Aktualizacja.552 osoby objęte kwarantanną w Dziemianach

  • 14.09.2020, 14:27 (aktualizacja 15.09.2020, 15:43)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Aktualizacja.552 osoby objęte kwarantanną w Dziemianach
Wykryto koronawirusa u dwóch nauczycielek szkoły w Dziemianach. Kościerski SANEPID podjął decyzję o przebadaniu całej kadry nauczycielskiej, oraz skierowaniu na kwarantannę 552 osób, uczniów, nauczycieli oraz ich rodziny.

Pierwszy przypadek koronawirusa wśród nauczycielek szkoły w Dziemianach, wykryto w czwartek. Z informacji uzyskanych z kościerskiego Sanepidu wynika, że jedna z nauczycielek źle się poczuła i udała się po poradę do lekarza POZ. Lekarz po badaniu postawił diagnozę: podejrzenie COVID-19. Kluczowym objawem był zanik smaku i węchu.

Pobrany przez SANEPID wymaz dał wynik pozytywny. Oznaczało to zakażenie koronawirusem. Dodatni wynik badania wyszedł także u drugiej nauczycielki z tej samej szkoły. 
Obie osoby z dodatnim wynikiem badania skierowano na kwarantannę.

Kościerski SANEPID postanowił przebadać wszystkich nauczycieli, oraz skierować na kwarantannę wszystkich uczniów szkoły oraz ich rodziny. W sumie 552 osób.

Obie nauczycielki, u których wykryto patogen, oprócz problemów ze smakiem i węchem czują się dobrze.

Na podstawie informacji uzyskanych od dyrektora Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach, pana Adama Szejby wynika, że: 

zakażone koronawirusem nauczycielki niezwłocznie po zauważeniu u siebie niepokojących objawów, bezzwłocznie skontaktowały się z lekarzem POZ, oraz pozostały w domach. 

Dyrektor placówki informuje także : 

pomimo starań o wykonanie badań przesiewowych dla pracowników szkoły, do dnia dzisiejszego takie badania nie zostały wykonane, oraz brak jest informacji kiedy wykonane zostaną.

Z naszej strony przepraszamy za opublikowanie błędnych informacji, ale naszą intencją nie było obrażanie jakiejkolwiek z osób.

 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 16.09.2020, 02:16
https://www.facebook.com/Kance…
Janek
Janek 16.09.2020, 00:42
Materiał usunięty z YT - nie ma cenzury ?? https://ebd.cda.pl/620x368/500…
Janek
Janek 16.09.2020, 00:03
Może ludzie nie wiedzą jak wielki protest odbył się w Warszawie??: https://www.youtube.com/watch?… Wyłączcie telewizję - zacznijcie myśleć !
ziemianin
ziemianin 15.09.2020, 05:24
Zacznijta chlopy sikac na testy ciążowe, nowa epidemie wymyslim, bo ta korona to trochę już nudna
Gość
Gość 15.09.2020, 16:31
Oby test ciążowy nie wyszedł Ci pozytywny. 😊😊😊 Do onkologa długie kolejki.
Mario
Mario 14.09.2020, 21:23
Macie swoją dobrą zmianę 😂😂😂😂😂
Suweren
Suweren 14.09.2020, 22:20
Taka to zmiana, że z białego murzyna robią pawiana.
Moeszkaniec na kwarantannie
Moeszkaniec na kwarantannie 14.09.2020, 21:00
Do redakcji : po co wypisujecie Wasze domniemania! "Prawdopodobnie ze złym samopoczuciem poszla do szkoły." A może czula się dobrze i nie miala żadnych objawów? To bezpodstawne oskarżanie!
Suweren
Suweren 14.09.2020, 20:53
Zastraszania ludzi koronaświrusem ciąg dalszy ! Chcecie zniszczyć Polską przedsiębiorczość i jako taką jeszcze wolność ! Kłamcy, oszuści, manipulatorzy - odpowiecie za to przed niezawisłym sądem i zostaniecie z całą surowością ukarani !
Sam Nepid
Sam Nepid 14.09.2020, 17:29
https://www.medonet.pl/koronaw…
Turzonka
Turzonka 14.09.2020, 17:20
***: "Sanepid zadecydował, że kwarantanną objęte zostaną 552 osoby. Są to uczniowie, nauczyciele, rodzice i ich krewni." Odpowiedzialność zbiorowa rodem z KRLD... :(
XYZ
XYZ 14.09.2020, 17:00
Pani z sanepidu na pewno rozpozna u siebie objawy. Nauczyciele - bądźcie jak pani z sanepidu.
Aptekarka
Aptekarka 14.09.2020, 16:23
Niech ta pani z Sanepidu popatrzy sobie na fotorelacje na gminnej stronie Dziemian z dożynek w Trzebuniu. Tam nie ma wirusa.
Gość
Gość 15.09.2020, 16:34
Ich dopiero jutro będzie sanepid szukał.
Aptekarka
Aptekarka 14.09.2020, 16:19
Przez takie artykuły ludzie nie będą się badali. Będą chodzić i zarażać nie chcąc być narażeni na krytykę i katorgę społeczną.
Kkw
Kkw 14.09.2020, 16:09
Wczoraj Proboszcz Świętej Trójcy oznajmił wiernym podczas ogłoszeń , że księża nie zarażają. Śmiem twierdzić, że nauczyciele również.
Piotr
Piotr 14.09.2020, 15:57
W Niedzielę Pani z Sanepidu odmówiła testu nauczycielce z Dziemian pomimo, że czuła się źle i ma grypowe objawy i miała kontakt z chorymi nauczycielkami.
Jola
Jola 14.09.2020, 15:46
https://m.radiogdansk.pl/wiado…
Mieszkanka
Mieszkanka 14.09.2020, 15:45
Co za bzdury, nauczycielki były wcześniej na zwolnieniu i nie były w pracy w trakcie choroby. Nikt nie wykonał testów innym nauczycielom i nie zamierza.
Jola
Jola 14.09.2020, 15:44
Bzdura! Nie ma decyzji o przebadaniu wszystkich nauczycieli. Wójt o to walczy! W Radiu Gdańskim o tym było.
Ja
Ja 14.09.2020, 15:40
Redakcja pisze bzdury! Większość artykuły jest zmyślona. Nikt nie sprawdził co redaguje. Brukowiec!!!
Nauczyciel
Nauczyciel 14.09.2020, 15:24
Co za bzdety. Jestem nauczycielem i do tej pory nikt nam nie wykonał, ani nie zamierza wykonać testów. A zarażone koleżanki przebywały wcześniej na zwolnieniu. Znalazły się, nie z ich winy, w tragicznej sytuacji a wy je jeszcze dobijacie pisząc nieprawdę. Wstyd
Andzia
Andzia 15.09.2020, 12:38
To mogły choć na swój koszt zrobić te testy a nie uczniów pozarażać albo siedzieć w domu jak się źle czuła jedna i druga bo dzieci jak mają katar to do szkoły mają nie chodzić to powinno obowiązywać w obie strony.
Nauczyciel
Nauczyciel 15.09.2020, 18:19
One też do szkoły nie chodziły a i testy zrobiły.

Pozostałe