Kościerzyna. Spłonęła stolarnia przy ul.Wojska Polskiego

  • 20.10.2020, 13:01 (aktualizacja 20.10.2020, 13:17)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Kościerzyna. Spłonęła stolarnia przy ul.Wojska Polskiego pixabay.com
W poniedziałek ok. godziny 21.20 doszło do pożaru stolarni przy ulicy Wojska Polskiego w Kościerzynie. Pożar gasiło dziewięć zastępów straży pożarnej. Pierwsze, które przyjechały na miejsce skupiły się na ochronie pobliskich budynków, dopiero kolejne gasiły pożar stolarni. Akcja gaśnicza zakończyła się o godzinie 4.30.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny  PSP w Kościerzynie otrzymał w poniedziałek około godziny 21.20. Wynikało, że pali się obiekt stolarni i cały budynek jest już w płomieniach.

- Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów potwierdzono informację ze zgłoszenia. Z uwagi na to bliskość innych zabudowań, w tym budynku mieszkalnego, pierwsze działania strażaków polegały na obronie tych obiektów. Dopiero w momencie przyjazdu kolejnych zastępów przystąpiono do działań gaśniczych - mówi st, bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant PSP w Kościerzynie. 

- Spaleniu uległ budynek stolarni wraz z wyposażeniem z narzędziami i maszynami do obróbki drewna oraz zgromadzonym materiałem, jak również garażowany w budynku samochód osobowy. Nadpaleniu uległa konstrukcja dachowa sąsiednich budynków stolarskich , oraz stojącego obok dużego namiotu brezentowego- dodaje Tomasz Klinkosz

 

Podczas działań gaśniczych jeden ze strażaków z OSP zwichnął nogę. 

 Łącznie pożar gasiło 59 strażaków z dziesięciu zastępów.

Akcję gaśniczą zakończono o godzinie 4.30. 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe