piątek, 26 kwietnia 2024 13:11

Mamy cztery medale Mistrzostw Polski!

Aż cztery medale wywalczyła dwójka zawodników z Powiatu Kościerskiego startująca w sobotę (12 marca) na Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów. Wojciech Pobłocki i Leszek Zblewski dwukrotnie stawali na podium toruńskich zawodów: Pobłocki w biegach na 60 i 200 m w kategorii M50, zaś Zblewski w biegach na 400 i 800 m w kategorii M40. W biegu na dłuższym dystansie zawodnik ze Skorzewa wywalczył złoty medal!

Reprezentujący barwy Remusa Kościerzyna - Wojciech Pobłocki i zawodnik Olimpijczyka Skorzewo - Leszek Zblewski od lat udanie łączą pracę zawodową i treningi z młodzieżą z własnym treningiem. Owocem tego są ostatnie sukcesy wspomnianej dwójki osiągnięte na Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów, które w 12 marca odbyły się w Toruniu. Na toruńskich zawodach obaj zdobyli po dwa medale.

Krążki z cenniejszego kruszcu wywalczył Leszek Zblewski. Biegacz ze Skorzewa okazał się bezkonkurencyjny w biegu na 800 m (drugiego zawodnika wyprzedził o blisko 8,5 sekundy), dzięki czemu stanął na najwyższym stopniu podium i sięgnął po tytuł mistrza Polski. Ponadto zajął także drugie miejsce w rywalizacji mężczyzn z kategorii wiekowej M40 w biegu na 400 m.

Wojciech Pobłocki, startujący w kategorii M50, zajął drugą lokatę w biegu sprinterskim na 60 m oraz trzecią w biegu na 200 m.

Przypomnijmy, że w grodzie Kopernika zawodnicy z Powiatu Kościerskiego startowali nie po raz pierwszy. W 2015 roku obaj zdobyli medale Halowych Mistrzostw Europy Weteranów: zawodnik Olimpijczyka zajął drugie miejsce w biegach na 800 i 1500 m w kategorii mężczyzn M40, zaś reprezentant Remusa zajął trzecie miejsce w sztafetowym biegu 4x 200 m w kategorii mężczyzn M45.