Na terenie Kościerzyny zamontowano urządzenia ratujące życie

  • 28.07.2020, 13:04 (aktualizacja 28.07.2020, 15:32)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Na terenie Kościerzyny zamontowano urządzenia ratujące życie
Takie urządzenie może uratować życie, więc powinny w nie być wyposażone wszystkie urzędy i miejsca użyteczności publicznej. Jest nadzieja, że niebawem tak będzie. Nowe defibrylatory pojawiły się właśnie w Kościerzynie. Dzięki temu mieszkańcy i turyści mogą poczuć się bezpieczniej.

Każdego roku w Polsce u około 40 tys. osób dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia. W takich sytuacjach mamy tylko 4 minuty, by uratować ludzkie życie. Odpowiednio wykonany masaż serca oraz wczesna defibrylacja z użyciem AED zwiększają szansę na przeżycie nawet o 75%.

Trzy nowe urządzenia pojawiły się na terenie naszego miasta.

Dawid Jereczek zastępca burmistrza- na terenie miasta pojawiły sie trzy automatyczne defibrylatory, jeden został umiejscowiony w budynku kina REMUS, jeden w budynku dworca kolejowego, jeden automatyczny defibrylator jest mobilny i znajduje się w pojeździe Straży Miejskiej

Co raz częściej takie urządzenia montowane są na stacjach benzynowych i sklepach wielkopowierzchniowych, więc władze miasta doszły do wniosku, że powinny też pojawić się na terenie Kościerzyny.

Urządzenia zakupione zostały z tzw. „kapslowego”, czyli ze środków przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych.

Sylwia Trzebiatowska  Dyrektor MOPS w Kościerzynie -"jest to działanie profilaktyczne, oraz redukujące tzw. szkody zdrowotne bo wiemy, że osoby nadużywające alkoholu są w szczególnej grupie ryzyka. Może się wydarzyć właśnie tak, że zatrzyma się ich akcja serca i w tym momencie w tych newralgicznych punktach miasta wiemy, że jest sprzęt, który ratuje życie i możemy udzielić na bieżąco pomocy."

W budynkach gdzie zamontowano defibrylatory znalazło się specjalne oznakowanie, które  „prowadzi” bezpośrednio do urządzenia.

Automatyczny defibrylator zewnętrzny – AED – to stosowane w przypadku zatrzymania krążenia urządzenie, które wyzwala impuls elektryczny w celu zatrzymania migotania komór i przywrócenia prawidłowej akcji serca. Urządzenie to za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.
 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pozdrawiam
Pozdrawiam 29.07.2020, 23:07
W Łubianie taki od roku wisi dostępny 24h.
Kkw
Kkw 28.07.2020, 15:49
Na Dworcu? Nie daj Boże jakąś tragedia miała by się wydarzyć po 15.30. Apeluję o otwarcie Dworca do godziny minimum 20.00!

Pozostałe