W szkołach powiatowych trwają remonty

  • 10.07.2020, 10:05
  • Mat.Nadesłane
W szkołach powiatowych trwają remonty
Podczas przerwy wakacyjnej, w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski, wykonywane są na bieżąco liczne remonty i modernizacje, przygotowujące te placówki do nowego roku szkolnego.

Zacząć należy od tego, iż w ostatnim czasie, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z różnych projektów współfinansowanych ze środków unijnych, szkoły powiatowe wzbogaciły się o pracownie dydaktyczne wyposażone w sprzęt i urządzenia na wysokim poziomie, wymaganym przez pracodawców do praktycznej nauki zawodu. Mowa tu o projekcie „Nowoczesna baza edukacji zawodowej przez modernizację i wyposażenie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie” oraz projekcie dla pracowni gastronomicznej w PZS nr 1.

 

"Ekonomik"

 

Jeżeli chodzi o popularny „ekonomik”, to realizacja powyższych projektów przyczyniła się m.in. do wyposażenia trzech pracowni: technik logistyk, technik spedytor oraz technik żywienia  i usług gastronomicznych. Dzięki temu, uczniowie tych kierunków będą kształcić się  w nowoczesnych warunkach, zgodnie z najnowszymi technologiami i trendami.

 

"Budowlanka"

 

Natomiast w „budowlance”, dzięki realizacji projektu, przeprowadzono kompleksową modernizację ośmiu sal lekcyjnych oraz wyposażono sześć  pracowni:  Budownictwo, Budownictwo – energia odnawialna, ICT – elektrotechnika i elektronika, ICT – chłodnictwo  i klimatyzacja, ICT – mechatronik, ICT – informatyk. W tym przypadku wyposażenie i pomoce dydaktyczne również są najwyższej jakości, co gwarantuje zdobywanie wiedzy i umiejętności w oparciu o profesjonalny sprzęt i urządzenia.

Jak mówi Piotr Laska, wicestarosta kościerski, Zarządowi Powiatu Kościerskiego zależy na tym, aby szkoły powiatowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski, prezentowały bogatą ofertę edukacyjną i podnosiły swój poziom.

- Dlatego też stale wzbogacamy i unowocześniamy klasy lekcyjne oraz pracownie przedmiotowe. To, w połączeniu z interesującymi i wychodzącymi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i lokalnego rynku pracy kierunkami kształcenia oraz wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną sprawia, że jakość kształcenia i wychowania w naszych szkołach i placówkach stoi na wysokim poziomie – mówi wicestarosta Piotr Laska.

Potwierdzeniem tych słów są ostatnie działania, zachęcające nowych uczniów do wyboru dalszej drogi kształcenia właśnie w powiatowych szkołach ponadpodstawowych.

 

Ogólniak

 

W I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie, dzięki 100 tys. zł przekazanym przez Zarząd Powiatu Kościerskiego, wykonano dwie sale językowe wraz z wyposażeniem – do nauki języka angielskiego i hiszpańskiego oraz przeprowadzono liczne prace remontowe.

 

Również 100 tys. zł Zarząd Powiatu Kościerskiego przekazał  dla Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie na wyposażenie i modernizację dwóch sal informatycznych. Tu też dokonano licznych prac remontowych.

 

Natomiast w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Kościerzynie, przekazana przez Zarząd Powiatu kwota 100 tys. zł przeznaczona została w głównej mierze na prace związane                   z budową sieci teleinformatycznej wraz z systemem komputerowym. Na ukończeniu jest także  inwestycja polegająca na doprowadzeniu kabla światłowodowego do budynków szkoły. 

Jeżeli chodzi o Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Kościerzynie, to w tej szkole, za kwotę 0,5 mln złotych realizowana jest kompleksowa wymiana instalacji wodnej oraz centralnego ogrzewania z budową nowego przyłącza oraz węzła cieplnego. Natomiast w ramach projektu „Zdalna szkoła w Sercu Kaszub” Powiat Kościerski zakupił z programu Polska Cyfrowa laptopy wraz z wyposażeniem do prowadzenia zajęć lekcyjnych w formie zdalnej. Po powrocie uczniów do szkół, sprzęt ten będzie stanowił wyposażenie pracowni informatycznej w popularnej „drzewnej”.

 

Natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kościerzynie trwają prace  do montażu czujników przeciwpożarowych.

Mat.Nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 15.07.2020, 21:47
Nikt lepiej nie czuję oświaty, jak człowiek który sam był nauczycielem i dyrektorem szkoły. Do tego sam miał nad sobą wójtowy bat! Taka perspektywa jest zasadniczo różna od samorządowców nie mających nic wspólnego z oświatą, a i serce leży po właściwej stronie! Brawo Piotr Laska, V-ce Starostwa Powiatu!
SUKCES
SUKCES 10.07.2020, 18:57
Sukces Pani Żurawskiej i Pana Czajkowskiego, który o oświatę walczy jak lew.
Grzegorz Czajkowski to gwarant rozwoju i inwestycji w szkoły powiatowe.
Dowody już widać na zdjęciach i budowie sali sportowej w BUDOWLANCE.
BRAWO
BRAWO 10.07.2020, 18:07
Kolejny sukces Pani Żurawskiej i Rady Powiatu. Szkoda, że w mieście nie jest tak różowo. Sali w Szkole Podstawowej nr 3 nie ma do dziś obiecanej sali! A tyle w kampanii obiecywali!
Jan
Jan 10.07.2020, 16:07
Serce się raduję, że ktoś zaczyna rozumieć, jak ważna jest edukacja!

Pozostałe