32 rodziny otrzymały klucze do nowych mieszkań

  • 07.10.2020, 13:19 (aktualizacja 07.10.2020, 14:08)
  • Redakcja koscierzyna24.info
32 rodziny otrzymały klucze do nowych mieszkań
32 nowe mieszkania i tyle samo szczęśliwych rodzin. W środowe przedpołudnie uroczyście oddano kolejny budynek komunalny w Kościerzynie.

To już kolejna tego typu inwestycja

Przypomnijmy, że pierwszy budynek, został wybudowany kilka lat temu na Wierzysku , ale posiadał niższy standard, oraz ogrzewanie elektryczne. Nowy budynek wybudowano według wyższego standardu niż ten, który obowiązuje na rynku deweloperskim.

Przed nami budynek komunalny- mówi Tomasz Nadolny, wiceburmistrz miasta - Nowy o powierzchni użytkowej prawie 1600 m kwadratowych , to 32 lokale z czego 24 lokale to mieszkania 2 pokojowe, oraz 8 mieszkań 3 pokojowych. Istotne dla tego budynku jest to, że posiada on udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie 32 mieszkania zostały juz przydzielone nowym mieszkańcom Kościerzyny, część tym którzy oczekiwali na przydział mieszkania komunalnego. Natomiast druga część nowych lokatorów została przesiedlona z innych budynków należących do miasta. Miesięczny czynsz w tym budynku wyniesie 11 zł za metr kwadratowy.

Państwo Lipscy : Na ten moment oczekiwaliśmy 3 lata, ale wniosek mięliśmy złożony 10 lat temu , także jest to długi okres. Powiem szczerze ,że bardzo jesteśmy zadowoleni, obiekt jest nowoczesny i przemyślany w środku i bardzo ładnie wykończony

Będą kolejne mieszkania

Władze miasta już zapowiadają, że nie jest to ostatnie słowo i niebawem ruszy budowa kolejnych mieszkań komunalnych.

Mam nadzieję ,że ten trend będziemy kontynuować, że będą kolejne mieszkania czynszowe, bo uważam, że spora część społeczeństwa właśnie potrzebuje mieszkania czynszowego.Mamy tereny, możemy je przekazać, wskazaliśmy już pierwsze tereny, są to tereny na ulicy Rogali  po lewej stronie na końcu przed torami.Ta lokalizacja po zmianie warunków zabudowy pozwoli na wybudowanie 100 albo i ponad 100 mieszkań - zapowiada burmistrz Michał Majewski

Według zapowiedzi władz miasta, kolejne planowane inwestycje mają już być budynkami czynszowymi.

Zdaniem radnego Sejmiku Pomorskiego- Piotra Karczewskiego,  zapotrzebowanie na tego typu budownictwo będzie zawsze, dlatego warto budować takie mieszkania.

Piotr Karczewski: Wszystko zależy od władz miasta, od tego żeby przekazały tereny pod budownictwo i od Banku Gospodarstwa Krajowego, który przekazuje środki.  Jak najbardziej widzę sens tego typu inwestycji, przede wszystkim dlatego, że nie wszystkich stać jest na zakup mieszkania na wolnym rynku, płacenie dzierżawy za mieszkanie wynajmowane oraz wszystkich związanych z tym kosztów. Także myślę ,że to się wpisuje w pewien segment mieszkańców, którzy na pewno z tego mieszkania skorzystają.

 

Niestety w ramach szumnie zapowiadanego projektu rządowego pod nazwą „Mieszkanie Plus” udało się wybudować w całej Polsce zamiast zapowiadanych 100 000, zaledwie 1000 mieszkań, co stanowi 1 procent zapowiadanej ilości nowych lokali.

 

 

 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzina na swoim
Rodzina na swoim 08.10.2020, 13:41
Czy dzieci w strojach kaszubskich to nie dzieci jaśnie panującego nam Pana Burmistrza... dostali mieszkania czy są na etacie miejskim....czy jeszcze inny powód?
gość
gość 08.10.2020, 12:25
A w czym się przyczynił pleban do tej inwestycji, że przecina wstęgę ?
Antyteista
Antyteista 13.10.2020, 13:33
- też chce popić i zakąsić za free (znaczy za nasze).
Kazio
Kazio 07.10.2020, 17:18
Socjalizm po całości! Po co mam ciężko pracować i spłacać kredyt? Lepiej nich Pisiory mi dadzą! Spłacać będą następne pokolenia...
Rozgoryczona
Rozgoryczona 07.10.2020, 16:40
Witam nie neguje postępowania władz,budujcie nowe socjale oczywiście, ale pomyślcie też o innych mieszkańcach. Za 50 metrów każdy chciałby płacić 550 zł. A inwestycje które innym mieszkańcom(tym w swoich domach, bardziej zaradnym) mają ułatwić życie stoją, czekają i ani widu ani słychu. Mówię o utardzeniu ulic, czy oświetleniu itp. Warto jest zastanowić się nad postępami niezbędnych spraw w całym mieście, dosłownie całym a nie tylko wybranych jego części.Ciekawe czy socjalny budynek na Wierzysku, ale i wszyscy mieszkańcy tej "dzielnicy" doczeka się chodnika i innych udogodnień jak w i przy nowym budynku...
Kaszuba
Kaszuba 07.10.2020, 15:01
No wlasnie, jak bezradny Sejmiku Pomorskiego zaznaczyl, nie kazdego stac na mieszkanie wlasnosciowe czy postawienie willi! Wie co mowi!
Ja
Ja 07.10.2020, 20:32
Taka prymitywna ta wypowiedź
siux
siux 07.10.2020, 16:13
Doradza przecież! Więc doradził maluczkim jak umiał. I wyżerka na koszt "nie jego" była.

Pozostałe