Koronawirus. PCM Garczyn przekształcono w miejsce zbiorowej kwarantanny

  • 04.08.2020, 11:26 (aktualizacja 04.08.2020, 13:06)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Koronawirus. PCM Garczyn przekształcono w miejsce zbiorowej kwarantanny pcm garczyn
Decyzją wojewody pomorskiego od 4 sierpnia Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie zostało wyznaczone na miejsce zbiorowej kwarantanny dla osób z podejrzeniem koronawirusa.

Taka decyzja oznacza, że  od 4 sierpnia ośrodek będzie zamknięty dla osób postronnych. W związku z tym na terenie placówki nie będzie można organizować kolonii, obozów oraz zawodów. Odwołane zostały wszystkie szkółki, oraz zamknięto kąpielisko.

Na terenie ośrodka wydzielono specjalną strefę w której przebywać będą osoby skierowane na kwarantannę. Znajduje się ono po prawej stronie od wjazdu na teren PCM. Do obsługi tej strefy wyznaczono także osobny personel. 

Jak informuje administracja PCM-u,  strefę odosobnienia wyznaczono w ten sposób, aby nie krzyżowały się ona z innymi strefami ośrodka.

Czy taki ruch wojewody oznacza , że nieuchronnie zbliża się druga fala epidemii ? Tego nie wiemy.

Wiadomo natomiast, że przekształcenie PCM-u w miejsce kwarantanny oznacza też dla placówki dodatkowe środki, które w efekcie straconego sezonu kolonijnego, bardzo się przydadzą.

Jak informuje administracja, obecna sytuacja nie wpłynie w żaden sposób na prowadzone w placówce prace modernizacyjne, które będą prowadzone nadal.

Obecnie na Pomorzu funkcjonuje 11 ośrodków kwarantanny: w Sopocie oraz powiatach puckim, chojnickim, tczewskim, nowodworskim, sztumskim, tczewskim, kościerskim i słupskim.

 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klaudia
Klaudia 13.08.2020, 06:53

16.08. br. Odwołujemy PLANdemie w Warszawie !
Przyjedźcie proszę.
Zjednoczmy się i Odzyskajmy Razem WOLNOŚĆ...
Pisze to w swoim imieniu i imieniu innych, NORMALNYCH kobiet.
Panowie, dajcie wsparcie i zapewnijcie bezpieczeństwo swoim kobietom.
Pomóżmy sobie nawzajem.
Jesteśmy Polakami....

Janek
Janek 15.08.2020, 12:58
To już jutro ! Wspomóżmy protestujących, najlepiej osobiście i nie bądźmy gorsi niż ponad 1.000.000 protestujacych w Berlinie ! Koronaświrus to narzędzie do całkowitego zniewolenia ludzkości ! Dumny narodzie obudź się proszę z tego globalnego oszustwa ! https://www.cda.pl/video/55950…
Janek
Janek 07.08.2020, 16:28
Prezydent Ghany - wirus został zaplanowany. Macie jeszcze jakieś wątpliwości? : https://www.youtube.com/watch?…
https://www.cda.pl/video/54636…
Janek Słowianin - nie poliniak
Janek Słowianin - nie poliniak 07.08.2020, 17:19
Makaron (rotschildowy uczeń, bankster, lichwiarz) przyleciał do Ghany oferując pożyczki, które zniewoliłyby jeszcze bardziej ten naród. Bezhonorowy bandzior udziela pożyczek tu i ówdzie w zamian za zabranie wolności obywatelom i dostępu do złóż mineralnych (vide Polska). Słusznie dostał wreszcie kopa w d..ę. Gdzie Dudaszowi do tak dumnego prezydenta jakim jest Nana Akufo-Addo człowieka za przeproszeniem "z buszu"? To my jesteśmy 100 lat za Afrykanami, gdyż mając wybór głosujemy na jawnych zdrajców i sprzedawców ojczyzny !
https://www.youtube.com/watch?…
Bagno
Bagno 07.08.2020, 10:15
Co za bzdurny artykuł. Sponsorowany??? W Wygoninie komplet dzieci przez cały sezon, na przeciwko w hotelu Garczyn full grup, w ośrodkach ma terenie powiatu kościerskiego pełne obłożenie, tylko biedny PCM nie może sobie poradzić. I już mają tam zastępcę dyrektora, teraz jeszcze głównego specjalistę i rzecznika!!!!! prasowego! Tylko kuźwa dzieci brak! A miało być tak pięknie. A jest jak zawsze z Garczynem. Gdzie jestes członku zarządu powiatu Grzegorzu? Teraz Ci nic w zarządzaniu tym ośrodkiem nie przeszkadza? Niech ten cały Garczyn się weźmie w końcu do roboty, a nie tylko zajmuje się zatrudnianiem ludzi!
Odpowiedź do Bagno
Odpowiedź do Bagno 07.08.2020, 23:16
Pan Grzegorz wykonał kawał dobrej roboty związanej z Garczynem. W dłuższej perspektywie czasowej zobaczysz jej efekty i będzie Ci wstyd, że takie brednie wypisywałeś. Pan Grzegorz to bardzo rozsądnie i przyszłościowo myślący samorządowiec.
Spokojny
Spokojny 04.08.2020, 22:30
Dobrze, że Dyrektorem PCM Garczyn jest teraz Wiesław Baryła ma duże doświadczenie związane z zarządzaniem kryzysowym jako były starosta (3 kadencji). Na pewno zadba żeby zapewnić bezpieczeństwo i ograniczyć ryzyko.
Rozbawiony
Rozbawiony 15.08.2020, 22:18
Łzy ze wzruszenia pociekły mi aż do kolan.....ze śmiechu.
gacek
gacek 04.08.2020, 11:34
Miejsce zombie
basia