Gmina Kościerzyna. Atrakcja turystyczna, której nie widać

  • 09.07.2020, 15:06 (aktualizacja 13.07.2020, 13:16)
  • Redakcja
Gmina Kościerzyna. Atrakcja turystyczna, której nie widać
Za chaszczami zielska we wsi Grzybowski Młyn ukryty jest kawałek historii tych okolic. Kogo to jednak obchodzi? Stare cmentarze niemieckich osadników właściwie już przestały istnieć, a szczątki zmarłych czekają na zapomnienie.

Na naszą skrzynkę mailową otrzymaliśmy sygnał od zbulwersowanej mieszkanki, że w Grzybowskim Młynie znajduje się strasznie zaniedbany stary cmentarz ewangelicki. Najbardziej oburza fakt, że to miejsce widnieje w przewodnikach turystycznych jako atrakcja, a tak naprawdę nikt nie dba o to jak wygląda.

Po przyjeździe na miejsce okazało się ,że faktycznie rosną tam wysokie krzaki , które uniemożliwiają wejście na teren zapomianego cmentarza. Oprócz tego ogrodzenie terenu w części leży na ziemi. 

O tym, że w tym miejscu cokolwiek można znaleźć świadczy tablica informacyjna na której wyczytaliśmy, że jest to teren Gminy Kościerzyna a właścicielem jest Nadleśnictwo Kościerzyna.

Zapytana przez nas Aleksandra Słomińska, która pełni funkcję sołtysa wsi Grzybowski Młyn, potwierdziła fakt, że teren należy uporządkować. Za naszym pośrednictwem apeluje Nadleśnictwa Kościerzyna, oraz sama deklaruje chęć pomocy.

Czekamy zatem na ruch właściciela terenu, a także władz Gminy Kościerzyna, którym powinno zależeć aby takie miejsca były w lepszym stanie. Tak naprawdę to wystarczy tylko wykosić trawę i naprawić płot.

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przyroda Kaszub
Przyroda Kaszub 16.07.2020, 14:09
To dobrze że nie nie widać. Turyści śmiecą na potęgę. Wystarczy pójść kawałek dalej nad trzebiochę. Przepiękne miejsce i niestety ślady bytności turystów. Najpierw edukacja a potem zwiedzanie. My mieszkańcy okolicy mówimy Stop Turystom. Mamy dość sprzatania po was.
ja
ja 09.07.2020, 16:41
Czy nadchodzi Polska nowa, tęczowa, LGBT, liberalno-lewicowa i bez Boga ? Czy nadchodzi POlska agresywna wobec katolików i duchownych? Chyba nadchodzi Polska narzucająca nowe wartości antykatolickie ! Nadchodzi Polska gdzie mniejszość lewicowa będzie dyktować większości jak mamy żyć, czego uczyć dzieci ?

Pozostałe