Skorzystaj ze wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie

  • 21.09.2020, 10:44
  • Mat.Sponsorowany
Skorzystaj ze wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie
Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie zachęca do aplikowania po środki pomocowe dla osób bezrobotnych oraz przedsiębiorców.

Jesteś osobą bezrobotną szukającą wsparcia - ta oferta jest dla Ciebie!

  • Szkolenia indywidualne/grupowe, które zostaną przez nas sfinansowane, a osobie bezrobotnej pozwolą podnieść kwalifikacje zawodowe, bądź pozyskać zupełnie nowe umiejętności.
  • Staż - 5 lub 6 miesięczny, który umożliwi osobie bezrobotnej nabycie umiejętności praktycznych przydatnych w pracy, a pracodawcy umożliwi sprawdzenie umiejętności przyszłego pracownika nie ponosząc kosztów finansowych wynagrodzenia. Stypendium dla stażysty w nowej, wyższej wysokości 1440 zł brutto finansowane jest przez urząd pracy.
  • Dotacja na podjęcie działalności gospodarczej, która daje możliwość osobie bezrobotnej realizacji swoich planów zawodowych i pracy na własny rachunek, przy wsparciu finansowym  na starcie w kwocie do 17.000 zł.

 

Jesteś pracodawcą/przedsiębiorcą, który chciałby zatrudnić osobę bezrobotną - ta oferta jest dla Ciebie!

  • Prace interwencyjne, które dają możliwość stałego zatrudnienia osobie bezrobotnej przez min. 12 miesięcy, a pracodawca zyskuje częściowy zwrot kosztów wynagrodzenia i składek  na ubezpieczenie społeczne. Nowe wyższe stawki dofinansowania 800/1200 zł + ZUS.
  • Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, która daje możliwość stałego zatrudnienia osobie bezrobotnej przez min. 27 miesięcy, a pracodawca uzyskuje zwrot kosztów poniesionych na wyposażenie miejsca pracy w niezbędny sprzęt do kwoty 20.000 zł. 
  • Instrumenty wsparcia w walce ze skutkami pandemii COVID-19 – w dalszym ciągu możesz skorzystać z dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla osób samozatrudnionych, dofinansowania do kosztów wynagrodzenia pracowników czy pożyczki na pokrycie bieżących kosztów działalności.

 

Chcesz wiedzieć jak skorzystać z ww. form wsparcia?

Informację o naborach znajdziesz na stronie internetowej Urzędu https://koscierzyna.praca.gov.pl/

Zapraszamy do kontaktu z pracownikami Urzędu Pracy, którzy w profesjonalny i szczegółowy sposób przedstawią możliwość uzyskania wsparcia.

Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie 
ul. Tkaczyka 1, 83-400 Kościerzyna
tel. 58 680 20 50, fax. 58 680 20 51

 

 szkolenie tel. 58 680 20 65/66 / staż tel. 58 680 20 84 /
prace interwencyjne / dofinansowanie kosztów wynagrodzenia pracowników tel. 58 680 20 87 /

refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy / dofinansowanie dla osób samozatrudnionych tel. 58 680 20 82 /
dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej / pożyczka na pokrycie bieżących kosztów działalności tel. 58 680 20 85 /

Mat.Sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe