Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach

  • 11.03.2016, 10:27 (aktualizacja 15.03.2016, 10:53)
  • Krzysztof Wencki
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach
Podejmij wyzwanie!

EDK jest nową formą duchowości, odpowiadającą na potrzebę życia wyzwaniami. To aktywność dla ludzi, którzy nie szukają komfortu, tylko autentyczności i trudności. Ta wędrówka dzieje się w nocy. Każdy otrzymuje mapę trasy oraz rozważania, które nadają kierunek wędrówce wewnętrznej. Pozwala spojrzeć w głąb siebie, uczy pokory. Dla ludzi żyjących intensywnie, aktywnie jest jedyną okazją do rozważań Wielkiego Postu – jest Wielkim Postem w „pigułce”. Osoby, które wybierają się na EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ chcą poczuć wysiłek, zmagać się, dzięki temu wiedzą , że coś jest prawdziwe. Są gotowi do przekraczania siebie.

 

Komunikujemy, że EDK nie jest pielgrzymką – nie śpiewa się, nie rozmawia, nie ma być miło, ma być ekstremalnie!
Do EDK rejon Dziemiany zgłosiły siostry Franciszkanki z Orlika pod przewodnictwem Siostry Przełożonej Prowincjalnej Mirony Turzyńskiej. Trasa wyznaczona z Dziemian do Kalwarii Wielewskiej w Wielu mierzy 41 km. Przebieg trasy biegnie przez podane miejscowości: Dziemiany - Dywan - Przymuszewo - Parzyn - Kaszuba - Leśno - Orlik - Lamk – Wiele. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach nosi nazwę trasy brązowej – św. Franciszka z Asyżu.

 

Dnia 18 marca 2016 r. na Ekstremalną Drogę Krzyżową wybiorą się wszyscy chętni w całej Polsce jak i za granicą. W ubiegłym roku było to ponad 12 tysięcy osób. EDK to zaproszenie do alternatywnego przeżycia Wielkiego Postu. Całe wydarzenie rozpoczyna się mszą św. o godz. 20:00 w kościele parafialnym p.w. św. Antoniego w Dziemianach. Następnie z własnoręcznie zrobionym krzyżem, mapą w ręku i rozważaniami możemy wyruszyć na trasę. Trasa wiedzie szlakami Zaborskiego i Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego do pięknie położonej Kalwarii Wielewskiej. W większości prowadzi przez lasy, pola i jest oznakowana. Droga jest urokliwa, sprzyjająca kontemplacji, z dala od zabudowań. Trasa jest bezpieczna, z dala od ruchliwych dróg, zalecamy jednak wyposażyć się w elementy odblaskowe, dobre nieprzemakalne buty i okrycie, obowiązkowo latarkę, ewentualnie kijki do nordic walking oraz termos z ciepłym napojem i posiłek. Po przybyciu na Kalwarię Wielewską dochodzimy do kościoła św. Mikołaja, gdzie kończymy trasę i możemy uzyskać odpust związany z Rokiem Miłosierdzia. Dojazd do Dziemian i powrót z Wiela we własnym zakresie.

 

Serdecznie zapraszamy do zapisów na stronie internetowej: www.edk.org.pl/trasa-edk/dziemiany-kalwaria-wielewska-w-wielu-31.

 

Na powyższej stronie jak i na portalu facebook.pl można uzyskać jeszcze więcej informacji o wydarzeniu: www.facebook.com/DZIEMIANY.EDK/

https://www.facebook.com/DZIEMIANY.EDK/videos/870173796432878/

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej!

Krzysztof Wencki

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karol
Karol 26.02.2017, 09:15
W tym roku EDK Dziemiany rusza 31 marca 2017 r. Z tego co wiem są nowe trasy. Znajomi co byli, idą ponownie, pomoc to niezwykłe przeżycie, Więc i ja idę.
pielgrzym
pielgrzym 17.03.2016, 16:51
Idę , trzeba się wyciszyć.
waldi
waldi 16.03.2016, 15:55
Też idę !
Roman
Roman 12.03.2016, 21:43
wyzwanie godne podjęcia, idę! Ciekawa inicjatywa!
Adaś
Adaś 12.03.2016, 17:06
Pewnie Lesio pójdzie w skupieniu. Ma teraz o czym rozmyślać.
Bili
Bili 11.03.2016, 18:30
Ja mam drogę krzyżową jak jadę drogą Wielki Klincz - Mały Klincz. A drogą Wielki Klincz - Dębogóry to już droga przez mękę.
fff
fff 17.03.2016, 16:51
Weź pisz na temat

Pozostałe