Policjanci kontrolowali czy mieszkańcy noszą maseczki

  • 11.08.2020, 13:22 (aktualizacja 11.08.2020, 13:27)
  • Mat.nadesłane
Policjanci kontrolowali czy mieszkańcy noszą maseczki
W miniony weekend policjanci prewencji, w tym dzielnicowi z kościerskiej komendy sprawdzali, czy osoby udające się na zakupy do sklepów wielkopowierzchniowych przestrzegają obowiązków zasłaniania nosa oraz ust, pod kątem przestrzegania przepisów związanych covid-19.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie regularnie prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Prowadzone akcje i rozmowy ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. Niestety nadal widać brak dyscypliny społecznej.

Nie wszyscy dbają o bezpieczeństwo.

Funkcjonariusze prewencji naszej komendy w miniony weekend kontrolowali galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe i inne lokale usługowe. Policjanci sprawdzili, czy klienci oraz pracownicy tych obiektów przestrzegają obowiązku zasłaniania nosa, oraz ust.
Takie wzmożone kontrole będą prowadzone nadal nie tylko w obiektach handlowych, ale także w komunikacji miejskiej – m.in. w pociągach, na trasach ich przejazdów oraz na peronach.

Funkcjonariusze pouczyli 111 osoby, wystawili 3 mandaty karne, po tym, jak stwierdzili u nich brak maseczek. Ponadto zwracali uwagę tym, którzy noszą maseczki w sposób nieprawidłowy. Policjanci prowadzili działania wspólnie ze strażnikami miejskimi.
Dzielnicowi kontrolują obiekty handlowe oraz usługowe w rejonach służbowych, którymi się opiekują. Kościerscy dzielnicowi każdego dnia obecni są w swoich rejonach służbowych.

Policyjne patrole dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości odwiedzających nasz powiat.

Policjanci cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Przypominali, że nadal panuje pandemia i wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem. I chociaż podczas przeprowadzonych kontroli, funkcjonariusze stosowali głównie pouczenia, to w przypadkach rażącego naruszenia przepisów mogą nałożyć mandat do 500 zł bądź skierować wniosek do sądu o ukaranie, a także powiadomić inspektowa sanitarnego. Grzywna nałożona przez tę instytucję to kwota nawet 30 tys. zł.

Mat.nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ggg
ggg 11.08.2020, 22:44
Człowieku stuknij się w łepetynę.Ktoś ogranicza twoją wolność?To chodz bez gaci i świeć gołą d....ą co będziesz ograniczał dostęp świeżego powietrza do swojego dupska.No dalej.Najlepiej nic nie rób po co ci przeciesz nie jesteś niewolnikiem .Zyjesz w wolnym kraju nadstaw dziób i czekaj kiedy ci manna z nieba poleci.Odetnij się od internetu i zamów wizytę u psychiatry i tak jak piszesz będziesz zdrów jak ryba.
Janek
Janek 12.08.2020, 22:25
Może to zamknie ci papę: https://www.bitchute.com/video…
Janek
Janek 11.08.2020, 19:50
Terror maseczkowy - konstytucja mówi, że jesteśmy wolnymi ludźmi i nic do tego mają jakieś chore wymysły opłaconych i skorumpowanych przez WHO (Polpharma) politykierów !!! To nie są ustawy tylko bzdurne zarządzenia rudych oszustów!!! Nie jesteśmy i nie będziemy niewolnikami korporacji !!! Nie ma epidemii a tym bardziej pandemii !!! Maski są atrybutem niewolników ! Wyłącz telewizję i radio - będziesz zdrów jak ryba. Napuszczają nas na Białoruś a u nas zamordyzm gorszy niż w Palestynie !!!

Pozostałe