Waldemar Bonkowski funduje pomnik

  • 05.08.2020, 17:01 (aktualizacja 05.08.2020, 17:30)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Waldemar Bonkowski funduje pomnik
W Kościerzynie przy rondzie Kaszubskim powstanie pomnik. Ma on upamiętniać zarówno stulecie Bitwy Warszawskiej nazywanej Cudem nad Wisłą, jak i stulecie przyłączenia naszego miasta oraz całych Kaszub do macierzy. Pomysłodawcą, jak i fundatorem jest były senator - Waldemar Bonkowski.

Większość mieszkańców Kościerzyny z pewnością zauważyła, że przy rondzie Kaszubskim prowadzone są prace budowlane. Większość z przejeżdżających obok tego miejsca mieszkańców przypuszczała, że budowany jest tam fundament pod nową reklamę, pojawiły się także głosy, że skoro właścicielem terenu jest Energa SA, to zapewne powstanie tam element związany z energetyką. 

Okazuje się, że nic z powyższych. 

Budowany jest tam pomnik, który ma upamiętnić dwa bardzo ważne dla Polaków wydarzenia historyczne- Bitwę Warszawską z 1920 roku, oraz przyłączenie Kaszub do macierzy.

Waldemar Bonkowski jest  inicjatorem i fundatorem całego przedsięwzięcia, sfinansuje też uroczystość, podczas której nastąpi odsłonięcie pomnika.

Na tę właśnie uroczystość, która ma się odbyć 14 sierpnia zaprasza wszystkich mieszkańców Kościerzyny i okolic, a także turystów.
 

 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pan darek od rysunku cholewki za posrednictwem jeżego
pan darek od rysunku cholewki za posrednictwem jeżego 21.08.2020, 14:35
oj waldi waldi
RAZEM
RAZEM 10.08.2020, 22:30
https://koscierzyna.naszemiast…

https://koscierzyna.naszemiast…
Koscierzak
Koscierzak 10.08.2020, 18:22
Idiota stawia pomnik a grono ludzi go popiera wladze miejskie starostwa kler to akurat dla kasy wstyd zenada
mieszkaniec
mieszkaniec 10.08.2020, 22:46
Nie znalazłem informacji o tym że władze starostwa popierają i uczestniczą w budowie pomnika więc mógłbyś podać źródło tych informacji?
Adam Mach
Adam Mach 09.08.2020, 23:43
Wielki człowiek, wybitny patriota, dobry duch naszego regionu. Trzymaj się Bracie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.08.2020, 21:04
Masz kiepskiego brata
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.08.2020, 18:25
Patriota taki jak ty
Ania
Ania 09.08.2020, 20:37
Kościerzyna24 wstyd, że promujecie człowieka szerzącego nienawiść do innych ludzi! Żenada.
Żaneta
Żaneta 08.08.2020, 17:27
Bardzo mądre słowa Panie Waldku
Kościerzyna z Panem
Katolik
Katolik 07.08.2020, 12:30
Z ust pana Bonkowskiego płynie prawdziwe poszanowanie i zrozumienie dla nauki Jezusa Chrystusa! Przykazanie miłości bliźniego jest panu Bonkowskiem bardzo bliskie! Miłości każdego bliźniego, bez względu na kolor skóry, wyznanie, narodowość, przekonania czy orientację seksualną!!! BRAWO! Prawdziwy katolik, prawdziwy Polak, prawdziwy patriota....
kolo
kolo 14.08.2020, 19:49
@ Mieszkaniec
Naprawdę jesteś tak tępy żeby nie wyczuć ironii?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.08.2020, 18:29
Idz na terapie
krajan
krajan 07.08.2020, 11:30
Dawno nie widziałem takiego buca
Rufi
Rufi 07.08.2020, 11:18
Majewski razem z Bonkowskim mają jakiegoś hopla na punkcie pomników , statuetek, rzeźb itp. może zróbmy obywatelską inicjatywę niech każdy sobie postawi pomnik niech Kościerzyna pomnikiem stoi.
urzędnik
urzędnik 07.08.2020, 09:37
Wstyd, że zaproszenie na odsłonięcie pomnika, który budowany jest bez żadnego pozwolenia, podpisuje burmistrz Michał Majewski. W ten sposób burmistrz firmuje bezprawie i staje po stronie rasisty i ksenofoba. Burmistrz niby nie jest w PiS a jednak jest w PiS...
jaki z paki
jaki z paki 06.08.2020, 18:49
Czy jest pozwolenie na posadowienie fundamentu,który jest trwale związany z gruntem, czy włodarze miasta akceptują bezprawie w mieście, kto ubezpieczy budowle od jakiegokolwiek wypadku, kto będzie odśnieżał i sprzątał itp. proponuję zaangażować do tych prac wszystkich uczestniczących w tym nielegalnym przedsięwzięciu, a związane z tym koszty wpisywać na prywatną hipotekę władz uczestniczących i kościelnych
.
. 14.08.2020, 13:34
z twojej wypowiedzi wnioskuję. że masz za ciasną pakę, mózg ci uciska.
Obserwujacy Znienacka
Obserwujacy Znienacka 06.08.2020, 12:18
Stawianie tego pomnika (pomimo może i dobrego celu) przez osobę tak kontrowersyjną budzi moje głebokie obawy na przyszłość. Takie przedsiewziecia powinny byc oparte o ideę szerokiego obywatelskiego porozumienia. Co sie stanie jesli nagle fundator zmieni zdanie lub jeszcze bardziej zradykalizuje?
Patrzałek
Patrzałek 06.08.2020, 08:12
Taki znawca wszystkich tematów i oczywiście zadeklarowany konserwatysta, a okularki od geja Armaniego sobie nosi.
Antonio Banderas
Antonio Banderas 06.08.2020, 04:07
W koscierzynie jest wiekszy cyrk niz w czersku XD
Ja
Ja 05.08.2020, 23:39
Budować pomniki, organizować uroczystości. Nie szkoda pieniędzy na symbole gdy ludzie potrzebują realnej pomocy? Nie lepiej dać domówi dziecka czy hospicjum?
L
L 06.08.2020, 07:29
Nie, każdy może robić ze swoimi pieniędzmi co chce.
Obywatel
Obywatel 05.08.2020, 23:15
Mądry człowiek.
Prawdziwy patriota.
Jerzy
Jerzy 05.08.2020, 22:22
To teraz każdy taki nawiedzony będzie mógł stawiać pomniki jakie chce i gdzie chce? To przecież jest jakiś dom wariatów.
tadek
tadek 05.08.2020, 21:48
Waldek ale cos ci to dlugo idzie, co jest grane

Pozostałe