Będą nowe miejsca parkingowe, ale jest jeden warunek

  • 27.07.2020, 11:35 (aktualizacja 28.07.2020, 13:03)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Będą nowe miejsca parkingowe, ale jest jeden warunek
Od początku wakacji trwa remont parkingu przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. Inwestycja realizowana jest na wniosek mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Po zakończeniu prac, do użytku mieszkańców oddanych zostanie 14 dodatkowych miejsc parkingowych. Ale jest pewien warunek.

Kolejna inwestycja realizowana w ramach budżetu obywatelskiego, jest już na ukończeniu. Chodzi o remont parkingu przy szkole podstawowej nr 6.

Na wniosek mieszkańców i rodziców dzieci, które uczęszczają do tej szkoły, władze miasta przebudowały istniejący na terenie szkoły parking powiększając go w sumie o 14 dodatkowych miejsc. Zlikwidowano także bramę wjazdową, która do tej pory utrudniała korzystanie ze starego parkingu poza godzinami funkcjonowania szkoły.

To rozwiązanie , które funkcjonowało do tej pory, dawało wiele do życzenia. Mieszkańcy tego osiedla głosowali nad budżetem obywatelskim. Udało im się zdobyć odpowiednia ilość głosów i pozyskać z budżetu obywatelskiego 150 tysięcy złotych i podjęliśmy decyzję, żeby to zrealizować - mówi burmistrz Michał Majewski 

Przy okazji remontu parkingu w szkole, przebudowano i uporządkowano też miejsca parkingowe na terenie osiedla. Jednak koszt tej przebudowy, wzięła na siebie Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Spółdzielnia Mieszkaniowa też do tej inwestycji dokłada się w kwocie 20 tysięcy złotych, także spowoduje to uporządkowanie tych miejsc parkingowych dostępnych z przodu - dodaje burmistrz

Aby mieszkańcy mogli korzystać z nowego parkingu przez całą dobę, miasto stawia warunek.

Jeśli mieszkańcy bedą w stanie się zdyscyplinować, to chcielibyśmy, aby w godzinach nocnych był on ogólnie dostępny i otwarty, jeśli bedą potrafili to docenić i o godzinie 7 rano zostanie on do dyspozycji szkoły to bardzo chętnie udostępnimy go na potrzeby mieszkańców- mówi Majewski

Jeżeli mieszkańcy nie będą potrafili zaakceptować tych warunków,  miasto rozważy ograniczenie dostępu do tego terenu. W sumie do dyspozycji mieszkańców przekazane zostaną 22 wyremontowane miejsca parkingowe. Całkowity koszt remontu wyniósł 170 tys. zł.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gd
Gd 28.07.2020, 12:03
Już się zdyscyplinowali, już to widzę. Dziś co jeden burak to pretensjonalista, a zwłaszcza, że teraz na dodatek uważa się za pana sytuacji bo ma dytki w postaci 500 zł. Będą kombinować na lewo i prawo. Parking powinien zostać w rękach szkoły aby rodzice bezpiecznie mogli odebrać swoje dzieci. Kto będzie zatem weryfikował kogo i czyi jest dany pojazd??!!! Śmiech na sali.
??/
??/ 27.07.2020, 21:16
Co tyle w tej prostej robocie kosztuje?

Pozostałe