piątek, 19 kwietnia 2024 00:11

Lekkoatleci UKS Olimpijczyk na Mistrzostwach Polski U16

W dniach 26-27 września w Słupsku odbyła się największa impreza sezonu dla 14 i 15 latków, Mistrzostwa Polski Młodzików U16 w lekkiej atletyce Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. O medale walczyło ponad 700 młodych sportowców z całego kraju.

Autor: Olimpijczyk Skorzewo

Do udziału w tych zawodach kalifikację wywalczyła piątka zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo, podopiecznych trenera Leszka Zblewskiego. Jest to ogromnym sukces małego wiejskiego klubu.

W pierwszym dniu zawodów w biegu na 1000m z przeszkodami świetnie zaprezentowała się Amelia Pobłocka, która wywalczyła 4 miejsce z nowym rekordem życiowym tocząc zaciętą walkę o brąz.  Na tym samym dystansie miała pobiec także Julita Troka ale niestety kontuzja kolana uniemożliwiła jej start i musiała wycofać się z rywalizacji.

Na dystansie 2000m wystartowała dwójka biegaczy ze Skorzewa, z których najlepiej spisał się Kacper Jaszewski zajmując 17 lokatę a Kamil Fąferko zajął 31 miejsce.

W drugim dniu mistrzostw o niespodziankę postarał się Jakub Olszewski w skoku w dal, który awansował do ścisłego finału.  Do rywalizacji przystępował z 19 wynikiem na listach startowych a ostatecznie wywalczył 8 miejsce.

Tegoroczne osiągnięcia młodych lekkoatletów są najlepszymi w kategorii młodzików w  14 letniej historii klubu ze Skorzewa w kategorii młodzików do lat 16.