś
Tomuś 13.03.2016, 18:14
Droga północna-czemu tak drogo.Miasto tak oszczędza a tu taka duża inwestycja.
mark
mark 13.03.2016, 20:26
Zapytaj p. KNopik, która na to głosowanie zdobyła większość. Jakim cudem ?
Adam
Adam 13.03.2016, 20:37
Czy wiadomo ,kto z radnych był za.
Olek
Olek 14.03.2016, 11:04
Pani Knopik i Reszta
jacuś
jacuś 13.03.2016, 14:06
Na ilu komisjach i na ilu sesjach rady miasta była pani odkąd jest pani radną oraz ile razy z tego tytułu brała pani bezpłatne wolne dni od pracy w urzędzie gminy? Co zmieniłoby się gdyby urząd gminy nie miał sekretarza?
MT
MT 13.03.2016, 20:20
A to kobieta jest?
Czytelnik
Czytelnik 13.03.2016, 15:31
Gdyby urząd nie miał TEGO sekretarza zmieniłoby się:
- nie byłoby beki
- w kasie byłoby więcej kasy
- mniej wiedziałby lord
- to co robi robiłaby w domu
- byłaby lepsza atmosfera w pracy
- grześ mniej by się kompromitował
- jednym słowem byłoby lepiej
Ktoś
Ktoś 13.03.2016, 12:38
Do Admina - kiedy przesłuchanie i kiedy publikacja na www?
koscierzak
koscierzak 13.03.2016, 11:38
Co z pseudo parkiem za Starostwem i Urzędem Miasta? Teren należy do miasta. Kiedy będzie zagospodarowany? Bo możliwości jest bardzo dużo, a jak na razie organizuje się tam tylko zjazd meneli. Co będzie ZGW zarówno w mieście i gminie gdzie Pani jest sekretarzem?. Co z opłatami za ścieki, kiedy obniżki? Co z dużymi zakładami pracy aby ludzie mogli znaleźć pracę?. Jaka oferta kulturalna dla młodych? Jakie będą korzyści, ewentualnie mankamenty z budowy drogi północnej? Ile ma kosztować ta droga? i dlaczego tak drogo?:-)
Przewidujący
Przewidujący 13.03.2016, 11:06
I tak zrobią wam tą obwodnicę północną.Czy tego chcecie czy nie.Ha ha
mark
mark 13.03.2016, 20:24
NIe. Burmistrz i coraz więcej radnych jest przeciw drodze "Północ". Protesty mieszkańców mogą zatrzymać tę inwestycję. 30 mln zł + ... bez żadnych badań dla interesu żwirowni, szpitala i pseudouzdrowiska to skandal w biały dzień !!!
Zbynio
Zbynio 13.03.2016, 20:36
Jeżeli mają przewozić tą drogą żwir ,to czy na etapie pozwolenia na budowę była ocena środowiskowa.
Tomek
Tomek 14.03.2016, 11:09
Teraz ocena środowiskowa jest potrzebna kto wpadł na taki pomysł?. A przecież obwodnica jest budowana na wysypisku śmieci która to ma nie równy teren (Gazy i t p) teraz kiedy wystąpił problem tym się zajęto a [prokuratura] cicho cicho.
Do Pani Knopik
Do Pani Knopik 13.03.2016, 09:52
Do Pani Katarzyny Knopik:
1. Co Pani sądzi na temat artykułu w "Życiu Kaszub" pt "Czy burmistrz płaci za czuwanie"?
2. Czy stwierdzenie burmistrza po ponad rocznym urzędowaniu, że "nie orientuje się w szczegółach działalności Urzędu Miasta" jest jego kompromitacją?
3. Czy rządy Michała Majewskiego przyniosły Kościerzynie "Nową Przyszłość", jakąś poprawę w funkcjonowaniu miasta?
dramat
dramat 14.03.2016, 06:07
3 pytania o burmistrza do Knopikowej?? no naprawdę to będzie podsumowywało jej działalność... druzgocące są te pytania.. wiadomo kto je pisał... jak tak będzie wyglądało przesłuchanie ... to będzie dramat...
ktoś
ktoś 13.03.2016, 12:37
Na odległość trąci katarzynem
ja 4
ja 4 13.03.2016, 11:03
Czy to pisze Pani sama do siebie
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.03.2016, 22:28
Kiedy powstanie w Kościerzynie zakład pracy z prawdziwego zdarzenia dający prace aby godnie żyć. Czy są jakieś propozycje od inwestorów.
Mac
Mac 13.03.2016, 20:19
Obojętnie jaki zakład powstanie to i tak będzie za najniższą ustawową.
Młody
Młody 12.03.2016, 23:36
Jestem za
Zbynio
Zbynio 12.03.2016, 18:17
Na stronie miasta nie ma żadnej dokumentacji drogi północnej,a jeszcze tak niedawno była.
Ja
Ja 12.03.2016, 18:48
Wpisz w google droga koscierzyna północ.pdf -trochę informacji tam jest ale zadnej dokumentacji.
Adam
Adam 12.03.2016, 16:05
A gdzie miałby powstać ten dom dla seniora.
Kopernika
Kopernika 12.03.2016, 14:11
Może by tak w sprawie obwodnicy północnej napisać protest do burmistrza i zebrać podpisy mieszkańców.

Pozostałe