Kościerzyna.18 grudnia, planowane otwarcie nowego parkingu przy dworcu PKP

  • 22.10.2020, 14:27 (aktualizacja 22.10.2020, 16:50)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Kościerzyna.18 grudnia, planowane otwarcie nowego parkingu przy dworcu PKP
Trwa budowa nowego parkingu przy dworcu PKP w Kościerzynie. Zakończenie prac i oddanie parkingu do użytku planowane jest na 18 grudnia. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać pracom budowlanym, możliwe jest nawet przyspieszenie tego terminu.

Inwestycja realizowana jest w ramach budowy Węzła intgracyjnego. Przewiduje  on budowę wiat przystankowych dla autobusów PKS i komunikacji miejskiej, oraz dużego parkingu dla samochodów osobowych.

 

Mówimy o czterech zadaszonych przystankach autobusowych, jednej zatoczce autobusowej oraz o 169 nowych miejscach parkingowych dla samochodów osobowych w tym warto podkreślić 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych - mówi Tomasz Nadolny , zastępca burmistrza

 

Parking jest przewidziany jako ogólnodostępny i nie będzie objęty miejską strefą płatnego parkowania, natomiast dla bezpieczeństwa zostanie objęty monitoringiem całodobowym.

Budowa Węzła Integracyjnego, to nie tylko  miejsca parkingowe i przystanki autobusowe, to również wcześniej odnowiony budynek dworca z ogrzewaną poczekalnią dla podróżnych z małą gastronomią i to ma tworzyć całą spójność - dodaje 

 

Mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej  oraz podróżnych ucieszy zapewne fakt, że nie trzeba będzie wreszcie marznąć na przystankach.

pasażerowie, którzy oczekują na odjazd autobusu nie będą musieli marznąć, nie będą musieli stać na dworzu , mogą skorzystać z budynku dworca i w tym ostatnim momencie wyjść i wsiąść do autobusu - zapewnia Tomasz Nadolny

 

W niedalekiej przyszłości, jak mówi Tomasz Nadolny, na terenie sąsiadującym ma powstać jeszcze dodatkowych 131 miejsc co w sumie da 300 nowych miejsc parkingowych.

Kolejnym etapem modernizacji tego terenu będzie budowa przejścia podziemnego pod torami , który połączy teren dworca z Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

jesteśmy po spotkaniu z przedstawicielami PLK, ten projekt realizowany jest przez PKP PLK, natomiast miasto przyjęło na siebie ciężar sfinansowania swojej części, czyli od ostatniego peronu w stronę ulicy Towarowej a PKP PLK sfinansuje resztę , czyli odcinek od wejścia, które będzie znajdowało się w byłym budynku należącym do PKP, do krawędzi ostatniego dworca. Termin rozpoczęcia prac budowlanych to początek roku 2022 - obiecuje zastępca burmistrza

 

Ostatnim elementem w ramach tego projektu będzie budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta. Ale to planowane jest dopiero w 2022 roku.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

``
`` 23.10.2020, 08:26
wszystko fajnie, ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć zasadność budowy tego tunelu? pytam bez złośliwości
Ktoś
Ktoś 25.10.2020, 09:11
Taka sama "potrzebna" inwestycja jak piękna droga obok browaru. Ale nasze miasto słynie z "potrzebnych" mieszkańcom pomysłów.
E.
E. 23.10.2020, 09:17
żeby nie trzeba było chodzić przez wiadukt...?
``
`` 23.10.2020, 10:35
ok, rozumiem, ale nie taniej zbudować kładkę?
s.
s. 23.10.2020, 10:54
Kładek już się nie buduje ze względów bezpieczeństwa. Zbyt wielu było chętnych do skakania na tory i na dachy taboru
wyborca
wyborca 23.10.2020, 00:02
a ten znowu się lansuję! czysta komuna i populizm. 120 głosów w wyborach i występy medialne nie zrobią z Ciebie burmistrza.

Pozostałe