Krzyż zasługi "Semper Fidelis Victoria" dla Waldemara Bonkowskiego

  • 18.09.2020, 14:41 (aktualizacja 18.09.2020, 15:22)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Krzyż zasługi "Semper Fidelis Victoria" dla Waldemara Bonkowskiego
W czwartek 17 września Waldemar Bonkowski otrzymał krzyż pamięci „Semper Fidelis Victoria” od stowarzyszenia „Dzieci Wojny”.

Odznaczenie przyznawane jest za wybitne zasługi w krzewieniu polskiego patriotyzmu. W tym przypadku wyróżnienie zostało przyznane za to, że 14 sierpnia 2010 roku, Waldemar Bonkowski udaremnił odsłonięcie pomnika postawionego bolszewikom w Ossowie, natomiast drugim wydarzeniem było ufundowanie pomnika Bitwy Warszawskiej , który niedawno stanął w Kościerzynie.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lola
lola 23.09.2020, 00:12
jeśli tak ma wygladać "semper fidelis" to ja bardzo dziękuję za taki patriotyzm...
lol
lol 22.09.2020, 23:58
ale feta! Każdy z uczestników mógł zabrać głos! Taki rejs...
Kaszuba-katolik
Kaszuba-katolik 21.09.2020, 12:46
Ten facet, jezeli ma dosyc pieniedzy, to moglby przeznaczyc te piniadze za to monumentalne obrzydlistwo, dla dzieci, ktore czeka droga operacja, na domy starcow albo osrodki dla uposledzonych! Cichutko, przekazem zze swojego konta, bez klaszczacych ludzi, bez biskupow i kamer......! To sie Panu Bogu podoba, to bylby pomnik! On, jako "niezlomny chrzescijanin" musi dobrze o tym wiedziec, chyba, ze na nabozenstwach siedzi jak na tureckim kazaniu i nic nie rozumie! Pan jezus wyraznie powiedzial: "Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie".
kolo
kolo 23.09.2020, 11:41
A kto wtedy pisałby o tym i dyskutował.
Tak bezimiennie?
Na pewno nie Bonkowski.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.09.2020, 20:51
Takie to wszystko na pokaz
jan
jan 20.09.2020, 11:56
Katolicyzm mitologię, to utopia. Gratuluję inteligencji! Wiedza i internet? Kolejna utopia.
ja
ja 20.09.2020, 11:54
Nie jestem ksenofobem, ale jestem przeciw dyktaturze tęczowej. I żadnych przywilejów! Nie ma mowy, aby oni byli bardziej uprzywilejowani niż więszkość, która ponosi trud wychowanie potomstwa. Nigdy! I żadnych ulg podatkowych. Oni chcą być zrównani z małżeństwem i wtedy będą rozliczani się razem. Niby dlaczego? My rodzice ponosimy najwieksze trudy i koszta wychowania następnego pokolenia!
liberalny kaszub
liberalny kaszub 20.09.2020, 12:48
Ksenofobia to strach przed obcymi! Homoseksualisci stanowili i dalej stanowia okolo 10 procent kazdego spoleczenstwa co nie wplynelo na redukcje populacji ludzi! Oczywiscie czesc jest ukryta inni obnosza sie ze swoja odmiennoscia publicznie! W jednym sie z toba nie zgodze. Oni nie walcza o wiecej przywilejow. Oni walcza azeby wspolne zycie dwoch osobnikow tej samej plci, prawnie, nie roznilo sie od zwiazkow heterogennych, nic wiecej i nic mniej! Jezeli chodzi o adopcje dzieci, to jestem przeciwny! Nawet jakby dwie mamy albo dwaj ojcowie byli najlepszymi rodzicami pod sloncem,to takie dziecko bedzie mialo pieklo w przedszkolu i szkole nie mowiac o sasiadach! No a tak na marginesie to wiekszosc dzieci w Polsce jest wychowywana przez dwie kobiety, przez matke i babcie! Wiekszosc ojcow, jak na razie nie za bardzo przyklada sie do wychowania swojego potomstwa!
Janek
Janek 19.09.2020, 23:56
Sekta kieckowych przyznaje sobie wzajemnie ordery i odznaczenia w celu uwiarygodnienia swojej chaniebnej działalości - ogłupiania ludzi ! Kiedyś to runie (taka jest kolej rzeczy i porządku praw natury) wtedy dopiero tzw. wierni zrozumieją jak bardzo dali się omamić lokalnym "autorytetom", którzy pracy fizycznej nie zaznali, a o jakichkolwiek odciskach na dłoniach czy stopach już nawet nie wspomnę. Sprostuję trochę: wielu z nich miało do czynienia z biedą we wczesnych latach, ale że do niczego się nienadawali a praca, produkowanie dobra materialnego dla innych nie dawała im satysfakcji więc wybrali kierunek "grab ich". Część ludzi otumanionych bliskowschodnią religią nieświadomie, ale w dobrej wierze weszła w szeregi największej czarno-purpuratej mafii i co niektórzy lądowali w psychiatrykach. Nie dziwię się wcale...
Terapeuta
Terapeuta 20.09.2020, 14:08
Janek-"na każdy temat" znowu nadaje swoje nocne, wyglądające na zakrapiane wypociny, agresywne i nienawistne.
Janku co ci zrbili ludzie, że tak bardzo ich ninawidzisz?
Janek
Janek 20.09.2020, 23:04
Wprost przeciwnie - próbuję uświadomić ludzi, że tak łatwo dają się oszukiwać przez miernej jakości auorytety, których traktują jako swoje guru. Kościół = Watykan, czy tak? To struktura wybitnie hierarchiczna. Kogo stronę trzymała wierchuszka podczas II WŚ, z kim spotykali się nawyżsi dostojnicy? - z sponsorowanym przez amerykańskie banki i koncerny Hitlerem ! Kim są właściciele tych amerykańskich struktur - chyba nie muszę tłumaczyć. Wszystko sprowadza się do biblii - stary testament stworzony dla rasy "panów" i nowy dla "gojów" (bydła). Czy watykańczycy wstawili się wówczas za Polakami?? Nie ! Nadchodzi globalny konflikt i jestem przekonany, że znów nas wysterują, popchają na wojnę w imię interesów globalnej banksterki. Ludzie zacznijcie myśleć i zastanówcie się po co są tu zamieszczane katolickie mitologie zamiast poruszania poważnych, rzeczowych tematów związanych z zagrożeniem dla naszego państwa i naszej egzystencji !! Żaden bóg nas nie uchroni przed katastrofą, jeśli będziemy ufni, naiwni i głupi.
Bazyl
Bazyl 19.09.2020, 22:37
Z okolic Lipusza:
- Truda, słyszałaś, że nasz Bonkowski dostał Semper Fidelis Victoria ?
- Jo ?! A czy to da się leczyć ?????
Koscierzak
Koscierzak 19.09.2020, 17:45
Temu czlowiekowi nalezy sie medal za głupotę,antysemityzm, nacjonalizm i za obrażanie ludzi
Historyk
Historyk 19.09.2020, 12:44
Jaka oblude reprezentuja ci ludzie, order za udaremnienie.....! Pan Bonkowski jest chrzescijaninem, ci obok chyba tez, tak przypuszczam! Kazdy chrzescijanin ma obowiazek pochowania w mogile nawet zolnierzy wroga! To byli tez ludzie, ktorzy czesto byli zmuszani do wziecia karabinu i pojscia na wojne! Polacy tez poszli na Kijow chociaz to nie byly ziemie polskie!
Polak
Polak 19.09.2020, 10:29
Nie można postawić znaku równości między patriotyzmem a nacjonalizmem, ktory reprezentuje byly senator. Nacjonalizm to spojrzenie negatywne, że nasz kraj jest tylko dla nas. To nieprawda. Nasz kraj jest dla wszystkich, którzy chcą żyć uczciwie i go budowac. Nie ma w naszym kraju miejsca na ksenofobię, chorobliwy nacjonalizm, antysemityzm a taka postawe reprezentuje byly senator! Obrazanie oraz rzucanie wyzwisk na Polakow o innej orientacji politycznej, seksualnej, jest postawa anty patriotyczna! Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa. Tacy ludzie są wykluczeni!
Andy
Andy 19.09.2020, 10:08
Nie przeszkadza to zacieklemu przeciwnikowi komuny, ze odebral order od stowarzyszenia ktorego patronami i sygnotariuszami byli miedzy innymi: Kazimierz Popiolek - wspolpracownik Urzedu Bezpieczenstwa (Lech), Janusz Wieczorek - dlugoletni pracownik komunistycznego rzadu, Janusz Groszkowski - byly przewodniczacy Frontu Jednosci Narodu, Mieczyslaw Rakowski byly pierwszy sekretarz PZPR itd. Ciekawe! No ale juz wielu z PiS-u otrzymalo te ordery! Za co on otrzymal? Trudno powiedzic, ani nie jest dzieckiem wojny, za obrazanie publiczne Polakow o innej orientacji religijnej, seksualnej lub politycznej, tez nie, za pozwanie zony do prokuratora, tez nie! Moze za postawienie dwoch kiczowatych prywatnych pomnikow!? Jakos zdewaluowaly sie te ordery, jak spojrzy sie na liste tych, ktorzy je otrzymali!
TupTup
TupTup 18.09.2020, 21:54
Łzy wzruszenia zalały mi oczy...to jest naprawdę "news" ...szczena opada...brawo wy...
Janek