Jak pracuje kościerski szpital w czasie pandemii

 • 10.09.2020, 11:48 (aktualizacja 28.09.2020, 15:16)
 • Redakcja koscierzyna24.info
Jak pracuje kościerski szpital w czasie pandemii
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie podał na swojej stronie aktualne dane na temat pracy swoich oddziałów.

PRACA ODDZIAŁÓW - PLACÓWKA W KOŚCIERZYNIE

Telefon Centrala/Informacja: 58 686 01 01 lub 58 686 00 00

Izba Przyjęć: 58 686 02 00 lub 58 686 02 01


Oddział Dziecięcy

Oddział funkcjonuje bez zmian. Przyjęci pacjenci pediatryczni to głównie tzw. ostre przypadki. Dzieci mogą przebywać na oddziale z jednym z rodziców. Telefoniczną obsługą Pacjentów zajmuje się

Sekretariat tel. 58 686 0363


Oddział Chorób wewnętrznych z pracownią diagnostyki endoskopowej

Oddział informuje, że zabiegi ,które zostały odwołane z powodu wybuchu pandemii Covid-19, będą w ustalonej kolejności realizowane po wcześniejszym umówieniu nowego terminu. Personel Pracowni Endoskopii będzie sukcesywnie kontaktował się telefonicznie z Pacjentami, w celu ustalenia nowego terminu. W przypadku braku podania, bądź zmiany numeru telefonu prosimy o kontakt z Sekretariatem Pracowni Endoskopii 58 686 00 47. Planowe przyjęcia na Oddział Chorób wewnętrznych są realizowane na bieżąco ze skierowaniem w godz. 9:30-11:00 pokój 1253a Gabinet Poradni Gastro-Entorologicznej. Oddział cały czas leczy pacjentów internistycznych.

Sekretariat tel. 58 686 00 47


Oddział Opieki Paliatywnej i długoterminowej – Hospicjum stacjonarne

Oddział funkcjonuje bez zmian. Pacjenci są przyjmowani w przypadku wolnego miejsca.


Oddział Kardiologiczny z oddz. Intensywnego nadzoru kardiologicznego

Oddział działa bez zmian. Pacjenci przyjmowani są zgodnie z wyznaczonym terminem. Od początku wybuchu pandemii Oddział Kardiologiczny przyjmował i nadal przyjmuje pacjentów z stanie zagrożenia życia lub zdrowia.

Sekretariat tel. 58 686 04 09


Oddział Reumatologiczny

Oddział działa bez zmian. Pacjenci przyjmowani są zgodnie z wyznaczonym terminem. Pacjenci, których zabiegi zastały odwołane z powodu wybuchu pandemii Covid-19, zostali poinformowani o możliwościach odbycia odwołanej hospitalizacji. Wczesna diagnostyka RZS wznowiła działalność. Przypominamy, że obsługiwani są pacjenci z POZ-ów, które mają podpisane odrębne umowy ze szpitalem w ramach programu unijnego Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Reumatoidalnego Zapalenia Stawów.

Sekretariat tel. 58 686 06 63


Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem patologii ciąż

Oddział funkcjonuje bez zmian. Decyzją Zarządu do odwołania wstrzymana jest możliwość porodów rodzinnych.

Sekretariat tel. 58 686 03 83


Oddział Noworodkowy

Oddział funkcjonuje  bez zmian.

Sekretariat tel. 58 686 03 73


Centrum Zdrowia Psychicznego

Oddział Psychiatryczny funkcjonuje od 01.08.2020r. ze zmniejszoną możliwością miejsc. Natomiast przyjęcia realizowane planowo. Poradnia Centrum Zdrowia Psychicznego obsługuje pacjentów w systemie telefonicznym. Po konsultacji telefonicznej Lekarz podejmuje decyzję o formie następnego kontaktu. Pacjenci pierwszorazowi proszeni są do osobistego kontaktu z lekarzem. PZK w dalszym ciągu działa. Obsługuje pacjentów w systemie telefonicznym. Możliwość osobistego kontaktu jest po zgłoszeniu telefonicznym.

Sekretariat tel. 58 686 06 93


Oddział Onkologii Klinicznej 

Oddział przyjmuje bez zmian. Pacjenci zakwalifikowani do chemioterapii, proszeni są o dostarczenie dokumentacji medycznej do Sekretariatu Onkologii Klinicznej, po wcześniejszym kontakcie z sekretariatem oddziału. Oddział mieści się w części otwartej Szpitala piętro I wejście od strony schodów przy rejestracji. Pacjenci są przyjmowani bez obowiązku wymazu, natomiast muszą przejść przez procedurę triażu przy wejściu do Szpitala

Sekretariat tel. 58 686 08 13 lub 58 686 08 10


Oddział Rehabilitacji Ruchowej 

Oddział funkcjonuje bez zmian. Pacjenci są przyjmowani zgodnie z wyznaczonymi terminami wraz z pacjentami, których zabiegi zostały odwołane z powodu pandemii Covid-19.

Sekretariat tel. 58 686 04 73


Oddział Chirurgiczny z pododdziałem Onkologicznym

Oddział przyjmuje pacjentów, których zabiegi zostały odwołane z powodu wybuchu pandemii Covid-19, w ustalonej kolejności. Zabiegi odbywają się również w nagłych przypadkach ratowania życia i zdrowia. Oddział cały czas leczy pacjentów onkologicznych. Wykonywane są też zabiegi w ramach „chirurgii jednego dnia”.

Obecnie wykonywane są również:

 • Operacje górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego: żołądka, dwunastnicy jelita cienkiego, jelita grubego i odbytnicy (ze szczególnym uwzględnieniem chorób nowotworowych)
 • Operacje połączenia przełykowo-żołądkowego (choroba refluksowa, przepuklina rozworu przełykowego, kurcz wpustu)
 • Operacje pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych, wątroby i trzustki
 • Operacje bariatryczne (chirurgiczne leczenie otyłości)
 • Operacje gruczołów endokrynnych: tarczycy i przytarczyc (z wykorzystaniem neuromonitora nerwów krtaniowych) oraz nadnerczy
 • Operacje piersi: pełny zakres onkoplastycznego leczenia raka piersi, w tym zabiegi oszczędzające pierś i pachę, rekonstrukcje piersi jednoczasowe i odroczone
 • Operacje przepuklin: okolicy pachwiny (również metodami wideoskopowymi) oraz brzusznych, w tym pooperacyjnych
 • Operacje proktologiczne (żylaki odbytu, szczeliny odbytu, przetoki okołoodbytnicze, wypadanie odbytnicy)
 • Operacje diagnostyczne w chorobach nowotworowych: biopsja węzła chłonnego wartowniczego (metodą radioizotopową i barwnikową), pobieranie wycinków narządowych - biopsja cienkoigłowa (BAC), gruboigłowa (BAG), mammotomiczna (VABB), usuwanie zmian skórnych
 • Wszczepianie portów do chemioterapii
 • Chemioembolizacja przerzutów do wątroby
 • Operacje w urazach głowy, klatki piersiowej i brzucha

Sekretariat tel. 58 686 04 43


Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Oddział wykonuje zabiegi planowe i przyjmuje pacjentów na Oddział. W pierwszej kolejności przyjmowani są pacjenci, których zabiegi zostały odwołane z powodu pandemii Covid-19. Pacjenci z dotychczasowej listy, którzy nie mają wyznaczonych terminów wymazów, zostaną poinformowani o nowym terminie listownie lub telefonicznie. Poprzednie terminy tych pacjentów nie obowiązują. Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu świadczy również usługi dla pacjentów w nagłej potrzebie ratowania życia i zdrowia

Telefoniczną obsługą Pacjentów zajmuje się Sekretariat

Sekretariat tel. 58 686 05 53


Oddział Urologii i urologii onkologicznej

Oddział przyjmuje pacjentów na zabiegi planowe. Oddział wraz z poradnią działają bez zmian

Sekretariat tel. 58 686 04 63


Oddział Neurologii i Leczenia Stwardnienia Rozsianego z oddz. Intensywnego nadzoru neurologicznego

Oddział przyjmuje pacjentów na zabiegi planowe. Oddział działa bez zmian.

Sekretariat tel. 58 686 04 83

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 12.09.2020, 15:53
"Zakończyć plandemię! Dość kłamstw!". Trwa protest w Warszawie przeciwko obostrzeniom : https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 11.09.2020, 01:07
Przypomnę wprowadzony zakaz wstępu do lasów ! Przecież to jest sukinsyństwo w skali nieporównywalnej nawet do zarania dziejów ludzkości ! I wszyscy to łyknęli jak ciepłe bułeczki. Ra'karze na sznurku "Big Pharmy" słowem się nie odnieśli, bo straciliby jakże wpływowe posadki ( z nielicznymi wyjątkami). Wszystko żydowskim pieniądzem bez pokrycia śmierdzi i będziemy się upadlać aż do samozaorania. Anty-Polskie rządy na zlecenie beznapletkowego lobby zza oceanu wprowadzają coraz to wyższe podatki (podniesienie opłat - jakaś nowo mowa) na które coraz więcej ludzi nie będzie na to stać. Nastanie pospolity bunt i koniec końców wybuchnie wojna bratobójcza - do tego zmierzamy. Dumny narodzie Polski/Słowiański, obudźcie się proszę wreszcie, bo rozjadą nas jak walcem... !
Janek
Janek 11.09.2020, 00:14
Czyli służba zdrowia nie funkcjonuje i nie spełnia społecznych potrzeb, a składki każdy płaci !!! Telefonicznie, to się w pompę cmoknijcie ! Sprzedajni ludobójcy a nie lekarze !
Tina
Tina 19.09.2020, 16:33
Lekarze nie pracują pomiędzy 8 a 3 godziną, bo jest psełdopandemia, ale za to po 3 przyjmują prywatnie, gdzie covid 19 nie panuje!!!

Pozostałe