Kościerzyna.Jest szansa na czystsze powietrze

  • 07.09.2020, 12:39
  • Mat.Nadesłany
Kościerzyna.Jest szansa na czystsze powietrze
W budynkach komunalnych na ul. Wybickiego 12 i 14 prowadzone są prace związane z modernizacją instalacji grzewczej. Oba budynki będą podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Zmiana ogrzewania - pozwoli zlikwidować aż 33 stare piece węglowe.

Wartość inwestycji to prawie 200 tys. zł., które pokryte będą z funduszu remontowego miejskiej spółki KTBS oraz budżetu miasta.

Kolejne 33 piece węglowe, tym razem w naszych budynkach komunalnych zostaną zlikwidowane – powiedział Tomasz Nadolny, zastępca burmistrza miasta Kościerzyna – Na ostatniej sesji zabezpieczyliśmy dodatkowe środki, które pozwolą także zmodernizować instalację wewnętrzną grzewczą w bloku komunalnym przy ul. Wybickiego 14. Robimy to co obiecaliśmy naszym mieszkańcom przy okazji termomodernizacji tych budynków. Chcemy w powietrze w Kościerzynie było coraz lepsze.

Jest to niezwykle istotne dla mieszkańców sąsiednich bloków przy ul. Kartuskiej, którzy ze względu na niskie położenie budynków na ul .Wybickiego musieli zmagać się uciążliwym dymem.

Inwestycja od lat oczekiwana przez mieszkańców stała się dzisiaj faktem. Poprawa jakości powietrzą to jeden z  priorytetów w obecnej kadencji. Warto przypomnieć, że oba budynki w 2019 roku za kwotę prawie 600 tys. zł. przeszły kompletną termomodernizację tj. docieplono ściany i pokrycie dachu, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową.

Mat.Nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe