Dwa szpitale na Pomorzu będą przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem. Jednym z nich jest szpital w Kościerzynie

  • 24.09.2020, 16:12 (aktualizacja 28.09.2020, 15:15)
  • www.pomorskie.eu
Dwa szpitale na Pomorzu będą przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem. Jednym z nich jest szpital w Kościerzynie
Jako placówki, które będą przyjmować osoby z koronawirusem, wymagające specjalistycznego leczenia, zostały wyznaczone 7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku i Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. – Wyznaczenie placówek, które zapewnią kompleksową opiekę, jak np. zabiegi chirurgiczne, kardiologiczne, leczenie udarów, które są także udziałem zakażonych, jest obecnie niezbędne – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego.

Wskazany do powyższych zadań szpital w Grudziądzu już w ubiegłym tygodniu zgłaszał ograniczone możliwości pomocy, a teraz przestał przyjmować pacjentów z województwa pomorskiego z powodu braku miejsc.

 

Wyznaczone placówki to podległy Ministerstwu Obrony Narodowej 7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku i należący do pomorskiego samorządu Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Obydwa szpitale zapewnią opiekę nie tylko w zakresie intensywnej terapii, ale także neurologii, chirurgii ogólnej, ortopedii i urologii. Ponadto, szpital w Kościerzynie zapewni leczenie pacjentów dotkniętych COVID-19 w zakresie kardiologii, psychiatrii, reumatologii i pediatrii, a 7. Szpital MW – okulistyki i otolaryngologii.

 

W zakresie zabezpieczenia miejsc dla pacjentów z niewydolnością oddechową wskazane także zostało decyzją wojewody Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, które jest zobowiązane do zapewnienia 4 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

 

- Powyższe zmiany pozwolą na skoordynowanie na terenie naszego województwa opieki nad pacjentami, gdy obok zakażenia koronawirusem zajdzie potrzeba udzielenia wsparcia również w zakresie choroby współtowarzyszącej. Wciąż jednak najwięcej pacjentów z COVID-19 jest leczonych w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska.

 

Dziś padł kolejny rekord dobowej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce – 1136 nowych i potwierdzonych przypadków. Z tego aż 143 zakażenia dotyczą województwa pomorskiego.

 

- Przed nami bardzo trudny czas. Specjaliści nie pozostawiają złudzeń, że jesienią zakażeń będzie coraz więcej. Już obserwujemy ten trend. Wzrośnie też zapewne liczba osób potrzebujących hospitalizacji. Dlatego wciąż należy pamiętać o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest warunkiem spowolnienia tempa transmisji zakażeń. Przede wszystkim to od nas samych zależy, jak długo i jak intensywnie pandemia będzie nam towarzyszyła – podsumowuje Agnieszka Kapała-Sokalska.

www.pomorskie.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Odpowiedź do Janka
Odpowiedź do Janka 27.09.2020, 22:12
Janek, czyli z Twojej relacji lekarze, którzy kilka godzin przeprowadzają operację powinni już być martwi. Maseczki ich zabiły.
Człowieku zacznij myśleć. Skoro maski stwarzają takie zagrożenie to lekarze nie nosiliby zwykłych masek chirurgicznych kilka godzin.
ja
ja 27.09.2020, 19:25
Proponuję testy na łupież i grzybicę stóp przed przyjęciem do szpitala. Połowa zawałowców trafi na dermatologię. Uratujemy system.
Janek
Janek 26.09.2020, 22:33
Polacy/Słowianie rozliczą was i nie będzie zmiłuj ! https://www.youtube.com/watch?…
Arek
Arek 25.09.2020, 15:32
Janek chyba na wagary chodziłeś zamiast na lekcje biologi.
Janek
Janek 26.09.2020, 21:28
Co biologia a co wirusy ! Zakładając maski niszczycie swoje zdrowie. Trujecie się swoim wydychanym powietrzem, które jest zbędne a na masce odkładają się miliony różnych wirusów, bakterii, grzybów i pasożytów, bo mają wyśmienite warunki do mnożenia się - wilgotność i ciepło ! To nie jest naturalne i częste noszenie kagańca, prowadzi do poważnych schorzeń. Kto was będzie leczył, kiedy lekarze są tylko na telefon? Na co płacicie więc składki?

Pozostałe