„Mamo, strasznie swędzą mi ręce !” Takie zdanie coraz częściej słyszą rodzice od dzieci powracających ze szkoły

  • 15.09.2020, 10:38 (aktualizacja 28.09.2020, 15:19)
  • Redakcja koscierzyna24.info
„Mamo, strasznie swędzą mi ręce !” Takie zdanie coraz częściej słyszą rodzice od dzieci powracających ze szkoły synexus.pl
Od ponad dwóch tygodni, uczniowie kościerskich szkół podstawowych uczęszczają na zajęcia. Okazuje sie jednak, że szkolna "nowa rzeczywistość" jest pełna absurdów i niedomówień oraz sytuacji, które w przyszłości mogą mieć opłakane skutki.

W ostatnich dniach otrzymujemy od państwa mnóstwo sygnałów dotyczących absurdów, które uczniowie zauważają w szkołach. Postanowiliśmy więc poprosić osoby , które odpowiadają za oświatę w naszym mieście, aby ustosunkowały się do kilku pytań.

Oto one:

  • dlaczego w niektórych szkołach trzeba na przerwach nosić maseczki, a w niektórych nie ?
  • Skoro jest obowiązek bezwzględnego noszenia maseczek na przerwach szkolnych w takim razie jak uczniowie mają zjeść śniadanie ?
  • Jaki sens ma zakładanie maseczek na przerwach skoro po wyjściu na boisko szkolne uczniowie zdejmują maseczki i są w zwartych grupach, nie zachowując dystansu 1,6 m ?
  • Wiele dzieci skarży się na swędzącą i wysuszoną skórę, po używaniu płynów dezynfekujących, które znajdują się w szkołach. Z tego co słyszymy, stan epidemii będzie trwał jeszcze długo więc można przypuszczać, że wymogi sanitarne też. Zatem rodzi się pytanie:  kto będzie odpowiadał za zniszczony naskórek rąk naszych dzieci, oraz czy nie warto bardziej skłaniać się do częstszego mycia rąk mydłem i wodą, niż używania wysuszających skórę chemikaliów ?

 

To tylko kilka z większej ilości pytań, które przysłaliście Państwo na naszą skrzynkę.

O odpowiedź w tej sprawie poprosiliśmy zastępcę burmistrza, który jest odpowiedzialny za oświatę  - pana Dawida Jereczka

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Faszyzm !
Faszyzm ! 16.09.2020, 04:51
16.09./ sroda. Głosowanie w Warszawie nad projektem gwarantującym bezkarność urzędniczą w czasie trwania epidemii covid. Projekt już kolejny raz wraca do głosowania. „Art. 10d. Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione.”
Janek
Janek 17.09.2020, 21:26
Dzięki temu "prawu" złodzieje i bandyci z nierządu, funkcjonariusze publiczni będą zupełnie bezkarni !! Wszyscy są na sznurkach finasowej lichwiarskiej bandyterki! Będą nas szczepić przymusem w asyście polcji i konowałów! Nie po to żyd Gates zainwestwał tyle pieniędzy w depopulację gojów, by tak szatański plan się nie powiódł...
Maria
Maria 16.09.2020, 04:43
My, Polacy i inne narody pytamy Niemców, jak to możliwe, że wszyscy oni czynnie i biernie brali udział w II wojnie światowej. Miliony nie krzyczały, że ci nieliczni mordowani z chciwości i żądzy władzy. A co my Polacy i inni na świecie, robimy teraz? Dzieciom, naszym rodzicom, osobom chorym i samotnym ? KTO za to prawnie odpowie ?? Kto pyta, czy ten wirus naprawdę jest taki niebezpieczny? Gdyby tak było, Ministerstwo Zdrowia nie napisałoby oficjalnie, że od marca 2020 roku na wirus zmarło około 300 osób. I to głównie starsi ludzie. Jeśli jutro powiedzą, że wirus jest na 90 cm wysokości, czy władze miasta i wszyscy nauczyciele pochylają się i tak będą chodzic po Kościerzynie?

Anna
Anna 16.09.2020, 04:34
Mam pytania:
1. Czy zastępca burmistrza Pan Dawid Jereczek posiada informacje o maskach, bakteriach i wirusach z różnych źródeł, czy też liczy się dla niego tylko rozporzadzenie sanepidu?
2. Nadrzędnym zadaniem nauczycieli i lekarzy jest nie szkodzić i dalej się kształcić. Gdzie i w jaki sposób wszyscy nauczyciele odbyli NEUTRALNE szkolenia na temat masek, bakterii i wirusów ?
bejbi
bejbi 15.09.2020, 15:44
Fakt , to dopiero dwa tygodnie a problemy dopiero się zaczną.

Pozostałe