Wracają ograniczenia. Będzie zakaz organizacji wesel, limit klientów w sklepach oraz zdalne nauczanie

  • 16.10.2020, 13:37
  • Redakcja koscierzyna24.info
Wracają ograniczenia. Będzie zakaz organizacji wesel, limit klientów w sklepach oraz zdalne nauczanie
Nauczanie zdalne w szkołach średnich, duże ograniczenie liczby klientów w sklepach, zamknięte baseny i siłownie a także zakaz organizacji wesel - to niektóre ze zmian, jakie dodatkowo wprowadzono w strefie czerwonej. Na dzień dzisiejszy objęte są nią 152 powiaty. Druga fala epidemii przybiera na sile, mówi się wręcz, że w najbliższych dwóch tygodniach czeka nas prawdziwe tsunami zachorowań. W związku z tym premier podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. - "Wciskamy hamulec z całej siły" - oznajmił minister zdrowia na czwartkowej konferencji prasowej.

Bezpieczeństwo seniorów,  utrzymanie wydolności szpitali oraz walka z epidemią  przy jak najmniejszym wpływie na gospodarkę - to strategia zapowiedziana przez polski rząd. W czwartek wieczorem premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski zwołali zdalną konferencję prasową. W jej trakcie zaapelowali o to, aby w praktyce zastosować hasło #zostanwdomu. 

W związku z nasilającą się liczbą zachorowań wprowadzono dodatkowe ograniczenia dla strefy żółtej i czerwonej. 

Strefa czerwona:

  • ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
  • od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
  • podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2 w przypadku kościoła św.Trójcy w Kościerzynie, będzie to 139 osób,
  • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
  • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

  • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
  • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
  • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
  • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sars
Sars 21.10.2020, 19:56
Uwaga - wirus SARS może pozostawać na naczyniach typu talerze, kubki, szklanki, widelce itp., z których korzystała osoba zakażona pomimo ich mycia w zmywarce. https://tech.wp.pl/tak-koronaw…
Janek
Janek 20.10.2020, 23:29
Za donoszenie , kapowanie rodak na rodaka - pluton egzekucyjny !
Janek
Janek 20.10.2020, 23:07
Jestem bardzo daleki od indoktrynacji religijnych, ale poniższy przypadek kwalifikuje się jako terror państwowy ! Zbydlęcenia funkcjonariuszy MO ciąg dalszy : https://www.youtube.com/watch?…
pacjent
pacjent 20.10.2020, 16:53
Ja też mam dobry materiał
https://kobieta.onet.pl/nie-ch…
uczeń
uczeń 20.10.2020, 08:59
Materiał poglądowo-edukacyjny dla antycovidowców i cudaków:
https://portal.abczdrowie.pl/p…
Partyzant
Partyzant 19.10.2020, 22:18
Harcerzu, podsycaj dalej strach przed korona ściemą, to kolejki będą jeszcze większe. Jak nie będziesz miał co jeść, a co gorsze być może twoje dzieci szybko zapomnisz o "strasznej" pandemii. Wtedy dopiero się ockniesz i zrozumiesz, że coś tu jest nie tak ale będzie już za późno. W drukarce 3D sobie tego niewydrukujesz dla przypomnienia. Jestem pełen podziwu jak media głównego ścieku potrafią mozolnie dzień po dniu drenować mózgi obywateli spreparowanymi kłamstwami. Gdybym nie szukał prawdy u różnych źródeł też bym w to uwierzył. Jaki w tym wszystkim sens? Sam już nie wiem. Coś niezwykle ważnego musi tkwić w szczepionkach.od ludobójcy Gates'a skoro zdobył się na tak odważny i niezwykle kosztowny ruch i to na prawie całym Świecie. Bezpłodność w trzecim pokoleniu, czipowanie ludzi jak bydło, pozbawienie ludzi gotówki?? Już teraz możemy zapomnieć o wolności i jakiejkolwiek prywatności..
https://www.youtube.com/watch?…
Harcerz
Harcerz 19.10.2020, 18:44
Pod kościerskim szpitalem dzisiaj kolejka na wymaz to kilkadziesiąt samochodów, a w nich całe rodziny.
I co koronasceptycy od brauna macie jakieś wątpliwości?
No to jeszcze parę liczb:
W 2019 roku w Polsce na grypę zmarło 143 osoby
na cowid już zmarło 3614 a sezon dopiero się zaczyna
Co 200 polak już zachorował na sars 2 z powodu covida i to tylko ujawnione przypadki choroby
Umieralnoś na grypę to 0,1% a na sars 2 to 3,2 % czyli jakieś 32 razy więcej
To na tyle
Czuj duch
Partyzant
Partyzant 19.10.2020, 22:50
- z "chorobami towarzyszącymi" nikt nie wspomni. Za wpis covida w akcie zgonu - bonus extra.. Przypomnę temat "łowców skór" z rejonu Łodzi. Film na ten temat nie jest już dostępny w sieci, bo?? - godził w dobre imię sprzedajnych lekarzy? Sami pomyślcie, czy lekarze jeszcze leczą, czy się po prostu prosty.ą. dla żydoskich pieniędzy.. Zacznijcie myśleć logicznie rodacy, bo nas nie będzie.
Maria
Maria 16.10.2020, 17:37
Szok co opiisują lekarze pracujący w polskich szpitalach
Przeczytajcie sami

https://kobieta.onet.pl/malopo…
Partyzant
Partyzant 19.10.2020, 23:29
Mario, kobieto droga- dlaczego czytasz ten zachodni chłam ! Myślisz, że niemiecka, a w dodatku lewacka propaganda chce nam robić dobrze?? - nigdy tak nie było i nie będzie ! Patrz chociażby ostatnia ustawa "5'ka kaczyńskiego "-naszym farmerom zakazuje się hodowli zwierząt futerkowych, podczas gdy zachodnie firmy zdobędą tym samym monopol na polskim rynku ! Pozbawia się nas wszelkich korzyści płynących z naszych urodzajnych ziem. Jak daleko jeszcze dacie się okradać z naszych zasobów !
polo
polo 21.10.2020, 10:54
5- ka kaczora to nie wymysł niemiecki tylko pisowski

Pozostałe