"Obwodnica zaczyna nabierać konkretnego kształtu"

  • 18.03.2016, 10:40 (aktualizacja 25.03.2016, 12:40)
  • admin 24
"Obwodnica zaczyna nabierać konkretnego kształtu"
O kościerskiej obwodnicy rozmawiamy z kierownikiem projektu budowy Sławomirem Rytlewskim.

Naszemu gościowi zadaliśmy pytania, które zaproponowali nasi Czytelnicy i Widzowie. Rozmawialiśmy przede wszystkim o tym, w jakim stadium jest budowa i czy łagodna zima pozwoliła na wyprzedzenie harmonogramu. Zapytaliśmy też o odszkodowania za przejęte grunty - kiedy zostaną wypłacone pieniądze wszystkim właścicielom? 

Mieszkańcy boją się dobiegającego z obwodnicy hałasu. Czy na trasie zostaną zamontowane specjalne ekrany? Czy znane już są wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu 2015? Czy nazwa węzła "Wierzyca" jest ostateczna, czy robocza? Czy budowa musi łączyć się z błotem na okalających ją drogach? Jak skończona inwestycja wpłynie na ruch w mieście? Nie zabrakło oczywiście najważniejszej kwestii - kiedy będziemy mogli przejechać wyczekiwaną od lat obwodnicą Kościerzyny?

Zapraszamy do oglądania!

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do Burmistrza
Do Burmistrza 22.03.2016, 21:39
Redaktorzy trzeba mieć argumenty, występujące plany mają błędy np. gdzie są odrodzenia przeciw zwierzynie ? Nie występują w projekcie wszędzie. A wody opadowe gdzie będą spływać chyba nie na nasze posesje ? Miasto do roboty nic nie robicie jest nadzór budowlany trzeba się w końcu za błędne rozwiązania się zabrać?.
Majewski wielka lipa
Majewski wielka lipa 23.03.2016, 18:49
Czy Majewski zrobił coś z głową? Wszystko, czego się tknie to wielka lipa. Zniszczył nawet projekt Czuchy.
Malarz
Malarz 21.03.2016, 11:38
Słabi Ci redaktorzy tylko tapeta
Do redaktorka
Do redaktorka 21.03.2016, 11:38
Węcki najpierw z Czuchą później z Modrzejewskim ładny z Ciebie kwiatuszek
KOJOT
KOJOT 21.03.2016, 11:36

Komentarz zablokowany

Obraźliwa treść komentarza.

Osiedle za lasem
Osiedle za lasem 21.03.2016, 11:32
dlaczego w tym programie nic się nie mówi o wysypisku śmieci, budowana obwodnica na tym miejscu to bomba dla ekologów. Teren nie stabilny. Redaktorzy słabo się przygotowaliście.
Zdzisław
Zdzisław 22.03.2016, 21:04
Redaktorzy Nie przygotowani
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 21.03.2016, 08:50
Konkretny gość. Krótko, zwięźle i na temat. Redaktorzy nie przeszkadzali, aż miło posłuchać. Taka forma (stara, bo tak kiedyś robiono wywiady - gość a nie dziennikarzyny mają być bohaterami wywiadu), pytanie - odpowiedź a nie przerywanie wchodzenie w słowo, zadawanie pytania i nie czekanie na odpowiedź. Swoją drogą bardzo "rzeczowy" gość z tego Pana Rytlewskiego.
:)
:) 21.03.2016, 11:33
głowa w dół co może tylko kadzić i kłamać
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.03.2016, 12:42
Wy jesteście dziennikarze - Cieńcy.
Bez konsultacji społecznych, kadzić ludziom. Węcki nie nadajesz się na redaktora !!! Głaszczesz Gościa a tu bezprawie zmuszanie właścicieli by oddawali grunty za darmo . Nawet ekranów nie wywalczyli a Gerbatowska nie pyta o problemach mieszkańców ale najważniejszy jest makijaż tej Pani nie niejadania się jako redaktorzy. Zresztą Węcki był na początku za Czucha później z kwiatka na kwiatek za Modrzejewskim. Ten człowiek o kasie myśli a nie o problemach mieszkańców.
czytelnik
czytelnik 21.03.2016, 16:22
Srasz się bo pewnie nie zapłacili ci tyle co chciałeś
Darek
Darek 19.03.2016, 12:13
Człowiek nie patrzący prosto w oczy z reguły "Kłamie"
Marcin
Marcin 19.03.2016, 11:16
http://www.koscierzyna24.info/wiadomosci/119,bardzo-mocno-rozwazamy-wystapienie-ze-zwiazku-gmin
Kit
Kit 18.03.2016, 23:48
http://www.kasiaknopik.pl/uplo… Kościerzyna Północ.pdf
Kit
Kit 18.03.2016, 23:06
A ja się zastanawiam dlaczego nie przedłużono obwodnicy do drogi 214? Ten błąd w przyszłości się zemści.. Już są protesty naprawy tej sytuacji przez projektowane połączenie krajowej 20 z 214.....
Informowałem o tym
Informowałem o tym 19.03.2016, 07:11
Majewskiego i Piechowskiego. Nic ich to nie obchodziło.
Do Burmistrza
Do Burmistrza 19.03.2016, 12:09
Najsłabsi - Burmistrz i Wójt - są strusiami którzy głowę w piasek chowają - Burmistrz nic nie robi dla mieszkańców Protesty Wnioski tak słabego człowieka nie było do tej pory w Mieście Kościerzyna. Okłamując mieszkańców nie konsultując z mieszkańcami powinien być doprowadzony do odpowiedzialności za nieudolną projekty jak i ralizację.
Kościerzyna zasługuje na dobrego burmistrza
Kościerzyna zasługuje na dobrego burmistrza 18.03.2016, 22:04
Bez dobrego włodarza Miasta, który ma plan rozwoju Kościerzyny żadna obwodnica nic nie załatwi. Urzędowanie Majewskiego to stracony czas dla Kościerzyny. Już czekamy na nowego, dobrego burmistrza.
w.
w. 19.03.2016, 16:02
Nowego? Tylko kogo? Żaden z dwójki burmistrzów co byli nie nadaje się na to stanowisko, łącznie z obecnym!!!
To Ja
To Ja 19.03.2016, 11:35
Chyba potrzebujesz lekarza... Majewski jest dużo lepszym burmistrzem niż Czucha...
r.
r. 19.03.2016, 16:05
W którym miejscu lepszy? Z resztą obaj się nie nadają na to stanowisko!
j.
j. 18.03.2016, 17:41
Lepiej w korkach stać?
ja
ja 18.03.2016, 20:49
Ludzie się już przyzwyczaili.
ja
ja 18.03.2016, 16:37
Na co komu ta obwodnica? Przez to miasto całkowicie wymrze.
Marcin
Marcin 18.03.2016, 12:52
Marta :-) https://www.facebook.com/marta…
Ewka
Ewka 18.03.2016, 12:26
Rzeczowy gość ten Pan Rytlewski i do tego przystojny :)
fan
fan 18.03.2016, 11:49
Najlepiej wypadła Marta!!! Jak zwykle zresztą!
k.
k. 18.03.2016, 11:46
Facet do rzeczy gadał.

Pozostałe