Na Rynku stanęła scena. Przed nami Dni Kościerzyny

  • 08.07.2020, 13:19 (aktualizacja 13.07.2020, 12:31)
  • redakcja
Na Rynku stanęła scena. Przed nami Dni Kościerzyny
Połowa lipca to zazwyczaj szczyt sezonu turystycznego. W tym czasie samorządy, aby przyciągnąć jak największą liczbę turystów prześcigają się w organizacji różnych imprez kulturalnych, oraz koncertów. W Kościerzynie w ramach obchodów Dni Kościerzyny, miał zagrać Kamil Bednarek i zespół Happysad . Niestety, w tym roku ich nie zobaczymy. Po co zatem scena ?

Ze względu na zagrożenie epidemiczne większość koncertów oraz imprez plenerowych została odwołana. Tak też miało być w Kościerzynie, ale niespodziewanie na rynku pojawiła się scena. Czy to oznacza to zatem, że ktoś na niej wystąpi ? Okazuje się, że tak i to już niebawem. 

Organizatorzy kościerskiej kultury długo zastanawiali się, czy w ogóle rozpocząć sezon w aktualnych warunkach. W końcu doszli do wniosku, że przecież mamy lokalnych artystów, którzy z chęcią na tej scenie zagrają. Władze podjęły więc decyzję, aby zorganizować tegoroczne święto miasta, ale w innej formule. 

Pierwszy "koncert" odbędzie się już 11 lipca o godzinie 19:00, a na rynku wystąpi zespół "4 Takty". Tydzień później, czyli 16 lipca w Sali Szopińskiego odbędzie się przedstawienie "Bodyguard" w ramach Krzysztofików 2020. To przedstawienie oficjalnie rozpocznie 3 dniowe obchody święta miasta.

17 lipca większość atrakcji odbędzie się na terenie Muzeum Kolejnictwa, gdzie wystąpią Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna" , a także Paweł Nowak i Paweł Ruszkowski. 

18 lipca o godzinie 10:00 w ogródku jordanowskim zostanie wyświetlony film, a wieczorem na rynku wystąpi teatrzyk dla dzieci , który przedstawi historię bursztynu, później zagra zespół "Dreche" i Ganzen Change. Równolegle w Sali Szopińskiego będzie można odwiedzić wystawę studentów Akademii Sztuk Pięknych.

W tym dniu dla sympatyków sportu, na kościerskim stadionie zagrają najmłodsi w ramach rozgrywek Kościerzyna CUP.

18 lipca to także dzień wędkarzy, czyli zawody wędkarskie o puchar burmistrza, które odbędą się nad jeziorem Kaplicznym w Kościerzynie.

 

 

 

 

 

redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.07.2020, 19:47
Na co ta scena chyba dla Majewskiego i rodziny .
Podpis
Podpis 10.07.2020, 10:14
Przaśnie....
Gość
Gość 10.07.2020, 03:06
Nuda i dno wszystko się otwiera a tu takie dno po co wogle coś robić
ja
ja 09.07.2020, 16:44
Nadchodzi Polska nowa, tęczowa, LGBT, liberalno-lewicowa i bez Boga ? Czy nadchodzi POlska agresywna wobec katolików i duchownych? Chyba nadchodzi Polska narzucająca nowe wartości antykatolickie ! Nadchodzi Polska gdzie mniejszość lewicowa będzie dyktować większości jak mamy żyć, czego uczyć dzieci ? Czy będzie to Polska Trzaskowskiego, który w Warszawie niewiele zrobił, bez osiągnięć , bez znaczących sukcesów ?
Żenada
Żenada 08.07.2020, 22:02
Ja zaś proponuję postawić w Kościerzynie gdzieś jeszcze jakiś pomnik ,figurkę, popiersie, monument,rzeźbę, obelisk, posąg lub statuę bo tego jest ewidentnie za mało a na koncerty to niedługo będą nas zapraszać do lasu żeby posłuchać ptaków w ramach oszczędnego budżetu.
Maria
Maria 09.07.2020, 19:05
Głupek
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 09.07.2020, 09:03
Odezwał się przedstawiciel żenującego pokolenia - zapewne fan takich hitów jak "Szkoła" albo "Dlaczego ja?"
Fan muzyki
Fan muzyki 08.07.2020, 14:34
widze ze Moje miasto organizuje taki maly Kaszubski Opener. no to lato mam zaplanowane... #ironia
Adam
Adam 09.07.2020, 19:11
Kolejny głupek co nie umie szanować wartości regionu. Debil co zciąga kulturę z Ameryki a gnoi własną. Nikt nue żyje wiecznie. Twoje geny kiedyś obrócą się w niebyt a póki co organizatorzy mają prawo robić co chcą. Jak się jue podoba to nie patrz. To nie jest dla rozczeniowych głupków. Jestem naukowcem i mam podobnych rozczeniowych studentów na zajęciach. Płakać się chce. Nieważne - ważne żeby płacili ze swoich składek moją emeryturę a będzie to jakieś 12 000 zł he he he

Pozostałe