Śmiecimy gdzie się da

  • 14.03.2016, 13:37 (aktualizacja 15.03.2016, 10:53)
  • Krzysztof Wencki
Śmiecimy gdzie się da
Kościerzyna ma problem z odpadami i chodzi nie tylko o organizację ich odbioru. Śmieci wyrzucamy po prostu gdzie popadnie.

Spacer po lesie w poszukiwaniu pierwszych oznak zbliżającej się wiosny może skończyć się zupełnie niespodziewanym odkryciem. W okalających Kościerzynę lasach znaleźć możemy: listwy, wykładziny, kafelki, a nawet tapczany, czy muszle klozetowe.

 

Okazuje się, że śmieci wyrzucamy i podrzucamy gdzie się da. Wiele takich sytuacji udaje się wychwycić dzięki sieci miejskiego monitoringu. Szczególnie „popularne” są kosze przy ul. Długiej, które nie bez przyczyny często są przepełnione. Nagminnie korzystają z nich okoliczni mieszkańcy.

 

Zdarzało się też, że z miejskich koszy korzystali przedsiębiorcy, którzy unikali płacenia za odbiór odpadów składając zerowe deklaracje. Śmieci tymczasem trafiały do pojemników dla przechodniów. Tą sytuację opanowano dzięki wspólnym kontrolom straży miejskiej i Związku Gmin Wierzyca.

 

Na koniec jeszcze kilka słów o karach. Podrzucanie śmieci do nie swoich pojemników może skończyć się mandatem od 20 do 500 złotych. Za zaśmiecanie lasu grozi mandat w wysokości od 500 do 1000 złotych, a jeśli sprawa trafi do sądu grodzkiego, może zostać wymierzona grzywna od 20 złotych aż do 5 tysięcy zł.  

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolo
kolo 28.03.2016, 13:17
Wstyd zaprosić przyjezdnych na poranny, świąteczny spacer po Kościerzynie, a szczególnie w okolice parkingu przed UM (ogródek Jordanowski).
Miejsce, które powinno być wizytówką miasta, straszy śmietniskiem po cotygodniowych, piątkowo - sobotnich, nocnych spotkaniach "golfiarzy" i ich nieletnich panienek.
Tam zapędzić tych miejskich nierobów w czarnych mundurkach. Jak nie potrafią zaprowadzić porządku to do mioteł ich, zamiast fundować nowe samochodziki i rowerki na których tylko 2 potrafi jeździć.
Ogólnie - czystość i porządek ulic i chodników w Kościerzynie to teraz po prostu dramat.
Straż Leśna
Straż Leśna 19.03.2016, 23:01
Śmieci zostały posprzątane około 20.00 w dniu dzisiejszym. Sprawca dzięki wytrwałości strażnika leśnego i dzielnicowego z KPP Kościerzyna został w dniu dzisiejszym ustalony.
BRAWO
BRAWO 20.03.2016, 08:36
nareszcie.
waldi
waldi 17.03.2016, 16:48
Śmieci leżą dalej. Nie POsprzątali.
I co z tymi śmieciami?
I co z tymi śmieciami? 17.03.2016, 08:25
POsprzątali je czy leżą dalej?
zniesmaczony
zniesmaczony 15.03.2016, 12:29
Zresztą po dzisiejszym spacerze muszę stwierdzić ,że nasze miasto jest i tak ZASRANE , ale przez psy i to nie małe tylko duże. Na każdym rogu leży wielkie GÓWNO .Nie rozumiem,gdzie są służby miejskie i te wszystkie kamery. Wszyscy łącznie z Burmistrzem mają wszystko w DUPIE !
lolek
lolek 15.03.2016, 18:14
a co ty głupcze myślisz że siedzi koleś na monitoringu, widzi kundla, dzwoni do jego pana i wystawia mu mandat??, co ty się kryminalnych zagadek naoglądałeś??, żyjesz w innej rzeczywistości chłopcze:)
zniesmaczony
zniesmaczony 17.03.2016, 16:49
Właśnie tak myślę . Po to płacę podatki żeby mieszkać w czystym mieście a nie zasranym.
To weź się do pracy
To weź się do pracy 15.03.2016, 12:43
i POsprzątaj.
o!
o! 15.03.2016, 13:22
Płacę podatki i żądam , aby służby miejskie zwracały na to uwagę !
lll
lll 15.03.2016, 12:27
Niedługo będą ludzie srać na chodniku...
szkoda
szkoda 15.03.2016, 12:26
SITA ? Tu nie chodzi o Sitę tylko o schamienie naszego narodu.Brak wzorców w myśl hasła RÓBTA CO CHCETA właśnie owocuje. Na razie w takiej wersji, później będzie tylko gorzej.
do ojoj
do ojoj 15.03.2016, 12:02
SITA nie podpisywała umowy na wywóz śmieci z lasu. Jak rozumiem ojoj popiera śmieci w lesie i wini za to przewoźnika zamiast brudasów. Równie dobrze mogę narobić do basenu winiąc "babcię klozetową"za zaniedbanie i nikomu nie powinno to przedzkadzać, bo Babcia podpisała umowę z zarządem Basenu i niedopatrzyła, że mi się chce....
I tu się mylisz
I tu się mylisz 15.03.2016, 12:41
obecnie śmieci stanowią własność samorządu na terenie którego są złożone a, że samorząd przekazał kompetencje w tym zakresie do ZGW to jest problem Związku który podpisał umowy na wywóz śmieci min. z SITĄ która powinna wywieść takie śmieci z lasu.
ojoj
ojoj 15.03.2016, 11:02
Co się stało? Śmieci w lesie? A gdzie SITA? Trzeba to wywieść z lasu a nie biadolić. Są POdpisane umowy (bardzo drogie) i nie ma łaski. Mam nadzieję, że burmistrz (członek Zarządu Związku Gmin) już POdjął się dowiedział i działania a wójt piechowski (Przewodniczący Rady Związku Gmin) na najbliższej sesji zwróci uwagę aby przewoźnik baczniej obserwował gdzie leżą śmieci...maja w końcu płacone od wywożonych ton śmieci.
panie majewski panie piechowski
panie majewski panie piechowski 15.03.2016, 07:53
co z WASZYM Związkiem Gmin....miało być tak dobrze! A jest jak widać i do tego DROGO.
czepialska
czepialska 15.03.2016, 00:11
"Od 20 aż do 5 tysięcy złotych" ? Raczej od 5 do aż 20 tys zł :)
Pozdrawiam
Gość
Gość 14.03.2016, 21:41
Oczywiście nie popieram wyrzucania śmieci byle gdzie, ale swoją drogą czemu w Kościerzynie jest coraz mniej śmietników. Spacerując po mieście nie ma gdzie wyrzucić glupiego papierka, ponieważ chuligani je dewastuja i już nie pojawiają się nowe. To samo jeśli chodzi o przeterminowane leki. Komu z nas chce się chodzić na ul. Przemysłową do siedziby SITY? To jakiś absurd!!!
było do przewidzenia
było do przewidzenia 14.03.2016, 19:46
że skoro powstanie ZGW i wprowadzi takie stawki i ciągłe podwyżki,to ludzie swój rozum mają i wymyślą inny sposób pozbywania się odpadów.Pomysłów Polakom nie brakuje.Jak Związek mieszkańcom-tak mieszkańcy Związkowi
fhudu
fhudu 14.03.2016, 23:06
Więc proponuję wyrzucanie śmieci u siebie na posesji. Od biedy można nawet zakopać pod drzewkiem. Nie ma wytłumaczenia dla wyrzucających śmieci do lasu.
Marcin
Marcin 14.03.2016, 18:36
Kultura kulturą i tego ludzi nie nauczymy ale.....gdyby związek nie zlikwidował usługi odbioru 1m^3 budowlano-remontowych to by tego nie było. Chamstwo
mieszkaniec
mieszkaniec 14.03.2016, 17:06
Jak można być taką ŚWINIĄ !
Kamil
Kamil 14.03.2016, 16:35
Śmieci, śmieciami - wyrzucać gdzie popadnie nie wolno, ale to że wywóz odpadów to ogromny koszt przekonali się chyba już wszyscy. Związek Gmin Wieżyca narzucil takie opłaty, że ja przepraszam, ale taką umowę Chyba należy zakończyć. Kpina, że włodarze miasta wciąż mydlą oczy głupotami , a o obnizkach cen za wodę i śmieci zapomnieli. Puste deklaracje jak zwykle.
widz
widz 14.03.2016, 16:14
To już jest szczyt bezczelności ,żeby tyle śmieci wyrzucić do lasu. Z tego co widać to było z remontu łazienki.

Pozostałe